Pielgrzymka do Włoch

PIELGRZYMKA DO WŁOCH 28.04 – 06.05.2022r.

Padwa – Loreto – Manopello – Lanciano – San Giovani Rotondo – Monte Sant’Angelo – Neapol –  Watykan – Rzym – Cascia – Asyż

1 dzień – wyjazd z Biskupic o godz. 00:30. Przejazd przez Czechy, Austrię w kierunku Włoch. Przyjazd do Padwy, nawiedzenie Bazyliki św. Antoniego z grobem i relikwiami Świętego. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu przejazd do Loreto – pobyt  w Sanktuarium MB Loretańskiej. Następnie przejazd do Manoppello – miejsca przechowywania Cudownego Oblicza – Vero Nica. Przejazd do hotelu w okolicach Pescary, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Lanciano – miejsce Cudu Eucharystycznego. Następnie przyjazd do San Giovani Rotondo, gdzie żył i zmarł kapłan, stygmatyk św. Ojciec Pio, zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, nawiedzenie grobu oraz celi Ojca Pio, czas wolny na indywidualną modlitwę. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu przejazd na Monte San Angelo, nawiedzenie Sanktuarium św. Michała Archanioła. Następnie przejazd do Neapolu, nawiedzenie grobu Ojca Dolindo. (Tysiąc modlitw nie jest warta tyle, co ten jeden akt oddania się: […] „O Jezu, oddaję Ci się, Ty się tym zajmij!” – powiedział neapolitańskiemu kapłanowi, ojcu Dolindo Ruotolo sam Pan Jezus, zapewniając, że ma ona potężną moc!), Przyjazd do hotelu w okolicach Neapolu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu czas wolny na wypoczynek nad morzem. W godzinach popołudniowych przyjazd do hotelu w okolicach Rzymu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po wczesnym śniadaniu przejazd do Watykanu na Audiencję z udziałem Papieża Franciszka (pod warunkiem obecności Papieża w Rzymie). Po audiencji zwiedzanie Rzymu: Zamek Anioła, Muzeum Dusz Czyśćcowych w kościele Sacro Cuore del Suffragio, Piazza Navona, Panteon Fontanna do Trevi, Schody Hiszpańskie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Rzymu – Bazylika św. Pawła za Murami, Rzym Antyczny czyli Koloseum i fora rzymskie (z zewnątrz),  Pałac Wenecki, Kapitol, Bazylika św. Piotra i wizyta przy grobie św. Jana Pawła II, czas wolny na modlitwę i zakup dewocjonaliów i pamiątek Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – po śniadaniu przejazd do Cascia, miasta św. Rity – patronki spraw trudnych wręcz beznadziejnych. Nawiedzenie Bazyliki św. Rity. Następnie przejazd do Asyżu, nawiedzenie Bazyliki Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkulą, Bazyliki św. Franciszka z grobem Świętego oraz Bazyliki św. Klary. Przyjazd do hotelu w okolicach Padwy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień – po śniadaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski. Postój w okolicy Travisio i wyjazd kolejką górską na wysokość 1700 metrów n.p.m. do Sanktuarium Matki Bożej Patronki Europy, przepięknie położonego w otoczeniu Alp Julijskich. Dalszy przejazd przez Austrię i Czechy. Powrót do kraju w późnych godzinach wieczornych.

 

Termin: 28.04 – 06.05.2023      

Cena: ok. 1290 zł + 395 Euro

 

Cena zawiera

 • przejazd komfortowym autokarem
 • zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach, pok.2,3 os. z łazienkami
 • wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji
 • ubezpieczenie: KL i NNW
 • opiekę pilota
 • opiekę duszpasterza
 • obowiązkową składkę ubezpieczeniową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • obowiązkową składkę ubezpieczeniową na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

 • obowiązkowego kosztu związanego z realizacją programu: biletów wstępu wraz z kosztami ich rezerwacji, rejs statkiem, lokalnych przewodników, opłat miejscowych i wjazdowych do miast, systemu tour guide – ok. 90 €
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego – 140 €
 • napojów do obiadokolacji
 • dodatkowego ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych
 • dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji 3,5% ceny pielgrzymki

Umowa ubezpieczenia kosztów rezygnacji z podróży może być zawarta w dowolnym terminie pod warunkiem, że pomiędzy dniem zawarcia umowy ubezpieczenia a dniem rozpoczęcia podróży jest więcej niż 30 dni. W przypadku gdy do rozpoczęcia podróży jest 30 dni lub mniej, umowa ubezpieczenia może być zawarta wyłącznie w dniu zawarcia umowy związanej z podróżą albo      w dniu wpłaty całości lub pierwszej części środków finansowych z tytułu takiej umowy, w zależności od tego, który z tych dni przypada wcześniej.

Uwagi

 • program pielgrzymki jest ramowy
 • Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu
 • prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów

Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika.

Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do bezkosztowej rezygnacji z wyjazdu.

www.gov.pl (informacje dla podróżujących)