„Mały Apostoł”

Mały Apostoł – to działająca od grudnia grupa parafialna skupiająca dzieci z klas I do VI szkoły Podstawowej.  Uczestnicy spotykają się w salce domu parafialnego w soboty o g. 11.00. Ten rodzaj działalności duszpasterskiej wśród dzieci wywodzi się z Ruchu Apostolstwa Młodych ( RAM), którego założycielem był Kardynał Karol Wojtyła późniejszy  papież i dziś Święty Jan Paweł II. Patronką „ Małego Apostoła” jest święta Jadwiga Królowa. Dwa razy w miesiącu spotykamy się w salce przy kościele a raz w miesiącu organizujemy wyjazdy do ciekawych miejsc. W miesiącu listopadzie byliśmy w kinie na filmie „ Kraina lodu 2”. Gorąco zapraszamy wszystkie dzieci na te spotkania.  W lutym odwiedziliśmy Kraków – kościół św. Mikołaja gdzie była msza św., herbatka i ciastko, rynek krakowski, oraz Centrum św. Jana Pawła II, gdzie uczestniczyliśmy w grze planszowej o Św. Janie Pawle II. Opiekunem grupy „ Mały Apostoł „ jest ks. Roberta Jończyk – proboszcz.