Pielgrzymka do Francji

Zapraszamy do zapoznania się z planem pielgrzymki do Francji do grobu św. Marcina.

PIELGRZYMKA – SANKTUARIA FRANCJI

Ars-sur-Formans – Paray-le-Monial – Nevers – Tours
Bordeaux – Lourdes – Rocamadour – Lyon

Termin: 02.07 – 09.07.2023

1 dzień – spotkanie z pilotem na lotnisku w Krakowie/Balicach  o godz. 10:00, odprawa, wylot o godz. 12:25. Przylot do Lyonu na godz. 14:45. Następnie przejazd Ars-sur-Formans – zwiedzanie Sanktuarium św. Jana Vianney’a, mistyka  i duszpasterza, patrona proboszczów, kaplicy se  rca, w której znajduje się relikwiarz z sercem świętego proboszcza, plebani – muzeum, pomnika upamiętniający jego spotkanie z małym pastuszkiem. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień  po śniadaniu przejazd do Paray-le-Monial – zwiedzanie Bazyliki Sacre Coeur, Kaplicy Objawień – gdzie Pan Jezus ukazywał się wizytce św. Małgorzacie Alacoque w XVII w., stąd wywodzi się kult i Święto Najświętszego Serca Pa  na Jezusa, Kaplicy św. Claude la Colombiere – jezuity, kierownika duchowego wizjonerki. Następnie przejazd do Nevers, w którym spędziła część swojego życia św. Bernadetta – zwiedzanie Klasztoru Sióstr Miłosierdzia, gdzie spoczywa w szklanym relikwiarzu ciało Świętej, spacer do Katedry i Pałacu Książęcego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Tours – miasta św. Marcina,  patrona Francji. Z Tours związanych jest wielu świętych, pośród których największą sławą cieszy się Święty Marcin, zapamiętany jako postać pełna miłosierdzia i oddania. Najważniejszym śladem po świętym jest Bazylika św. Marcina budowana w latach 1887-1902, gdzie znajduje się grób Świętego Marcina z relikwiami. Spacer po mieście: Wieża Karola Wielkiego, kościół św. Juliana, monumentalna katedra Saint-Gatien. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień – po śniadaniu przejazd do Bordeaux – światowej stolicy wina. Spacer po Starówce wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nawiedzenie gotyckiej Katedry św. Andrzeja, spacer i czas wolny na najdłuższym deptaku Europy – Rue Sainte-Catherin  e. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

 5 dzień – po śniadaniu przejazd do Lourdes światowego centrum pielgrzymek, miejsca objawień Matki Bożej, zwiedzanie miejsc związanych z życiem św. Bernadetty: młyn de Boly, Le Cachet (Loch), Dom rodzinny Soubirous, kościół parafialny, muzeum św. Bernadetty. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Różańcowa Procesja Światła. Nocleg.

 6 dzień – po śniadaniu pobyt na terenie Sanktuarium: Msza Święta, Grot  a Masabielska, Bazyliki (Górna, Różańcowa, Piusa X), czas wolny na modlitwę. Obiadokolacja. Różańcowa Procesja Światła. Powrót do hotelu na nocleg.

7 dzień – po śniadaniu przejazd do Rocamadour miejscowości malowniczo usytuowanej na wapiennej skale na skraju wąwozu. Nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego ze słynną kaplicą Notre Dame z figurką Czarnej Madonny oraz  grobowcem św. Amadoura. Sanktuarium wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg

8 dzień – śniadanie przejazd do Lyonu – spacer po centrum miasta: bazylika NPM, place Terraux  z bogato rzeźbioną fontanną. Następnie przejazd na lotnisko odprawa, wylot o godz. 15:20, przylot do Krakowa/Balic na godz. 17:25. Zakończenie pielgrzymki.

Cena: 1590 zł + 680 Euro

Cena zawiera:

 • przelot samolotem: Kraków – Lyon – Kraków (linie lotnicze WIZZAIR)
 • mały bagaż podręczny i bagaż rejestrowany (20 kg)
 • transport autokarem na całej trasie zwiedzania
 • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach, pok.2,3 os. z łazienkami
 • wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
 • ubezpieczenie: KL i NNW
 • opieka pilota
 • opieka duszpasterza
 • obowiązkową składkę ubezpieczeniową na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowego kosztu związanego z realizacją programu: biletów wstępu, lokalnych przewodników, opłat klimatycznych, opłat na sanktuaria, systemu tour guide – ok. 110 €
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego Ø napojów do obiadokolacji
 • dodatkowego ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych
 • dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji 3,5% ceny pielgrzymki
 • dodatkowego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z opcją chorób przewlekłych

 

Uwagi:

 • program pielgrzymki jest ramowy
 • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany godzin lotów Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie
 • pilot nie oprowadza po wnętrzach obiektów
 • prosimy o zabranie ważnego dokumentu tożsamości

Prosimy mieć na uwadze, że warunki wjazdowe (m.in. obostrzenia z tytułu Covid-19) mogą ulegać zmianie. W przypadku konieczności wykonania testu/testów – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie uczestnika. Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu