Wspólnota Galilea

Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA jest katolicką, charyzmatyczną i bardzo radosną wspólnotą ewangelizacyjną , powstała w 1992 r. jej założycielem jest o. Krzysztof Czerwionka CR Zmartwychwstaniec.

Celem istnienia Wspólnoty jest nowa ewangelizacja, czyli niesienie innym zbawienia i nadziei płynącej z osobistego spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem w mocy Ducha Świętego (kerygmat).

Podstawowym narzędziem ewangelizacyjnym w naszej wspólnocie są spotkania domowe w małych,grupach, które nazywamy Domami Zmartwychwstania ,oraz kursy prowadzone według metodologii Szkoły Ewangelizacji Świętego Andrzeja z Meksyku.

W spotkaniu może uczestniczyć każdy ( zarówno kobiety jak i mężczyźni)  kto potrzebuje modlitwy, doświadczenia Boga Żywego w gronie przyjaciół i umocnienia w wierze. W naszej parafii spotkania odbywają się w każdą środę za wyjątkiem ostatniej środy miesiąca. Pierwsze spotkanie Domu Zmartwychwstania odbyło się 11.01.2017 r. za zgodą ówczesnego proboszcza ks. Andrzeja Dudy.

Wzorcem w budowaniu Wspólnoty jest Trójca Święta i gmina pierwszych chrześcijan (Dz 2,42-45), dzięki czemu tworzymy więzi pełne ciepła, prostoty i miłości.

Dzięki otwartości obecnego proboszcza naszej  parafii ks. Roberta Jończyka w spotkaniach towarzyszy nam ks. Jarosław Łabęda.

W czasie spotkań szukamy w Słowie Bożym inspiracji życiowych , oraz w kameralnej atmosferze uczymy się budować braterskie relacje ,oraz dzielimy się tym co Jezus uczynił w naszym życiu.

Od 2016 roku w każdy ostatni czwartek miesiąca spotykają się również Bracia Zmartwychwstania , spotkania organizowane są tylko dla mężczyzn w formie zbliżonej do spotkań  dla wszystkich.

Zadzwoń i przyjdź ! Jezus czeka na Ciebie .

Edyta : 664 706 073

Jacek : 517 271 430