Bierzmowanie

Bierzmowanie to sakrament umocnienia Duchem Świętym. Udziela się go tym, którzy przyjęli sakrament chrztu świętego.  Ma on za zadanie wzmocnić wiarę kandydata do bierzmowania, oraz związać przyjmującego ten sakrament z Kościołem i parafią. Dlatego kandydatowi do sakramentu bierzmowania stawia się wymagania aby żył wiarą, wyznawał ją i umiał jej bronić.

W naszym kraju przygotowanie do bierzmowania trwa 3 lata i najczęściej rozpoczyna się w klasie szóstej.

W naszej parafii do sakramentu bierzmowania  młodzież przygotowuje: ks. Mateusz Podczerwiński – wikariusz.

Uczniowie klas VI w tym roku spotykają się zawsze każdego 19 dnia miesiąca ( jest to w naszej parafii dzień modlitw przez wstawiennictwo błogosławionego Ojca Narcyza Turchana – naszego parafianina). Przypominamy, że udział w tych spotkaniach jest formacją duchową.

Plan przygotowania dla kandydatów z kl. I Szkoły Średniej:

• 3 październik (sobota)- g. 19.30 – spotkanie dla rodziców kandydatów z kl. I Sz. Ś.
  • 5 i 6 październik (poniedziałek, wtorek) – g. 19.30 – w kościele próba
  • 10 październik (sobota) – g. 9.00 – w kościele próba generalna
  • 10 październik (sobota) – g. 10.30 – sprzątanie w kościele i wokół kościoła
  • 11 październik (niedziela) – g. 14.00 – Msza św. i nałożenie krzyży
  • 12 październik (poniedziałek) – g. 17.15 – zbiórka w kościele (rozdanie karteczek), 17.30 – różaniec, 18.00 – Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania.

Wszelkie pytanie proszę kierować do ks. Mateusza Podczerwińskiego – odpowiedzialnego za przygotowanie.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/users/parafiabiskupice/public_html/parafiabiskupice.pl/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 275