Bierzmowanie

Bierzmowanie to sakrament umocnienia Duchem Świętym. Udziela się go tym, którzy przyjęli sakrament chrztu świętego.  Ma on za zadanie wzmocnić wiarę kandydata do bierzmowania, oraz związać przyjmującego ten sakrament z Kościołem i parafią. Dlatego kandydatowi do sakramentu bierzmowania stawia się wymagania aby żył wiarą, wyznawał ją i umiał jej bronić.

W naszym kraju przygotowanie do bierzmowania trwa 3 lata i rozpoczyna się w klasie siódmej.

W naszej parafii do sakramentu bierzmowania  młodzież przygotowuje: ks. Mateusz Podczerwiński – wikariusz.

Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w roku szkolnym 2023/2024 odbywają się wg następującego porządki:

• kl. VII – II czwartek miesiąca wg grup:
    • grupa I – SP Biskupice oraz SP Przebieczany (nazwiska od A do J) oraz uczniowie innych szkół spoza Parafii Biskupice
    • grupa II – SP Trąbki oraz SP Przebieczany (nazwiska od K do końca alfabetu)

SPOTKANIA W MARCU:

• 14 MARZEC:
      • KL. VII – GR. I GRUPA – 16.15,
      • KL. VII – GR. II – 18.30

Z różnych powodów spotkanie może być przełożone, o czym informacja będzie w czasie ogłoszeń parafialnych.