Ogłoszenia – 26 niedziela zwykła – 27.09.2020r.

1. Dziś w naszym kościele po Mszy św. o g. 14.00 spotkanie dla rodziców i dzieci które w tym roku przygotowują się do I Komunii św. poświęcenie i wręczenie Różańców.
  2. Kalendarz liturgiczny:
    • Poniedziałek – wspomnienie św. Wacława
    • Wtorek – święto śś. Archaniołów Michała, Rafała oraz Gabriela
    • Środa – wspomnienie św. Hieronima
    • Czwartek – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
    • Piątek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów
  3. W tym tygodniu rozpoczyna się październik. Nabożeństwa Różańcowe w kościele w Biskupicach codziennie o g. 17.30 a po nich Msza św. Gorąco zachęcamy do udziału i wspólnej modlitwy. Dzieci będą otrzymywały obrazki. Za udział w Różańcu można zyskać odpust zupełny. W kaplicach różaniec po Mszy św., która jest o 17.00.
  4. W tym tygodniu:
    • I czwartek miesiąca – od 17.00 Godzina Święta i modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
    • I piątek – spowiedź od 16.00. o g. 16.30 Msza św. dla dzieci. Do chorych z posługą sakramentalną pojedziemy w piątek i sobotę od g. 8.30.
    • I sobota – o 17.15 spotkanie dla ŻR, o 17.30 różaniec, o 18.00 Msza św. do MB Szkaplerznej i procesja wokół kościoła z figurą Maryi – o przygotowanie procesji, wieńca, i figury prosimy mieszkańców Biskupic.
  5. W piątek pierwsze spotkanie Grupy Apostolskiej, zapraszamy młodzież od kl. VII szkoły podstawowej do uczestniczenia w tych spotkaniach formacyjnych. Spotkania odbywać się będą w salce domu parafialnego od 19.00. Szczegóły organizacyjne zostaną podane na najbliższym spotkaniu. Serdecznie zapraszamy.
  6. W przyszłą niedzielę w kaplicy w Przebieczanach o g. 8.15 suma odpustowa ku czci Bożego Miłosierdzia i Św. siostry Faustyny.
  7. Dziś ostatnia niedziela miesiąca składka inwestycyjna na pokrycie kosztów renowacji głównego TABERNAKULUM. Stan zachowania tego tabernakulum jest krytyczny, drewnojady i wilgoć spowodowały ogromne zniszczenia w materiale, który jest poddawany teraz konserwacji. Koszt szacowany jest na ok 20 tys. złotych. Za wielkie serce i ofiary Bóg zapłać. Tabernakulum powinno wrócić do kościoła na Boże Narodzenie.
  8. Wczoraj zakończyły się rekolekcje dla młodzieży. Serdecznie dziękujemy Ojcu Łukaszowi Buksie za ich prowadzenie. O. Łukasz od IV niedzieli W. Postu poprowadzi nasze parafialne rekolekcje.
  9. Biskup potwierdził datę tegorocznego bierzmowania. Młodzież klas I szkoły średniej przyjmie ten sakrament 12 października – w poniedziałek o godz. 18.00. W sobotę w kościele o godz. 19.30 spotkanie dotyczące bierzmowania dla rodziców młodzieży która w tym roku przyjmie ten sakrament. Polecajmy kandydatów do bierzmowania naszym modlitwom w tym szczególnym dla nich czasie. Informacje o próbach i spotkaniach od jutra na stronie internetowej naszej Parafii w zakładce – bierzmowanie.
  10. Prasa katolicka w miejscach wyznaczonych Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i Staś i Posłaniec Marciński
  11. Od października przystępujemy do inwentaryzacji dolnego cmentarza. Potrwa do 10 listopada. Gdyby na grobie znalazła się kartka z informacją o kontakt to proszę w tej sprawie przychodzić do kancelarii we wtorki w godzinach od 16 do 17.30.

Wszelkiej pomyślności, łask i Bożego błogosławieństwa życzymy wszystkim modlącym się z nami i wszystkim naszym parafianom i gościom.

Warning: A non-numeric value encountered in /home/users/parafiabiskupice/public_html/parafiabiskupice.pl/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 275