5 niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024r.

1. Rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne – które potrwają do środy. Witamy ks. profesora Grzegorza Godawę prowadzącego dla nas te rekolekcje. Plan w gablocie, na stronie parafii i w miejscu z prasą katolicką. Zachęcamy do takiego zorganizowania czasu by uczestniczyć w rekolekcjach. Całodzienna spowiedź świąteczna odbędzie się w Wielką Środę.

Krzyże i obrazy zostały zasłonięte w naszych kościołach – niech będzie to przypomnieniem, że do świąt Zmartwychwstania zostały dwa tygodnie.

1. We wtorek liturgiczna Uroczystość ku czci św. Józefa. Zachęcamy do modlitwy przez jego wstawiennictwo.
  2. W przyszłą niedzielę – Niedzielę Męki Pańskiej (Palmową) na każdej mszy poświęcenie palm. Uroczysta procesja z palmami przed Mszą św. o g. 11.00. Po Mszy konkurs palm dla dzieci. Zachęcamy do ręcznego wykonania palm. U pań z Koła Gospodyń z Przebieczan do nabycia palmy. U młodzieży przed kościołem do nabycia baranki CARITAS – parafia odprowadza za każdego baranka 8 zł.
  3. Droga krzyżowa z Kościoła do kaplicy w Przebieczanach w przyszłą niedzielę po Gorzkich Żalach ok. 15.50. W związku z tym nie będzie Mszy św. w Przebieczanach o g. 8.15, lecz ok g. o k. 18.00 na zakończenie drogi krzyżowej.
  4. Rodzicom młodzieży, która w minioną sobotę przyjęła sakrament bierzmowania dziękujemy za dar dla kościoła są to trzy nowe ornaty.
  5. W wielki piątek planujemy adoracje dla młodzieży. Chętnych którzy chcieli by pomóc w organizacji zapraszamy we wtorek po Mszy wieczornej ok. 19.00. Zapraszamy młodzież do czytania i śpiewania.
  6. Spotkanie rodziców młodzieży wyjeżdżającej do Bułgarii, w środę o 19.00.
  7. Spotkanie wszystkich lektorów w piątek o 19.30 w sali domu parafialnego, ministrantów w sobotę o 16.00.
  8. Dziękujemy za dar serca – duchowy, którym jest modlitwa za parafię i materialny na renowację ołtarza serca PJ rodzinom z: Biskupic 200, Przebieczan 200, Zabłocia 200, Słomianej 1000, Sułowa 200, Trąbek 50, anonimowo 400. Na kaplicę św. Józefa 100. Na sprzątanie rodzinom z: Przebieczan 200 i 100, oraz świąteczny wystrój anonimowo 100.
  9. Dyrekcja SP w Biskupicach i Przebieczanach informuje, że zapisy dzieci do klasy I rocznik 2017 i 2018 trwają w sekretariatach szkół do końca marca w godz. od 8.00 do 15.00.
  10. Wśród gazet jest nowy numer Misyjnych dróg i Staś dla dzieci.
  11. Wyjazd dzieci ze Scholi, Małego Apostoła i ministrantów do Krakowa na warsztaty do biblioteki katedralnej i ogrodu botanicznego w najbliższą sobotę. Informacje w zakrystii i na stronie parafii.
  12. Jesteśmy w czasie rozliczeń podatkowych. Zachęcamy do przekazywania 1,5% podatku na cele naszego Domu Pomocy Społecznej. Wszystkim ofiarodawcom i wpierającym nasz Dom składamy serdeczne podziękowania. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej.

Wszystkim życzymy otwartości serca na czas rekolekcji i sił do przeżywania tego tygodnia.