Ogłoszenia – II Niedziela zwykła – 17.01.2021r.

1. W całym kościele w dniach od 18 do 25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  2. Dziś po wieczornej Mszy św. w Sali domu parafialnego spotkanie Duszpasterskiej rady Parafialnej.
  3. We wtorek 19 dzień miesiąca od g. 17.00 modlitwy przez wstawiennictwo bł. Ojca Narcyza Turchana, naszego rodaka. Od 17.30 do włączenia się w modlitwy przez transmisję internetową prosimy kandydatów do bierzmowania z kl. VI.
  4. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek nabożeństwo do Św. Józefa. Prośby na te nabożeństwa można składach przy bocznych ołtarzach.
  5. W przyszłą niedzielę – Niedziela Biblijna – Niedziela Słowa Bożego. W naszym kościele po Mszy św. o g. 14.00 do 17.00 czytać będziemy na głos po 15 minut Pismo św.  – osoby chętne do czytania prosimy zgłaszać się w zakrystii.
  6. W przyszłą niedzielę zgodnie z decyzją Przewodniczącego KEP po Mszach św. będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji.
  7. W liturgii kościoła w tym tygodniu wspominamy:
  • Wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara
  • Czwartek – św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.
  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, którą można nabyć pod chórem, w kaplicach i w zakrystii.
  2. W tym roku jak już informowaliśmy ze względów powszechnie znanych kolęda ma inną formę. Odwiedzamy tylko te domy, z których otrzymamy zaproszenie. Za wszystkich (z podziałem na poszczególne wioski) w Wielkim Poście będą odprawiane Msze św. o błogosławieństwo i opiekę Bożą w całym roku 2021. Porządek kolędy dla zainteresowanych jest w gablocie i na stronie internetowej parafii.
  3. W tym tygodniu do wieczności Bóg wezwał śp. + Zofię Szwagrzyk z Trąbek. Ją i wszystkich zmarłych polećmy Miłosiernemu Bogu: „Dobry Jezu….” .

Błogosławionej niedzieli i wielu łask solenizantom i jubilatom tego tygodnia z naszej parafii z serca życzymy.