14 niedziela zwykła – 05.07.2020r.

1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, na zakończenie każdej Mszy św. Akt zawierzenia Polski Sercu Pana Jezusa i Matki Najświętszej. Na Mszy św. o g. 13.00 dzieci z Trąbek przyjmą I komunię święta, za sprzątanie, dekorowanie świątyni i dar na potrzeby kościoła serdecznie dziękujemy rodzicom.
  2. Adoracja NS przed wieczorną Mszą św. od 17.00 do 18.00 z wyjątkiem poniedziałków i wtorków.
  3. Przypominamy, że podczas trwających wakacji nie ma Mszy św. w niedzielę o g. 14.00. Podczas wakacji kancelaria funkcjonuje normalnie, zaś ze spowiedzi prosimy korzystać zawsze przed Mszą św. Kapłani będą jak zawsze w konfesjonale rano od 6.00 i wieczorem od 17.00.
  4. Dziękujemy rodzinie z Biskupic za ufundowanie SERCA, które jest ustawione między Domem parafialnym a schodami do kościoła. Tam można przynosić nakrętki plastikowe, które będziemy przekazywać fundacji pomagającej chorym dzieciom.
  5. W ubiegłym miesiącu złożyliśmy do sądu wniosek o rejestrację Stowarzyszenia „Głos Serca” Fundacja, której celem będzie organizowanie zajęć i spotkań dla dzieci, młodzieży i seniorów zyskała aprobatę odpowiednich władz i możemy przystąpić do działalności. W ramach fundacji organizujemy podczas wakacji Radosne Poniedziałki z Sercem dla dzieci i młodzieży. Jutro wyjazd na pierwszą wycieczkę do Rzyk i na Leskowiec o g. 8.30 z parkingu przy kościele. Bardzo dziękuję osobom zaangażowanym w opracowanie statutu stowarzyszenia.
  6. Prasa katolicka do nabycia w miejscach wyznaczonych a w niej przeczytamy o tym, że wątpliwości w wierze nie muszą być grzechem, oraz drugi odcinek cyklu wakacyjnego „Nie ma jak u Mamy”.
  7. Dziś w całej diecezji przed kościołami zbierane są ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym podczas nawałnic i deszczu.
  8. Zapraszamy na wspólne wyjazdy – pielgrzymki parafialne, które organizujemy dla wszystkich  w wakacyjne soboty. Zapisy w zakrystii i kancelarii – informacje na stronie parafii i w gablotach. 11 lipca jedziemy do Szczyrku do Matki Bożej,  18 lipca do sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej,  25 lipca do Żywca i Rajczy, na św. Krzyż 08 sierpnia, oraz dwie pielgrzymki 3 dniowe do Wrocławia i do Kotliny Kłodzkiej

Wszystkim gościom i parafianom niech Bóg Wszechmogący wskazuje drogi i nimi prowadzi.
Szczęść Boże.