Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne – Niedziela Zesłania Ducha Św. – 28.05.2023r.

 1. Dziś przeżywamy Niedzielę Zesłania Ducha Świętego. Za pobożne odśpiewanie lub recytację hymnu „ O Stworzycielu Duchu przyjdź” można zyskać dziś odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Podczas Mszy św. o g. 11.00 i 12.30 dzieci przystępują do I Komunii św. Zapraszamy te dzieci na „ biały tydzień” do kościoła codziennie na g. 17.40. Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej za ofiarę na dar ołtarza. Jak zakupimy dar to poinformujemy.
 2. W miesiącu czerwcu zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.45 w dni kiedy odprawiamy Msze św. wieczorne (środa – niedziela).
 3. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia:
  • Poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła
  • Środa – święto Nawiedzenia NMP
  • Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
 4. W piątek – I miesiąca dodatkowa Msza św. z udziałem dzieci o g. 16.30, okazja do spowiedzi dodatkowa w tym dniu od 16.00
 5. W piątek i sobotę odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od g. 8.30.
 6. Spotkanie Lektorów i Ministrantów w sobotę po Mszy św. wieczornej.
 7. Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek o 19.00, scholi w sobotę o 10.00.
 8. W sobotę – I miesiąca o g. 17.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca , o 17.30 różaniec, o 18.00 Msza św. z procesją maryjną wokół kościoła.
 9. W przyszłą niedzielę rocznica Komunii św. podczas dodatkowej Mszy św. o g. 12.30  dzieci z klas IV – próba dla dzieci w środę  o g. 18.30, w piątek spowiedź od g. 16.00.
 10. W niedzielę 4 czerwca w naszym kościele w Biskupicach odbędzie się koncert  pieśni sakralnych w wykonaniu  chóru z Gruzji. Szczegóły na plakatach w gablocie.
 11. W przyszłą niedzielę o g. 16.30 spotkanie organizacyjne w sprawie pielgrzymki lotniczej do Francji minn. do Lourdes i do grobu św. Marcina w Tours. Szczegóły na stronie parafialnej.
 12. Do nabycia prasa katolicka w miejscach wyznaczonych.
 13. Dziś składka inwestycyjna na pokrycie kosztów renowacji bocznego ołtarza. Prace powinny się zakończyć do września. Za ofiary Bóg zapłać. Rozpoczął się również remont ołtarza głównego. Do pracowni zostały zabrane figury świętych z wielkiego ołtarza. Te prace potrwają co najmniej 2 lata.
 14. W tym tygodniu do wieczności Bóg wezwał śp. + Annę Zadak z Tomaszkowic i Józefa Kruszynę z Trąbek – polećmy ich dusze i naszych bliskich zmarłych Bogu: „ Dobry Jezu, a nasz Panie…”.

Wszystkim parafianom, oraz gościom niech Duch  Święty udziela swoich darów i prowadzi po drogach życia. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.