Ogłoszenia parafialne – XVII Niedziela zwykła – 25.07.2021r.

1. Dziś czcimy św. Krzysztofa patrona kierowców. Po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiara z poświęcenia przeznaczona jest na fundację MIVA Polska jak słyszeliśmy w liście. Ofiara ze składki przeznaczona jest na remont w kościele. Trwają prace konserwatorskie w kaplicy Matki Bożej. Zdjęcia tego co się tam znajduje oraz wykonywanych prac znajdują się na stronie parafialnej. Został także oddany do konserwacji obraz Św. Marcina który jest w bardzo złym stanie technicznym. Za dar serca Bóg zapłać.
  2. Zapraszamy do adoracji Najświętszego sakramentu od środy do niedzieli od 17.00 do 18.00. W czasie adoracji możliwość spowiedzi. Przypominamy iż w okresie wakacyjnym w dni powszednie spowiadamy wyłącznie przed Mszą św. Dziś o 17.40 nieszpory.
  3. Kalendarz liturgiczny:
  • Poniedziałek – śś. Joachima i Anny
  • Czwartek – śś. Marty, Marii i Łazarza
  • Sobota – św. Ignacego z Loyoli
  1. Jutro o g. 8.30 wyjazd na Radosny poniedziałek z parkingu przy kościele do Krakowa na kopiec Kościuszki i na Salwator.
  2. Zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. wieczornej oraz na nabożeństwo do św. Józefa w czwartek po Mszy wieczornej. Intencje na te nabożeństwa można składać odpowiednio przy ołtarzu MB oraz przy figurze św. Józefa.
  3. W piątek dzieci wyjeżdżają na tygodniowe rekolekcje na Śnieżnicę. Spotkanie dla rodziców dziś po Mszy św. wieczornej ok 18.50 w sali domu parafialnego.
  4. Zapraszamy na różaniec przygotowujący do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego w soboty o godz. 17.30.
  5. Zachęcamy do odwiedzenia wymienialni w holu domu parafialnego po Mszy o g. 11.00.
  6. W gablocie w przedsionku kościoła można przeczytać „Jak zostać Rodziną Zastępczą” – informacja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wieliczce.
  7. W dniach 21 i 22 sierpnia odbywać się będzie w naszej Parafii kolejny kurs dla narzeczonych. Chętnych prosimy o zapisy przez formularz na stronie internetowej parafii.
  8. W miejscach wyznaczonych Gość Niedzielny, STAŚ i Posłaniec Marciński.
  9. Bóg zapłać za dar serca na ołtarz i elementy wystroju prezbiterium, które są w trakcie realizacji: II Róży MB Wniebowzięte z Biskupic, Rodzinie z Zabłocia, Pani z Sułowa.
  10. Podziękowania dla Pani Anny z Lawendnika w Biskupicach za dekorację ołtarza i obrazu Matki Bożej Szkaplerznej na odpust. Dziękujmy wszystkim za piękny udział w odpuście wszystkim wiernym jak i: orkiestrze, strażakom, organizacjom, niosącym sztandary i figury, sypiącym kwiaty, dzieciom komunijnym, chórowi parafialnemu, oraz ministrantom i lektorom.
  11. W tym tygodniu z naszej wspólnoty pożegnaliśmy Śp. Aleksandrę Pondo z Przebieczan i Janusza Korzeniowskiego z Trąbek. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu…..

Niech w tym nowym tygodniu wszystkich: Gości i Parafian obdarza łaskami kochający Bóg. Szczęść Boże.