Ogłoszenia – 30 niedziela zwykła – 24.10.2021r.

1. Dzisiejsza niedziela Misyjna rozpoczyna tydzień W naszych modlitwach pamiętajmy o misjonarzach i misjonarkach na całym świecie, oraz prośmy o nowe powołania misyjne.
  2. Rozpoczyna się ostatni tydzień października oraz tydzień modlitwy różańcowej. Dlatego zachęcamy do jeszcze gorliwszego uczestniczenia w tych nabożeństwach w kościele codziennie o 17.30 oraz w kaplicach po Mszach św. Do piątku można przynosić podpisane różańce na konkurs. Wręczenie nagród odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.00.
  3. Kalendarz liturgiczny:
    • czwartek – święto śś. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  4. W przyszłym tygodniu przeżywamy Uroczystość Wszystkich św. oraz wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty aby uzyskiwać odpusty za zmarłych. Spowiedź w naszym kościele codziennie od 6.00 do 7.00 oraz od 17.00 do 18.30.
  5. We wtorek o 19.00 w domu parafialnym spotkanie Duszpasterskiej Rady parafialnej.
  6. W związku z porządkowaniem grobów przed dniem zmarłych prosimy aby zwracać uwagę na sortowanie śmieci. Wszystkie śmieci biodegradowalne prosimy zostawiać w wyznaczonych miejscach. Dbajmy także o zgniatanie wszelkiego rodzaju plastików oraz papierów aby kontenery nie zapełniały się tak szybko, a śmieci nie wysypywały poza – co zaśmieca teren, niszczy środowisko oraz estetykę tego miejsca. W miarę możliwość (ze względu iż przyjeżdżamy samochodami) zabierajmy śmieci do własnych kontenerów. Dbajmy o piękno i czystość na naszym cmentarzu. Niech ta troska o cmentarz będzie przejawem naszej wiary, szacunku do miejsca świętego, gdzie spoczywają nasi zmarli krewni i przyjaciele. Wszystkim którzy stosują się do zaleceń składamy serdeczne podziękowanie.
  7. Listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych bliskich zmarłych. W zakrystii i kancelarii możemy składać wypominki:
    • roczne odczytywane w kościele przed Mszą św. o 6.30 i 9.30 oraz kaplicach przed Mszami;
    • jednorazowe odczytywane i omadlane w listopadzie przed Mszą św. wieczorną.

Za ofiary składane przy tej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać.

1. W piątek od 16.00 oraz przez całą sobotę, niedzielę oraz poniedziałek młodzież z grupy parafialnej jak każdego roku będzie rozprowadzała znicze na górnym cmentarzu. Całkowity dochód jest przeznaczony na działanie grupy i wyjazdy rekolekcyjne.
  2. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania (klasy 7 i 8) zapraszamy do pomocy przy porządkowaniu terenu koło kościoła, parkingu i cmentarzy (w miarę sprzyjającej pogody) w sobotę od 9.30. Prosimy o przyniesienie grabek i mioteł.
  3. Młodzież wyjeżdzającą na dni skupienia w ramach przygotowania do bierzmowania (pierwszy 5, 6, 7 listopad) zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej do Sali domu parafialnego – zostaną omówione szczegóły wyjazdów.
  4. Spotkanie kandydatów na ministranta w piątek o 16.00 w kościele.
  5. Spotkanie scholi w sobotę o 10.00 a Małego Apostoła o 11.30.
  6. Spotkanie ministrantów w sobotę o 16.00 w kościele, natomiast lektorów po Mszy św. wieczornej czyli ok. 18.45.
  7. Wspólnota Galilea zaprasza mężczyzn na modlitewne spotkanie w czwartek o 19.15. Miejsce spotkania Przebieczany 476.
  8. Dziękujemy wszystkim którzy w tym tygodniu troszczyli się o naszą świątynię oraz jej otoczenie w czasie różnym prac porządkowych oraz za wszystkie ofiary na bieżące remonty. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na inwestycje w naszym kościele.
  9. Wójt Gminy Biskupice przypomina o możliwości składania wniosków do sporządzanych miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Termin mija 29 października.

Wszystkim, którzy w najbliższym tygodniu obchodzą imieniny i urodziny składamy najlepsze życzenia. Polecając ich w modlitwie, wypraszamy dla nich Boże błogosławieństwo.