Ogłoszenia parafialne – 26 Niedziela zwykła – 25.09.2022r.

1. Kalendarz liturgiczny:
  • wtorek – św. Wincentego a Paulo
  • środa – św. Wacława
  • czwartek – świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
  • piątek – św. Hieronima.
  1. W najbliższą sobotę – 1 października uroczystościom związanym z 800-leciem parafii będzie przewodniczył nasz Metropolita – Arcybiskup Marek Jędraszewski. Zapraszamy wszystkich O g. 17.00 zmiana tajemnic ŻR, o 17.30 Różaniec, o 18.00 Msza św. z kazaniem Metropolity po niej procesja z figurą MB Szkaplerznej wokół kościoła. I w tym miesiącu zakończymy procesje pierwszo sobotnie. Powrócimy do nich w maju przyszłego roku.
  2. W sobotę rozpoczyna się miesiąc październik. Nabożeństwa Różańcowe w kościele przed Najświętszym Sakramentem codziennie o g. 17.30. Zachęcamy do uczestnictwa w Różańcu. W kaplicach niech wierni zbierają się na modlitwie Różańcowej. Za wspólne odmówienie w tym miesiącu Różańca można zyskać odpust zupełny. Dzieci w kościele w Biskupicach otrzymywać będą plansze i naklejki. Przez pierwsze dwa tygodnie różańca można będzie przynosić własnoręcznie robione różańce.
  3. W czwartek o 16.00 spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania z kl. VII a po Mszy wieczornej dla klasy VIII.
  4. W Piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie wszystkich ministrantów i lektorów przed sobotnia uroczystością. W tym samym dniu o 19.00 spotkanie Grupy Apostolskiej. W sobotę o 10 spotkanie scholi dziecięcej. W sobotę o g. 11.30 spotkanie dzieci z Małego Apostoła. W tym tygodniu rozpoczyna swoją formację Krąg Rodzin. Zapraszamy chętnych małżonków do stworzenia drugiego Kręgu. Spotkania odbywają się raz w miesiącu w domu parafialnym w ustalonym wspólnie dniu. Zgłoszenia u kapłanów.
  5. Dziś o g. 17.00 w domu parafialnym spotkanie w sprawie pielgrzymki do Kielc, Jędrzejowa, Kozłówka, Wąwolnicy, Lublina i Tarnowa.. Wyjazd 11 – 13 października są jeszcze wolne miejsca koszt 700zł.
  6. Dziś ostatnia niedziela miesiąca – składka inwestycyjna. Został ukończony generalny remont bocznego ołtarza Ukrzyżowania. Koszt prac z montażem to 120 tys. zł. Prace muszą zostać jeszcze zatwierdzone prze Komisją Odnowy Zabytków. Zostało nam do zapłaty jeszcze dwie raty dla wykonawcy. Trwają prace przy renowacji posadzki kościoła. Jest odnawiany wieki żyrandol i powstają ławki. Trwają prace na  zewnątrz kościoła od strony parkingu. Za ofiary na te cele dziękujemy. W minionym tygodniu dar serca na remont ołtarza złożyły rodziny z: Przebieczan – 200zł., Trąbek – 200zł., Tomaszkowic – 200zł. i Pan z Trąbek – 400zł. Na sprzątanie rodzina z Sułowa – 100zł. Bóg zapłać.
  7. Zwracam się z prośbą o pomoc przy sprzątaniu kościoła, terenu wokół niego i drogi prowadzącej do kościoła i na cmentarze. Potrzeba sporo ludzi ( kobiet i mężczyzn), potrzebne są grabie, piły, miotły, taczki. Zapraszam strażaków, organizacje, Radę Parafialną i młodych. Gdyby się udało uporządkować teren było by dobrze. Sprzątanie : środa, czwartek i piątek od g. 15.00. Liczę na pomoc i wsparcie.
  8. Prasa katolicka w miejscach wyznaczonych.