Wczasy na Chorwacji oraz Bośni i Hercegowinie

28.06-05.07.2024

Dzień 1
Wyjazd z wyznaczonego miejsca ok. godziny 17:00. Trasa przez Słowację, Węgry  do Chorwacji.

Dzień 2
Przyjazd do Makarskiej. Czas wolny, plażowanie i kąpiel. W godzinach popołudniowych przejazd do Vionicy, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień 3
Śniadanie. Przejazd do Mostaru, stolicy Hercegowiny. Zwiedzanie: XVI-wieczny kamienny Stary Most  i Stare Miasto. Przejazd na Kravicę, zwiedzanie wodospadu, plażowanie i kąpiel. Powrót do Vionicy, Obiadokolacja.

Dzień 4
Śniadanie przejazd do Gradača. Rejs statkiem na Półwysep Peljasac, plażowanie i kąpiel. Rejs oraz Fish Piknik na statku (ryba grillowana,surówka,chleb,sok, wino,rakija) i  powrót do Gradaca. Powrót do Vionicy – obiadokolacja.

Dzień 5
Śniadanie. Dojazd do Dubrownika, zwiedzanie Starego Miasta z przewodnikiem. Plażowanie i kąpiel plaża Wieliki Żal.  Powrót do Vionicy. Obiadokolacja.

Dzień 6
Śniadanie. Przejazd do Medjugorie, wejście na Górę Objawień,( msza św. w j. polskim o 11:00), czas wolny na zakup pamiątek. Dla chętnych plażowanie i kąpiel na basenie (dodatkowo płatne). Powrót do Vionicy. Obiadokolacja.

Dzień 7
Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Zadaru. Zwiedzanie: fragmenty Rzymskiego Forum, katedra Sw. Anastazije, rynek, mury i brama miasta. Plażowanie i kąpiel na plaży Kolovare. Zakupy. W godzinach wieczornych wyjazd do kraju.

Dzień 8
Powrót do miejsca zamieszkania w godzinach południowych ok. 13:00

Koszt  wycieczki  850 zł + 320 euro

Cena zawiera: Zakwaterowanie w pensjonacie z basenem,  ubezpieczenie NNW i KL na  czas  wyjazdu, przejazd  autokarem  klimatyzowanym, śniadania, obiadokolacje, pilot na całej trasie, przewodnicy miejscy, opłaty autostrad  i  parkingów, bilety wstępów.

WYMAGANY: Ważny paszport lub dowód osobisty.

Budapeszt -Esztergom – Wyszehrad
26-28.04.2024

1 dzień:

Wyjazd w godz. rannych 6:00 przyjazd do Budapesztu w godz. Południowych. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie w formie spaceru: Plac Bohaterów, Lasek Miejski z wejściem na dach Muzeum Etnograficznego, Dom Muzyki, Zamek Vajdahunyad, Kąpielisko Szechenyi, ulica Andrassy, Opera, Bazylika Św. Stefana, Parlament, przyjazd do hotelu na nocleg, zakwaterowanie, obiadokolacja.

2 dzień:

Śniadanie, wyjazd na wycieczkę poza Budapeszt w Zakole Dunaju – Esztergom, centrum religijne na Węgrzech, siedziba Węgierskiego Kardynała,  zwiedzanie Bazyliki, przejazd  autokarem do Wyszehrad (ruiny Pałacu Renesansowego Zamku Króla Macieja z XVI w.), Gotycka Twierdza Visegrad, przejazd do Szentendre, rejs statkiem po Dunaju,obiadokolacja,nocleg.

3 dzień:

Śniadanie, dalsze zwiedzanie miasta Wzgórze Zamkowe z Basztami Rybackimi i kościołem Macieja oraz zamek, ulica Vaci i zakończenie pod Halą Targową. Możliwość zakupienia pamiątek i zrobienia zakupów na Hali. Wyjazd z Budapesztu ok. godz. 14:00. Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

Program jest ramowy może ulec zmianie nie zależnie od organizatora.

Koszt wycieczki:  600 zł/osoba + 180 euro/os

Cena zawiera:

przejazd autokarem turystycznym, 2 noclegi w hotelu, wyżywienie: 2 śniadania,

2 obiadokolacje, obsługę przewodnika, rejs statkiem po Dunaju, bilety wstępów, ubezpieczenie NNW, opłaty drogowe i parkingowe.

W każdy dzień możliwość uczestnictwa we Mszy Świętej.