Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Ziemia Święta – Śladami Pana Jezusa PIELGRZYMKA DZIĘKCZYNNA ZA DAR JUBILEUSZU

1 dzień: Zbiórka  na lotnisku w Krakowie o godz. 03:00, odprawa biletowo – bagażowa, wylot do Tel Awiwu o godz. 05:40. Przylot do Tel Awiwu o godz. 10:20. Następnie przejazd do Betlejem – miejsca narodzenia Pana Jezusa: Bazylika Narodzenia Pańskiego, Grota św. Hieronima, Grota Mleczna. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

2 dzień – po śniadaniu przejazd do Ain Karem – Sanktuarium Nawiedzenia św. Elżbiety i narodzenia Jana Chrzciciela. Następnie zwiedzanie Yad Vashem – muzeum/pomnika poświęconego ofiarom zagłady podczas II Wojny Światowej. Pole Pasterzy . Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Betanii – Sanktuarium Łazarza, Marii i Marty. Następnie przejazd do Jerycha – jednego z najstarszych miast na świecie, przejazd nad Jordan – odnowienie chrztu. Następnie postój nad Morzem Martwym – największej depresja na świecie – krótka kąpiel dla chętnych. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg

4 dzień – po śniadaniu przejazd na Górę Tabor – wyjazd specjalnymi taksówkami, gdzie Chrystus ukazał się w chwale razem z Mojżeszem i Eliaszem. Rejs statkiem po jeziorze Galilejskim. Następnie przejazd na Górę Błogosławieństw z kaplicą upamiętniającą Kazanie na Górze. Dalej do  Kafarnaum: ruiny starożytnej synagogi i domu św. Piotra. Następnie Tabgha – kościół upamiętniający cud rozmnożenia chleba i ryb, Kościół „Prymatu św. Piotra” na brzegu Kinneretu – miejsce namaszczenia Piotra na głowę Kościoła oraz cudownego połowu ryb.  Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd do Kany Galilejskiej – gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu – przemiany wody  w wino podczas uczty weselnej. Nazaret – miejsce dzieciństwa Jezusa i wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Następnie przejazd do Hajfy – nawiedzenie Sanktuarium na Górze Karmel – Kościół Najświętszej Pani Karmelu – Bazylika, Grota Eliasza, panorama na Ogrody Bahajskie. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu przejazd do Jaffy – starożytnego portu nad Morzem Śródziemnym, gdzie podczas jednej ze swoich wędrówek ewangelizacyjnych zatrzymał się św. Piotr. Nawiedzenie kościoła św. Piotra. Następnie przejazd do Tel Awiwu spacer promenadą i uliczkami Tel Awiwu. Przejazd do hotelu w Betlejem, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu przejazd na Górę Oliwną ze wspaniałym widokiem na Święte Miasto – miejsce Wniebowstąpienia i kościół „Pater Noster – Ojcze Nasz”,  „Dominus Flevit – Pan Zapłakał”, Ściana Płaczu, następnie spacer w dół wzgórza do Ogrodów Getsemani i Bazyliki  Agonii – Wszystkich Narodów. Góra Syjon: Wieczernik, Tradycyjny Grób Króla Dawida, Kościół Zaśnięcia N.M. Panny, Kościół św. Piotra Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

8 dzień – Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy i zwiedzanie miasta: Kościół św. Anny i sadzawka Betesda, kaplica Biczowania i Włożenia Krzyża. Droga Krzyżowa, Bazylika Grobu Bożego, czas wolny. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

9 dzień – po śniadaniu wizyta w klasztorze Sióstr karmelitanek w Betlejem – nawiedzenie relikwii św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego „Małej Arabki”. Następnie przejazd do Jerozolimy i spacer po nowoczesnej zachodniej części. Przejazd na lotnisko do Tel Awiwu, odprawa, wylot powrotny o godz. 20:05. Przylot do Krakowa/Balic o godz. 23:00. Zakończenie pielgrzymki.

Termin: 08.03 – 16.03.2023

Cena: 1950 zł + 600 USD

Świadczenia :

 • przelot samolotem Kraków – Tel Awiw – Kraków (linie lotnicze LOT)
 • bagaż podręczny (8 kg i bagaż rejestrowany (23 kg) komfortowy autokar w  Izraelu
 • zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach, pok.2,3 os. z łazienkami
 • wyżywienie 2 x dziennie ( 8 śniadań i 8 obiadokolacji)
 • ubezpieczenie: KL i NNW + świadczenie izolacji lub kwarantanny
 • opieka pilota
 • opieka duszpasterza obowiązkowa składka ubezpieczeniowa na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • obowiązkowa składka ubezpieczeniowa na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera

 • obowiązkowego kosztu związanego z realizacją programu: biletów wstępu wraz z kosztami ich rezerwacji, napiwki, lokalnych przewodników, systemu tour guide – 150 USD
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego i napojów do obiadokolacji
 • dodatkowego ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych
 • dodatkowego ubezpieczenia kosztów rezygnacji 3,5% ceny pielgrzymki

Uwagi

 • paszport ważny minimum 6 miesięcy od daty powrotu z pielgrzymki.
 • paszport nie  może zawierać m.in. pieczątek syryjskich, libijskich i libańskich!
 • program pielgrzymki jest ramowy
 • Organizator zastrzega sobie prawo zmiany kolejności zwiedzania w zależności od sytuacji zaistniałej podczas wyjazdu
 • Organizator nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek zmiany dokonane przez linie lotnicze. W przypadku zmiany godzin przelotów
 • Organizator zastrzega sobie możliwość zmian w programie.
 • Obostrzenia związane z wjazdem do poszczególnych krajów (w związku z pandemią Covid-19) mogą ulec zmianie. Każdy kraj sam ustala warunki wjazdowe i musimy się do tych wymogów dostosować. Prosimy o śledzenie informacji na stronie rządowej https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych
 • W przypadku konieczności wykonania testu/testów przed wyjazdem z Polski lub przy powrocie – jego/ich koszt i wykonanie leżą po stronie Uczestnika.
 • Zmiana warunków wjazdowych nie stanowi podstawy do rezygnacji z wyjazdu.