Ogłoszenia parafialne 31.10.2010

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

1. Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła. Z modlitewną wdzięcznością wspominamy tych wszystkich, którzy na przestrzeni wieków dbali o naszą świątynię i  troszczą się o nią także dzisiaj.  Składka dzisiejsza jest przeznaczona na budownictwo sakralne.

2.   Jutro, w Uroczystość Wszystkich Świętych w naszym kościele będą odprawione msze święte o godz: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i o 12.30. O godz. 14.30 zapraszamy do naszego kościoła na uroczyste nieszpory i procesję na cmentarz, podczas której będziemy się modlić za zmarłych i wysłuchamy okolicznościowego kazania. Po zakończenie procesji ok. g.16.00 będzie odprawiona msza św. W dniu jutrzejszym nie będzie mszy św. w kaplicach.

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Odpust ten mogą uzyskać tylko raz w ciągu dnia odmawiając w czasie nawiedzenia świątyni Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwę w intencjach Ojca Świętego i przyjąć Komunie świętą.

W dniach od 1 do 8.XI zyskujemy odpust za zmarłych nawiedzając cmentarz i spełniając zwyczajne warunki odpustu.

3.   We wtorek, w Dzień Zaduszny msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 8.00. O godz. 7.40 odmówimy uroczystą jutrznię Po mszy św. o godz. 8.00 uroczysta procesja na cmentarz połączona z czytaniem wypominek. W Trąbkach msza św. o godz. 17.00 a w Przebieczanach i Zabłociu o godz. 18.00.

W Dzień Zaduszny kapłani odprawiają trzy msze święte: jedną według własnej intencji, drugą w intencji wszystkich zmarłych i trzecią według intencji Ojca Świętego. Zachęcamy wszystkich do modlitwy za zmarłych w nadchodzących dniach. Na wypominki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. z nabożeństwami o 6.30 i 17.00.Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w piątek od  8.30.

5.   W przyszłą niedzielę, 7 XI nasza orkiestra będzie obchodzić jubileusz 15-lecia swego istnienia. O godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji członków orkiestry. Następnie w sali widowiskowej domu „Caritas” odbędzie się jubileuszowy koncert, na który serdecznie zapraszamy.

6.   W najbliższych dniach przy naszym kościele będzie wzmożony ruch samochodowy. Prosimy o ostrożność i rozwagę. Parkujmy samochody tak by umożliwić poruszanie się w obu kierunkach. Będzie otwarta brama więc wykorzystajmy miejsca także wokół budynku plebanii.

7. Dzisiaj w naszym kościele po mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się spektakl poetycko-muzyczny pt. „Z obłoków na ziemię” w wykonaniu znanego aktora Jana Nowickiego. Serdecznie zapraszamy z nadzieją, że treści spektaklu pomogą nam w przeżywaniu dni zadumy i pochylania się nad grobami naszych bliskich.

 W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp.  Alinę Stelzel i Władysławę Rączka  z Przebieczan.

Polecamy je i naszych bliskich Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne: 01 – 07 X I

Poniedziałek – Wszystkich Świętych:

630: + Aliny Stelzel ( od syna, synowej i wnuczki ). + Antoniego Górskiego, Katarzyny żony, Alojzego; Władysławy Szpilka, Mieczysława męża.
800: + Władysława i Marii Grabowskich.
930: + Franciszka Jaszczyka; jego: rodziców, teściów, szwagrów, siostry, Józefa Łanoszki, Katarzyny żony i ich dzieci.
1100: + Józefa Dzióbka, Genowefy żony, Józefa syna.
1230: + Genowefy Strojny ( w 15 r. śmierci ), Józefa syna.
1600: Za Parafian.

Wtorek –Dzień Zaduszny:

630: + Józefa Godzika i jego rodziców. + Tadeusza Kurzawy ( od bratowej Ludwiki ze Szczytnik ).
800: + Franciszka Wichra, Agnieszki żony i wszystkich zmarłych z rodziny Wichrów.
1700: + Wszystkich zmarłych z rodzin: Jaszczyków i Domoniów.

Środa: 630:

+ Stefanii i Józefa Mamro i ich dzieci. + Józefa Kowalskiego ( od sąsiadki Hanki ).
1700: + Karoliny Markut, Michała męża, Iwonki wnuczki; Marii i Józefa; Anny i Stanisława.

Czwartek:
630: + Józefa Śliwy ( w r. śmierci ), Edwarda Kruszyny.
1700: + Karoliny Łanoszka, Kazimierza męża ( w 25 r. śmierci ).

Piątek:
630: + Heleny i Józefa Gaczołów, Władysławy córki, Wiesława zięcia, Zdzisława syna, Anny synowej.                                                             + Rozalii i Stanisława Nalepów.
1700: + Władysława Turchana, Anny żony i ich dzieci.

Sobota:
630: + Jana Terczyńskiego, Anny żony, Stanisława syna.                          + Karoliny Lebiest ( w 17 r. śmierci ), Franciszka męża, Józefa i Leszka synów.
1700: + Jana Grzywacza ( w 2 r. śmierci ).

Niedziela:
630: Za Parafian. + Tadeusza Kurzawy ( od kuzynki Wacławy ).
930: + Zofii Ochońskiej ( od wnuczki Doroty z mężem ).
1100: W 15 lecie istnienia Orkiestry: dziękczynna za otrzymane łaski od Boga i dobro od ludzi z prośbą o błogosław. Boże w dalszej działalności.

K A P L I C E:

Wtorek – Dzień Zaduszny:
1700 – Trąbki: + Wszystkich wiernych zmarłych.
1800 –Zabłocie: + Wszystkich wiernych zmarłych.
1800 – Przebieczany: + Wszystkich wiernych zmarłych.

Środa –Trąbki: + Za dusze zmarłych z Róży Kobiet z Darszyc.

Czwartek –Przebieczany: + Adama Kota ( w 3 r. śmierci ).

Niedziela:
815 –Przebieczany: + Tadeusza Wyrodka ( na imieniny ) i jego rodziców.
1230 –Zabłocie: + Krystyny Szyper ( w 3 r. śmierci – od córki Marii ).
1600 –Trąbki: + Katarzyny Siuda ( w 25 r. śmierci ), Władysława męża.