Ogłoszenia parafialne 07.11.2010

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedzielę zwykłą 7.11.2010

Kalendarz liturgiczny:
– dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszach świętych adoracja Najśw. Sakramentu – we wtorek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
– w środę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża
– w czwartek św. Marcina z Tours, biskupa
– w piątek św. Jozafata, biskupa i męczennika
– w sobotę świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

1. W czwartek 11 XI przypada Narodowe Święto Niepodległości. Prosimy w tym dniu o modlitwę za naszą Ojczyznę jak również zachęcamy do dekorowania domów flagami na znak naszej jedności, przywiązania i miłości do Ojczyzny. Również w czwartek, w naszej parafii, będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Marcina. Porządek Mszy św. w naszym kościele: 6.30, 8.00, 9.30 i uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00 z procesją wokół kościoła. Nie będzie Mszy św. po procesji i Mszy św. w Przebieczanach. Na Mszę św. o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, osoby niosące sztandary i feretrony oraz orkiestrę! Chciejmy jak najliczniej uczestniczyć w uroczystościach odpustowych aby podziękować św. Marcinowi za opiekę nad nami i prosić Boga o potrzebne łaski za wstawiennictwem naszego Patrona.

2. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Ofiarami do puszek będziemy wspierać naszych braci katolików w Iraku, gdzie w ciągu ostatnich kilku lat zabito 3.000 wierzących a ze społeczności, która liczyła 1,4 mln chrześcijan zostało 200 tys. Pozostałych, czyli ok. 1,2 mln wypędzono z domów i zmuszono do ucieczki do krajów ościennych takich jak: Syria, Jordania, Liban i Turcja.

3. W najbliższą środę do kościoła na godz. 17.00 zapraszamy młodzież klas: I i II Gimnazjum w ramach spotkań przygotowujących do przyjęcia sakram. bierzmowania.

4. Dyrekcja Szkoły i Przedszkola w Trąbkach wraz z całą społecznością zaprasza na „Wieczornicę”, która odbędzie się 10 XI o godz. 17.00 w budynku OSP w Trąbkach. W programie występy dzieci i wspólne świętowanie Dnia Niepodległości poprzez śpiew pieśni patriotycznych.

5. W niedzielę, 21 XI, czyli za dwa tygodnie na godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła rodziców dzieci, które w maju przystąpią do I Komunii św.

6. Przypominamy, że dzisiaj nasza orkiestra obchodzi jubileusz 15-lecia swego istnienia. O godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. koncelebrowana w intencji członków orkiestry. Następnie w Sali widowiskowej domu „Caritas” odbędzie się jubileuszowy koncert, na który serdecznie zapraszamy.

7. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Marię Kowalczyk z Przebieczan. Polecamy ją i naszych bliskich Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne: 08 – 14 X I

Poniedziałek:
630: + Michała Jaszczyka, Ludwiki żony, ich zmarłe dzieci i wszystkich zamarłych z tej rodziny.                                                                       + Marii Kowalczyk ( od siostry Wandy ).                                                 + Eugenii i Franciszka Kornio.

Wtorek: 630: + Aliny Stelzel ( od córki ).                                               + Franciszka Górskiego, Rozalii żony.

Środa: 630: + Lucyny Łanoszka ( od sąsiadów Waśniowskich ).
1700: + Marcina Limanowskiego ( na imieniny ), Marii żony.

Czwartek – ODPUST:
630: + Emilii Kurowskiej ( od Borzęckich ).
800: + Szczepana Szczurka ( od Sołtysa ze Szczygłowa ).
930: O szczęśliwe rozwiązanie dla Angeliki, błogosław. Boże i potrzebne łaski. 1100: Za Parafian.

Piątek:
630: + Wacławy Jachimczak ( od córki Władysławy z mężem ).                   + Zofii Pabiś ( od rodziny Kosteckich ).                                                    + W 18 r. śmierci: Natalii Domoń, Kazimierza męża.

Sobota: 630: + Leony Grochot ( w 8 r. śmierci ).                                    + Agaty Kasprzyk ( od syna Grzegorza z narzeczoną ).
1700: W 15 r. ślubu Anny i Darka: dziękczynna z prośbą o potrzebne łaski i błogosław. Boże w dalszym życiu małżeńskim.

Niedziela:
630: + Za dusze zmarłych Członkiń 2 Róży z Biskupic.
930: W 75 r. urodzin Zofii: dziękczynna za minione lata z prośbą o zdrowie i błogosław. Boże na przyszłość.
1100: Za Parafian.

K A P L I C E:
Wtorek – Zabłocie: Franciszka Czopa.
Środa –Trąbki: + Józefa Rusonia.
Niedziela:
815 –Przebieczany: + Ireny Wicher ( w 26 r. śmierci ) i jej rodziców.
1230 –Zabłocie: + Stanisława Kota ( w 2 r. śmierci ).
1600 –Trąbki: + Władysława Kota, Karoliny żony, Romana Waśniowskiego, Marii żony.