Ogłoszenia parafialne 24.10.2010

Ogłoszenia duszpasterskie na XXX niedzielę zwykłą, 24.10.2010

1.     Kalendarz liturgiczny:

–   w czwartek Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Dzień imienin
Ks. Prał. Tadeusza Dąbrowskiego. Polecamy modlitwom naszego Solenizanta.
–   w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Rocznicę Poświęcenia  Kościoła.

2.  W dniu dzisiejszym wraz z całym Kościołem obchodzimy Niedzielę Misyjną. Bóg zapłać za ofiary,  poprzez które wspieramy wszystkich misjonarzy a tym samym przyczyniamy się do głoszenia Ewangelii na całej ziemi.

3.  Dzięki zaangażowaniu wielu życzliwych osób udało się uporządkować teren przy naszym kościele. Cieszymy się nową przestrzenią, która umożliwia łatwiejsze parkowanie. Jeszcze raz wszystkim, którzy poświęcili czas, wysiłek i maszyny serdecznie dziękujemy!  Jednocześnie prosimy by nie stawiać samochodów przy asfaltowej drodze, wzdłuż parkanu. Niech ona będzie zawsze przejezdna.

4. Parafianie z Zabłocia w ramach wsparcia dla naszego seminarium zebrali ofiary w wysokości 790zł. Składamy Im serdeczne podziękowanie. Jednocześnie informujemy, że dzięki Waszej ofiarności  przekazaliśmy do seminarium:  zakupione 2 tony ziemniaków, worek marchwi, 100 jajek, główkę kapusty i 1400zł

5.  Powoli kończy się październik. Zapraszamy do udziału w  nabożeństwach różańcowych, zwłaszcza osoby, które jeszcze w tym roku nie były na różańcu. Nabożeństwo odprawiamy codziennie o godz. 16.30. Jak zawsze, na różaniec w poniedziałek zapraszamy dzieci z klas II szkół podstawowych we wtorek klasy III, we środę klasy IV, w czwartek klasy piątek i w piątek klasy VI. Różaniec jest odmawiany również w naszych kaplicach przed wieczorną mszą św. W niedzielę różaniec po mszy św. o godz.11.00 . Zachęcamy do odmawiania różańca także w naszych rodzinach.

6.  Koniec października przypomina nam również o zbliżającym się Święcie Zmarłych. Tradycyjne wypominki za zmarłych można składać w naszej kancelarii i zakrystii codziennie przed różańcem, lub po mszach świętych.

Prosimy także, by porządkując groby nie zaśmiecać terenu wokół cmentarza.

7. Wójt Gminy Biskupice serdecznie zaprasza mieszkańców gminy na spektakl poetycko-muzyczny pt. „Z obłoków na ziemię” w wykonaniu znanego artysty Pana Jana Nowickiego. Dołączamy się  do tego zaproszenia zwłaszcza, że spektakl odbędzie się w naszym kościele za tydzień w niedzielę o godz. 12.15, czyli po mszy św. o 11.00

8.  6 XI w Gdowie odbędą się uroczystości z okazji 65-lecia tamtejszego Liceum. Organizatorzy serdecznie zapraszają zwłaszcza byłych absolwentów. Szczegóły obchodów na plakacie.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

 

Intencje mszalne: 25 – 31 X 

Poniedziałek:

630: + Zofii Waśniowskiej ( od syna Ryszarda z rodziną ).

        + Stanisława Wrony ( od sąsiadki Janiny Jamka z rodziną ).

1700: + Mieczysława Kopiniaka i jego rodziców.

Wtorek:

630: + Czesława Wójtowicza ( od siostry Heleny z rodziną ). 

1700: + Stanisława Leśniaka, Anieli żony, Ewy córki, Julii i Józefa Kurków.

Środa:

630: W intencji Ks. Prałata: o błogosław. Boże, potrzebne łaski i zdrowie ( na imieniny od pracownic ).

1700: O zdrowie i błogosław. Boże w rodzinie.

Czwartek:

630: + Zofii Waśniowskiej ( od syna Józefa z rodziną ).

1700: W intencji Ks. Prałata: o błogosław. Boże, potrzebne łaski i zdrowie ( na imieniny od mieszkańców DPS ).

Piątek:

630: + Stefanii Kiecana ( od córki Ilony i wnuczki Wiktorii ).

        + Daniela Nitki ( od babci ). 

1700: + Jana Turchana, Anieli żony, Józefa Pajora, Anny żony.

Sobota:

630: + Tadeusza Kurzawy ( na imieniny ).

       + Tadeusza Pieprzyka ( na imieniny ).

1700: + Anny Terczyńskiej, Jana męża, Stanisława syna.

Niedziela:

630: Za Parafian.

930: + Tadeusza Radwanka, Barbary i Małgorzaty córek.

1100: + Władysława Domonia ( w 15 r. śmierci ), Witolda Wąsika ( na imieniny ), Marcina Wąsika brata.

K A P L I C E:

Wtorek –Zabłocie: + zmarłe Członkinie I Róży z Zabłocia.

Środa –Trąbki: + Stanisława Łanoszki ( w 2 r. śmierci ).

Czwartek –Przebieczany: + zmarłe Członkinie V Róży z Przebieczan.

Niedziela:

815 –Przebieczany: + Jana Kasiny, Jadwigi żony, Jana Limanowskiego, Alicji wnuczki.

1230 –Zabłocie: + Tadeusza Nowaka ( na imieniny ).

1600 –Trąbki: + Józefa Ciastonia.