Ogłoszenia parafialne 26.09.2010

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 26.09.2010

Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek wspomn. św. Wincentego a Paulo, kapłana,
– we wtorek św. Wacława, męczennika, w Katedrze Wawelskiej Uroczystość,
– w środę Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała,
– w czwartek św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła,
– w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła,
– w sobotę świętych Aniołów Stróżów.

1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. z nabożeństwami o 6.30 i 18.00.Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.30. Odwiedziny chorych w piątek od 8.30.

2. Rozpoczynamy kolejny etap przygotowań do przyjęcia sakramentu bierzmowania dlatego młodzież klas I i II Gimnazjum zapraszamy w środę na mszę św.o 18.00 i po niej na spotkanie, zaś młodzież z kl. III we czwartek również na 18.00 na mszę św. i po niej na spotkanie.

3. Od najbliższego piątku przez cały październik będziemy odprawiać nabożeństwa różańcowe, podczas których modlić się będziemy w różnych potrzebach Kościoła, Ojczyzny i naszej parafii. Różaniec w piątek i sobotę o 17.30

4. W przyszłą niedzielę rozpocznie się Tydzień Miłosierdzia. Już dzisiaj zwracamy się do osób, które od wielu lat organizują   zbieranie darów jesieni dla naszego seminarium o podjęcie tej akcji. Zaś osoby, które chcą wesprzeć seminarium ofiarami pieniężnymi prosimy o datki do puszek za tydzień, w niedzielę.

5.  Składamy serdeczne podziękowanie mieszkańcom Sułowa za ofiary na remont plebanii i potrzeby parafii w wysokości 4890zł, mieszkańcom Zabłocia w wysok. 4350 zł oraz mieszkańcom Przebieczan 9760zł i 20 $. Bóg zapłać! Przy tej okazji składamy  podziękowanie P. Andrzejowi Markiewiczowi z Trąbek, właścicielowi hurtowni elektrycznej w Gdowie, za ufundowanie lamp oświetlających kościół na zewnątrz i ołtarz wewnątrz. Dziękujemy również P. Jerzemu Malarczykowi za wycięcie starego żywopłotu i uporządkowanie dolnego cmentarza od strony południowej. W najbliższym czasie nastąpi przycinanie i oczyszczanie drzew na cmentarzu. Odpowiadając na sugestie parafian złożymy też wniosek o pozwolenie na wycięcie rozpołowionej lipy, która rośnie przy kościele i zagraża bezpieczeństwu ludzi, kościoła i cmentarza.

Przed odpustem chcemy również wykonać podest pod ołtarz soborowy z dębowego drzewa. Koszt tej inwestycji po maksymalnych rabatach wyniesie 8 tys. zł, natomiast firma Rduch oszacowała koszty nowego nagłośnienia na kwotę ok. 20 tys. zł.

6. Ks. Prałat poprowadzi gospodarstwo rolne do końca kwietnia przyszłego roku. Dlatego planujemy wydzierżawić ziemię. Zainteresowanych dzierżawą zapraszamy na spotkanie na plebanię we wtorek na godz. 20.00. Do tej pory zgłosiła się 1 osoba. Zbliża się pora zasiewu ozimin dlatego tę kwestię musimy rozwiązać jak najszybciej.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej zarówno dorosłych jak młodzież i dzieci.

Intencje mszalne: 27 I X – 03 X

Poniedziałek:

630: + Michaliny Kubik.

          O zdrowie i błogosław. Boże dla Stanisławy.

Wtorek:

630: + Michaliny Kubik.

         + Franciszka Tracza, Rozalii żony, Zofii córki.

Środa:

630: + Michaliny Kubik.

1800: + Józefa Domonia ( w 17 r. śmierci ).

Czwartek:

630: + Michaliny Kubik.

1800: W 10 r. ślubu Jana i Małgorzaty: dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o błogosław. Boże i potrzebne łaski na dalsze lata małżeństwa.

Piątek:

630: + Michaliny Kubik.

         + Zofii Ochońskiej ( od rodziny Juszczyków ).

1800   + Mirosława Łanoszki ( w 2 r. śmierci ).

Sobota:

630: + Michaliny Kubik.

       + Mieczysława Czopa ( od brata Franciszka i Janiny ).

1800: O błogosław. Boże dla Jacka i jego rodziny.

Niedziela:

630: + Michaliny Kubik.

930: Za Parafian.

1100: + Franciszka Jaszczyka ( na imieniny ), jego rodziców i dziadków.

 

K A P L I C E:

Wtorek –Zabłocie: + Tadeusza Czopa ( od sąsiada Kazimierza ).

Środa –Trąbki: + Doroty Lenik ( od brata Piotra z żoną i dziećmi ).

Czwartek –Przebieczany: + Marii Tracz ( w 2 r. śmierci ), Bogdana syna.

Niedziela:

815 –Przebieczany: + Franciszka Nogi ( na imieniny ), Marii żony.

1230 –Zabłocie: + Mieczysława Czopa ( od Stanisława Kubika z rodziną ).

1700 –Trąbki: Dziękczynna za dobre urodzaje i o błogosław. Boże dla mieszkańców Darszyc.