Ogłoszenia parafialne 19.09.2010

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 19.09.2010

Kalendarz liturgiczny

– w poniedziałek wspomn. św. męczenników Andrzeja Kim  Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasan i Towarzyszy

– we wtorek Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

– w środę bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy

– w czwartek św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika

– w sobotę bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.

1.   Dzisiaj obchodzimy w Polsce Niedzielę Środków Społecznego Przekazu. Wyrażając    wdzięczność wszystkim, którzy pracują w mediach modlimy się, by zawsze pamiętali o odpowiedzialności przed Bogiem za przekazywane informacje.

2. Przypominamy, że wiadomości z życia naszej parafii można szukać na stronach    internetowych www.parafia.biskupice.info.pl. Szukanie stron poprzez wyszukiwarki pokaże nieaktualne, niewłaściwe dane.

3.  Składamy serdeczne podziękowanie mieszkańcom Biskupic za ofiary na remont plebanii i potrzeby parafii w wysokości 10610zł oraz mieszkańcom Tomaszkowic w wys. 8 tys. zł Bóg zapłać! Prace remontowe  plebanii posuwają się naprzód ale pojawiają się nowe zagadnienia, które wymagają konsultacji dlatego zapraszam dzisiaj Radę Parafialną na spotkanie na plebanii  o g. 18.00

4. Dzisiaj w Tomaszkowicach , w Parku Kultury i Wypoczynku o godz. 18.00 jesienne Spotkanie z  Kabaretem natomiast za tydzień, w niedzielę o godz. 15.00 Przegląd zespołów ludowych pod nazwą  „ Zatrzymać zanikające tradycje” .

5.  GUS zwraca się z prośbą o udział w powszechnym Spisie Rolnym, który jest obecnie w Polsce przeprowadzany.  Pod apelem podpisał się ks. Prof. Witold Zdaniewicz, Dyr. Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego.

6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej zarówno dorosłych jak młodzież i dzieci. Dzisiaj oprócz tygodników Niedziela, Źródło , Gość Niedzielny do nabycia jest Jaś, Dominik i dla młodzieży Droga.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Tadeusza Pieprzyka, jego i wszystkich naszych bliskich zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu

Intencje mszalne:
20 – 26 I X

630: + Zofii Grochot.

+ Michaliny Kubik.

+ Mieczysława Ochońskiego ( od kuzyna Franka z rodziną ).

630: + Eleonory Kamisińskiej.

+ Michaliny Kubik.

630: + Michaliny Kubik.

1800: + Antoniego Łanoszki ( w 10 r. śmierci ).

630: + Zbigniewa Łanoszki ( od Godzików z Sułowa z rodziną ).

1800: + Michaliny Kubik.

630: + Michaliny Kubik.

+ Józefa Rzeszuta ( od bratowej Marii Rzeszut ).

+ Marii Ptak ( od siostry Anny Stoch z rodziną ).

630: + Michaliny Kubik.

+ Małgorzaty Badura ( od rodziny Nogów ).

1800: + Mieczysława Grochota ( w 6 r. śmierci ), Heleny żony, Marka syna.

630: W 25 r. ślubu Michaliny i Mariana: w podzięce za łaski z prośbą o błogosław. Boże i zdrowie na dalsze lata.

930: O błogosław. Boże i opiekę Maryi dla pielgrzymów do Kalwarii Zebrzydowskiej.

1100: W 40 r. ślubu Anny i Tadeusza: w podzięce za łaski z prośbą o błogosław. Boże i zdrowie na dalsze lata ( od dzieci z rodziną ).

K A P L I C E:

Wtorek –Zabłocie: + Grzegorza Czopa ( od mieszkańców Zabłocia ).

Środa –Trąbki: + Mariana Waśniowskiego.

Czwartek –Przebieczany: + Krystyny Kosteckiej.

815 –Przebieczany: Za Parafian.

1230 –Zabłocie: + Jana Kota, Karoliny żony, Stanisławy Kot.

1700 –Trąbki: + Michaliny Kubik.