Ogłoszenia parafialne 03.10.2010

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVII niedzielę zwykłą, 3.10.2010

Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu dzień patrona JE ks. Kard Franciszka Macharskiego. Osobę dostojnego solenizanta polecamy modlitewnej pamięci
– we wtorek św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy
– w czwartek NMP Różańcowej
–  w sobotę Święto bł. Wincentego Kadłubka, Biskupa

2.   W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Niech wyrazem naszej troski o potrzebujących będzie  zbiórka ofiar do puszek na potrzeby seminarium duchownego. Przy tej okazji Caritas Archidiecezji Krakowskiej rozprowadza bezpłatną gazetę z ok. 20 rocznicy swego istnienia. Ponawiamy także prośbę o zbieranie w nadchodzącym tygodniu darów jesieni na rzecz seminarium.

3.   W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić w całej Polsce X Dzień Papieski. Odpowiadając na słowa naszych Pasterzy po mszach św. będzie można złożyć do puszek ofiary na rzecz zdolnej, pragnącej się uczyć i studiować  młodzieży.

4.   Od jutra przechodzimy na zimową porę odprawiania nabożeństw w naszym kościele. I tak w dni powszednie na 16.30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Pamiętajmy o wezwaniu Matki Bożej z Lourdes, Fatimy i Medjugorie do odmawiania Różańca.

Świat, nasza ojczyzna są pełne niepokojów dlatego chciejmy: starsi, młodzież i dzieci przychodzić na te piękne nabożeństwa. Wcześniejsza pora ma nam w tym dopomóc. Po Różańcu, w naszym kościele o 17.00 Msza św. a w kaplicach o 18.00. Od przyszłej niedzieli msza św. w Trąbkach o godz. 16.00

5. W czwartek, we wspomnienie M.B. Różańcowej na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci z klas II wraz z rodzicami.

6.   Jesteśmy wdzięczni Panu Zbigniewowi Królowi za wydzierżawienie od nas ziemi na okres 5 lat. Dzierżawa jest dla nas bardzo korzystna, gdyż mając na uwadze, że coraz więcej ziemi staje się nieużytkiem i trudno o chętnych do pracy na niej Pan Zbigniew zostawia parafii dotacje UE i dopłaca 1000zł rocznie.

W kwestii ogrzewania naszej świątyni prosimy o cierpliwość. W nadchodzącym tygodniu firma elektryczna przeglądnie i zreperuje dotychczasowe grzejniki, ponadto zakupimy dodatkowe urządzenia grzewcze, które zapewnią ciepło tej zimy. Natomiast ogrzewaniem z prawdziwego zdarzenia zajmą się osoby, które opracowują projekt renowacji naszej świątyni.

W najbliższą sobotę przystąpimy do rozbiórki starej organistówki. Potrzebna będzie pomoc. Chętnych zapraszamy w sobotę na 8.00. Zprzydadzą się ciągniki. Po konsultacjach z Radą Parafialną zwracamy się z prośbą do wszystkich rodzin naszej parafii o ofiarę  20zł rocznie dla osób, które podejmą się sprzątania naszego kościoła przez cały rok i dekoracji na niedziele, które nie są poprzedzone ślubem. Ofiary prosimy składać w kopertach w dowolnym czasie na tacę podając adres.

7.   Starostwo Powiatowe w Wieliczce informuje o akcji zbierania przeterminowanych leków. Leki można wrzucać do wystawionych w wytypowanych aptekach oznakowanych pojemników. Szczegóły na plakacie lub na stronie www.wieliczka.pl.

Intencje mszalne: 04 – 10 X 

Poniedziałek:

630: + Michaliny Kubik.

        + Franciszka Świeżego, Katarzyny żony.

1700: + Franciszki Tańcula ( na imieniny ).

Wtorek:

630: + Michaliny Kubik.

1700: + Zofii Ochońskiej ( od sąsiadki Józefy Augustynek ).

Środa:

630: + Michaliny Kubik.

1700: + Michała Jaszczyka ( w 40 r. śm. ), Ludwiki żony, ich dzieci i wnuki.

Czwartek:

630: + Franciszka i Emilii Górków, Józefa i Józefy Kruszynów.

1700: + Michaliny Kubik.

Piątek:

630: + Michaliny Kubik.

         + Wandy Kubik, Józefa brata.

1700: + Zofii Ochońskiej ( od rodziny Gaczołów ).

Sobota:

630: + Michaliny Kubik.

       + Agaty Czajkowskiej -Zawartczyńskiej ( od cioci Michalczyk z rodziną ).

1700: + Marii Domoń ( w 27 r. śmierci ) i jej rodziców.

Niedziela:

630: + Michaliny Kubik.

930: + Edwarda Szpila ( w 5 r. śmierci ).

1100: Za Parafian.

K A P L I C E:

Wtorek –Zabłocie: + Józefy Kruszyna ( od I Róży Kobiet z Zabłocia ).

Środa –Trąbki: + Marii Waśniowskiej ( w 15 r. śmierci ), Józefa męża.

Czwartek –Przebieczany: + Franciszka Juszczyka ( na imieniny ), Barbary żony.

Niedziela:

815 –Przebieczany: + Heleny Filipowskiej ( w 2 r. śmierci ), Józefa męża.

1230 –Zabłocie: + Marii Łanoszka ( w 2 r. śmierci ).

1600 –Trąbki: + Romana Kota ( w 11 r. śmierci ), Kunegundy.