Ogłoszenia parafialne 12.09.2010

–       w poniedziałek wspomn. św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
– we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
– w środę NMP Bolesnej.
– w czwartek św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana biskupa.
– w sobotę Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika patrona Polski.

2.   Łączymy się duchowo z uczestnikami pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej, którzy dzisiaj, pod przewodnictwem ks. Kardynała modlą się w intencji rodzin naszej archidiecezji.

3.      Odpowiadając na wezwanie Ks. Kard. zapraszamy wszystkich we wtorek na godz. 18.00 w Święto Podwyższenia Krzyża św. na mszę św. podczas której będziemy przepraszać za zniewagi i profanacje Krzyża św. Na zakończenie Mszy św. w akcie czci i miłości do znaku naszej wiary odbędzie się, uroczysta adoracja krzyża.

4.      Dyrektor Gimnazjum w Sławkowicach informuje, że spotkanie z rodzicami uczniów wszystkich klas odbędzie się 16.09 we czwartek o godz. 17.30

5.       Przypominamy, że kancelaria w naszej parafii jest czynna we wtorki od 16.00 do 17.00, w piątki od 18.30 do 19.30 i w soboty od 7.30 do 8.30.

6.      W przyszłą niedzielę na zamku w Niepołomicach, w Dniu Dawcy Szpiku dla Piotra i innych istnieje możliwość zarejestrowania się jako potencjalnego dawcy komórek macierzystych. Dzięki dawcom szpiku można walczyć z białaczką i ratować życie ludzkie. Szczegóły rejestracji są zamieszczone  na plakatach.

7.      W przyszłą niedzielę w Parku Kultury i Wypoczynku w Tomaszkowicach
o godz. 18.00 odbędzie się Jesienne spotkanie z Kabaretem – organizatorzy serdecznie zapraszają.
Dzisiaj natomiast festyny w  Trąbkach i Szczygłowie dlatego Msza św. w Trąbkach o godz. 14.00.

8.      Sołtys Biskupic informuje, że podatek za 2010r będzie można wpłacać w
remizie O.S.P. w Biskupicach 14 i 15.09 w godz. od 13.00-16.00 a w
miejscu  zamieszkania 15.09 od 16.00 – 17.00

9.   W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 spotkanie Rady Parafialnej.

10. Składamy serdeczne podziękowanie mieszkańcom Szczygłowa za złożenie ofiary na remont plebanii w wysokości  8325 zł.  Bóg zapłać!  Przy tej okazji
chcemy poinformować, że w budynku plebanii drewniane ściany zastąpiliśmy murem, zakupiliśmy już wszystkie okna i sukcesywnie je wymieniamy, hydraulicy kontynuują prace związane z centralnym ogrzewaniem, trwa remont kuchni i kancelarii. W budynku kościoła  wykonano właściwe pomiary potrzebne do nowego nagłośnienia. W najbliższym tygodniu otrzymamy kosztorys. Mamy obietnicę, że do odpustu nagłośnienie zostanie wymienione.

Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom a także tym, którzy pomagali w rozbiórce starego i budowaniu nowego muru plebanii jak również producentom okien z Trąbek za bardzo korzystne ceny.

Intencje mszalne: 13 – 19 I X

630: + Eleonory Kamisińskiej.

+ Michaliny Kubik ( od Michaliny Jaszczyk i Wandzi siostry ).

+ Genowefy Korta ( od sołtysa Szczygłowa ).

630: + Stanisława Krawczyka, Genowefy żony, Piotra wnuka.

1800 + Lucyny Łanoszka ( od rodziny Rumanów z Wierzbanowej ).

630: + Kazimierza Domonia ( od sąsiadów Ochońskich ).

1800:  Dziękczynna za otrzymane łaski w 25 r. ślubu Izabeli i Kazimierza Borzęckich z prośbą o dalsze błogosław. Boże i zdrowie.

630: + Zofii Ochońskiej ( od syna Franciszka z rodziną ).

1800: + Michaliny Kubik.

630: + Eleonory Kamisińskiej.

+ Zofii Kruszyna ( w 1 r. śmierci ), Henryka męża.

+ Michaliny Kubik.

630: + Michaliny Kubik.

+ Mieczysława Czopa ( od syna Włodzimierza z rodziną ).

1800: + Stefana Kulmy ( w r. śmierci ) i jego rodziców.

630: + Michaliny Kubik.

930: + Romana Kota ( w 10 r. śmierci ).

1100:   O błogosław. Boże i opiekę Maryi dla pielgrzymów do Kalwarii Zebrzydowskiej.

K A P L I C E:

Wtorek –Zabłocie: + Mariana Kowalskiego.

Środa –Trąbki: + Eleonory Kamisińskiej.

Czwartek –Przebieczany: + Franciszki Kornio, Władysława męża.

815 –Przebieczany: + Franciszka Rutki ( w r. śmierci ); jego rodziców: Józefa i Katarzyny; braci: Tadeusza i Bronisława; Józefa i Anny Kotów, Jana Szewczyka.

1230 –Zabłocie:  Za Parafian.

1700 –Trąbki: + Andrzeja Kota i jego rodziców: Marii i Franciszka; braci: Stanisława i Franciszka.