Ogłoszenia parafialne 14.11.2010

Ogłoszenia parafialne na 33 niedzielę zwykłą: 14 listopada 2010 r.

– w poniedziałek wspomnienie św. Alberta Wielkiego biskupa i doktora Kościoła
– we wtorek Matki Bożej Miłosierdzia, Ostrobramskiej
– w środę św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
– w czwartek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
– w piątek bł. Salomei, zakonnicy – w sobotę św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
– w przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy Dzień solidarności z Kościołem prześladowanym. Ofiarami do puszek wspieramy tych, którzy cierpią prześladowanie za wiarę w Chrystusa.

2. Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia naszej uroczystości odpustowej ku czci św. Marcina: sprzątającym, dekorującym nasz kościół, dzieciom, które sypały kwiaty, niosącym sztandary i feretrony i orkiestrze.

3. W niedzielę, 21 XI, czyli za tydzień na godz. 17.00 zapraszamy do naszego kościoła rodziców dzieci, które w maju przystąpią do I Komunii św.

4. Sołtys wsi Biskupice informuje, że podatek za 2010 r. będzie można wpłacać w dniu 15 XI, poniedziałek w godzinach od 13.00 do 16.00 w remizie OSP w Biskupicach. W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Henryka Kostrzewę z Biskupic. Polecajmy jego i naszych bliskich Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne: 15 – 21 X I

630: + Antoniny i Edwarda Burlikowskich, Bogusława wnuczka.                 + Anny Kasprzyk ( od rodziny Michalików ).
630: + Andrzeja Wróbla ( od brata Jana z rodziną ).                                 + Tadeusza Kurzawy ( od Anny Dubiel z Dobranowic ).
630: + Stanisława Szfrańskiego ( od chrześnicy Agnieszki z rodziną ).
1700: + Józefa Łanoszki ( w 13 r. śmierci ) i jego rodziców: Józefa i Katarzyny.

630: + Doroty Lenik ( od rodziny Wójtowiczów z Trąbek ).
1700: O zdrowie i błogosław. Boże dla Łukasza i całej rodziny.
630: + Jana Mastalskiego ( od syna ).                                                    + Kazimierza Domonia ( od Ciastoniów z Przebieczan ).                             + W 8 r. śmierci Władysława Dębowskiego, Władzinka syna.

630: + Henryka Kostrzewy ( od Magierowej z rodziną ).                           + Franciszka Kamisińskiego ( w 19 r. śmierci ).
1700: + Franciszka Lebiesta ( w 8 r. śmierci ), Karoliny żony, Józefa i Leszka synów.
630: + Emilii Toporek, Teofila męża oraz Jan i Tadeusza Górnickich.
930: + Leony Grochot ( w 8 r. śmierci ) i jej rodziców: Marii i Piotra, teściów: Katarzyny i Franciszka.
1100: + Zofii Ochońskiej ( od wnuczki Bożeny z mężem ).

K A P L I C E:
Wtorek – Zabłocie: + Marka Nosala ( w 1 r. śmierci –od córki z rodziną ).
Środa –Trąbki: + Józefa Kowalskiego.
-Przebieczany: + Władysława Kurzawy ( w r. śmierci ), Kunegundy żony, Józefy Kasprzyk.
815 –Przebieczany: + Jana Limanowskiego, Jana Kasiny, Jadwigi żony, Alicji wnuczki.
1230 –Zabłocie: Za Parafian.
1600 –Trąbki: + Tadeusza Grabki.