Ogłoszenia parafialne 21.11.2010

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIV niedzielę zwykłą, 21.11.2010

Kalendarz liturgiczny:
– w poniedziałek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. W tym dniu naszym modlitwom polecamy Pana Marka organistę, członków orkiestry i wszystkich którzy śpiewem chwalą Boga.
– we wtorek św. Klemensa I, papieża i męczennika, uroczystość odpustowa w Parafii Św. Klemensa w Wieliczce. Suma odpustowa o godz. 18.00
– we środę świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy
– w czwartek św. Katarzyny Aleksandryjskiej,dziewicy i męczennicy

1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dziękujemy Jezusowi za wszystkie łaski otrzymane w mijającym roku liturgicznym.

2. Za tydzień I niedziela adwentu. Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału w roratach, które w naszym kościele będziemy odprawiać przez cały adwent o godz. 6.30

3. Dzisiaj w naszym kościele o godz. 17.00 spotkanie rodziców dzieci pierwszo komunijnych. Na spotkanie rodzice przychodzą sami. Spotkanie nie będzie połączone z mszą św. Natomiast na mszy św. o godz. 11.00 uroczyście poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które Pan Marian, nasz kościelny zaniesie do naszych domów. W najbliższym tygodniu uda się do mieszkańców Szczygłowa, Zabłocia oraz Słomianej.

4. W Łagiewnickim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia od ponad 5 lat trwa nieustanna modlitwa w kaplicy Wieczystej Adoracji. Nasza Parafia otrzymała zaproszenie na nocną modlitwę w dniu 1.12. 2010. Osoby, które zamierzają udać się do Łagiewnik na nocne czuwanie proszone są o wpisanie się na listę. Kaplica pomieści jednorazowo 40 osób dlatego musimy się zorientować i podzielić na ewentualne grupy. Zobowiązani też jesteśmy do poinformowania o przyjeździe z tygodniowym wyprzedzeniem. Zatem osoby, które zamierzają udać się do Łagiewnik na nocne czuwanie proszone są o wpisanie się na listę znajdującą się w zakrystii. Zapisu można dokonać po mszach świętych dzisiaj lub w kolejne dni do środy włącznie.

5. Składamy serdeczne podziękowanie za modlitwy i ofiary pieniężne na rzecz Kościoła prześladowanego. W ubiegła niedzielę złożyliśmy do puszek 962zł Bóg zapłać!

6. Serdeczne podziękowanie składamy również Księdzu Proboszczowi Krzysztofowi Winiarskiemu z Sierczy za trud głoszenia nam dzisiaj Słowa Bożego. Jemu i całej Parafii życzymy wytrwałości i błogosławieństwa przy wznoszeniu nowej Świątyni. Szczęść Boże!

Intencje mszalne: 22 – 28 X I

Poniedziałek:
630: + Leona Zająca ( od brata Bronisława z rodziną ).      + Genowefy Korta ( od wnuczki z mężem ).         + Marii Kanarek ( od rodziny Kurzawów ).

Wtorek:
630: + Zbigniewa Domonia ( od brata z rodziną ).           + Tadeusza Kurzawy ( od rodziny Sydków z Szarowa ).

Środa:
630: + Józefa Tańculi ( od rodziny Lebiestów ze Szczygłowa ).
1700: + Zmarłe członkinie 2 Róży z Sułowa –Dołków.

Czwartek:
630: + Katarzyny Szczudło ( na imieniny), Józefa męża, Anny córki ( od Stanisławy ).
1700: + Zmarłe członkinie 2 Róży z Sułowa –Dołków.

Piątek:
630: + Mieczysława Ochońskiego ( od rodziny Kurzawów z Pacówek ).           + Anny Kot ( od chrześniaka Wojciecha z rodziną ).       + Michaliny Kubik ( od męża ).

Sobota:
630: + Heleny Mikołajek ( od Jurkowskich z Nowego Sącza ).           + Zofii Waśniowskiej ( od chrześniaka Adama z rodziną ).
1700: + Piotra Wichra ( w 22 r. śmierci ).

Niedziela:
630: + Anny Wicher.
930: + Zofii Waśniowskiej ( w r. śmierci ), Juliana Waśniowskiego.
1100: + Zofii Ochońskiej ( od syna Józefa ).

K A P L I C E:
Wtorek – Zabłocie: + Marka Nosala ( w 1 r. śmierci ), Grzegorza brata ( od rodziny ).

Środa –Trąbki: + Rozalii Jaszczyk, Franciszka męża, Michaliny i Kazimiery córek.

Czwartek: -Przebieczany: + Zofii Dębowskiej ( w 19 r. śmierci ) i jej rodziców: Bronisławy i Mikołaja, Marka zięcia.

Niedziela:
815 –Przebieczany: + Czesława Wójtowicza ( w 1 r. śmierci ).
1230 –Zabłocie: + Krystyny Szyper ( w 3 r. śmierci ).
1600 –Trąbki: Za Parafian.