Ogłoszenia parafialne 05.09.2010

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 05.09.2010

1. Kalendarz liturgiczny – dzisiaj przypada wspomnienie bł. Matki Teresy z Kalkuty.-   w środę Święto Narodzenia NMP. Uroczystość Odpustowa w Gdowie-   w czwartek wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy.

2. Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja najświętszego Sakramentu.

3. Nadchodzący tydzień będziemy przeżywać jako dni modlitw o Świętość Rodzin natomiast w przyszłą niedzielę odbędzie się XVIII Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej pod hasłem: Krzyż świadkiem Miłości. O 9.00 Droga Krzyżowa, o 11.00 uroczysta Msza św.  sprawowana przez ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce.

4. W najbliższy piątek, o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie kandydatów na ministrantów. Prosimy rodziców o zachęcenie chłopców do podjęcia służby Panu Bogu podczas mszy św. i nabożeństw. Ministrantami mogą zostać chłopcy z III klasy szkoły podstawowej i starsi.

5. Również w piątek na 19.30 zapraszamy na spotkanie młodzież, która poprzez formację Grup Apostolskich pragnie pogłębiać swoją wiarę i przyjaźń z Jezusem.

6. Rada Sołecka i młodzież ze Szczygłowa serdecznie zapraszają na Festyn Rodzinny „ Pożegnanie Lata” który odbędzie się za tydzień, w niedzielę na boisku sportowym przy Świetlicy Środowiskowej w Szczygłowie o godz. 15.00. W programie przygotowano wiele atrakcji między innymi loteria fantowa z cennymi nagrodami.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Zofię Ochońską. Ją i wszystkich naszych bliskich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne: 06 – 12 I X

630: + Zofii Ochońskiej ( od Jadwigi i Józefa ).

+ Antoniego Kruszyny.

630 + Mieczysława Czopa ( od sąsiadów z Rypina ).

+ Anny Kasprzyk ( od Aleksandry i Bronisława Zająców z rodziną ).

630: + Stefana Kowalskiego.

1800: Dziękczynna za otrzymane łaski w 15 r. ślubu Marka i Małgorzaty Pławeckich z prośbą o dalsze błogosław. Boże i zdrowie.

630: + Zofii Ochońskiej ( od syna Józefa ).

1800: W 35 r. ślubu Stanisława i Józefy Nowaków: dziękczynna za otrzymane

łaski z prośbą o dalsze błogosław. Boże na dalsze lata małżeństwa.

630: + Marii Kwaśny.

+ Marii Kupiec ( w 8 r. śmierci ), Benedykta męża.

+ Zbigniewa Łanoszki ( od sąsiadów Zająców).

630: + Eleonory Kamisińskiej.

+ Michaliny Kubik (od Michała i Anety Jaszczyk ).

1700: W 50 r. ślubu Stanisławy i Władysława Pilchów: dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o dalsze błogosław. Boże i zdrowie.

1800: + Jana Nowaka, jego rodziców i teściów.

630: + Krzysztofa Rączki ( w 2 r. śmierci ).

930: + Zmarłych z rodzin Jaszczyków i Królów.

1100: Za Parafian.

K A P L I C E:

Wtorek –Zabłocie: + Jana Dębowskiego ( w 1 r. śmierci ).

Środa –Trąbki: + Franciszka Jaszczyka, Wiktorii żony, Genowefy córki, Franciszka syna.

Czwartek –Przebieczany: + Jana Wojciechowskiego, Honoraty żony, Anieli córki, Antoniego syna.

815 –Przebieczany: + Bronisława Dębowskiego i jego rodziców, Marka zięcia.

1230 –Zabłocie: + Stanisławy Filipowskiej, Stanisława męża ( w 49 r. śmierci ).

1700 –Trąbki: + Edwarda Waśniowskiego ( w 12 r. śmierci ), Genowefy żony, Zbigniewa zięcia.