Ogłoszenia parafialne 10.10.2010

Ogłoszenia duszpasterskie na XXVIII niedzielę zwykłą, 10.10.2010

1.     Kalendarz liturgiczny:
–   we środę wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
–   w piątek św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
–   w sobotę św. Jadwigi Śląskiej

2.  W dniu dzisiejszym w całej Polsce obchodzimy X Dzień Papieski. Składając ofiary do puszek wspieramy zdolną młodzież, nie posiadającą środków do zdobywania wykształcenia a tym samym budujemy żywy pomnik Jana Pawła II.

3.  W najbliższą sobotę, 16 X przypada 32 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. W duchu wdzięczności za pontyfikat papieża Polaka o godz. 17.00 odprawimy mszę św. w intencji o rychłe wyniesienie do chwały ołtarzy Jana Pawła II. Serdecznie na te mszę św. zapraszamy.

4.  W naszym Kościele codziennie nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. W tym tygodniu na różaniec we wtorek szczególnie zapraszamy klasy III ze szkół podstawowych, we środę klasy IV, w czwartek klasy piątek i w piątek klasy VI. Różaniec jest odmawiany również w naszych kaplicach przed wieczorną mszą św.

Od dzisiaj msza św. w niedziele w Trąbkach o godz. 16.00

5. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w ubiegłą niedziele w ramach Tygodnia Miłosierdzia wsparli ofiarami nasze seminarium duchowne. Uzbieraliśmy kwotę 2360zł. Bóg zapłać! Ponadto szczególnie dziękujemy mieszkańcom Szczygłowa za zebrane ziemniaki i inne płody rolne oraz ofiarę pieniężną w wysokości  350 zł. Zbiórką na rzecz seminarium w Szczygłowie od 20 lat zajmują się Panowie Antoni Ciastoń i Marian Lebiest im należą się szczególne podziękowania. Bóg zapłać!

6.  Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Przebieczanach zapraszają na uroczyste obchody Dnia Papieskiego w piątek 15 X o godzinie 9.30 w kaplicy w Przebieczanach.

7.  W dniu wczorajszym dokonaliśmy rozbiórki starej organistówki. Pragniemy wyrazić ogromne podziękowanie wszystkim, którzy w tym pomagali. Najpierw Panu Sołtysowi z Biskupic Stanisławowi Zającowi, który wcześniej przygotowywał a wczoraj  koordynował prace z rozbiórką związane. Następnie Panu Marianowi Pilchowi z Zabłocia za całodzienną pracę i użyczenie koparki i samochodu ciężarowego; P. Włodkowi Grochotowi z synem Dawidem ze Szczygłowa za całodzienną pracę i użyczenie koparki ; P. Franciszkowi Ochońskiemu również za całodzienna pracę i użyczenie ciągnika z przyczepą; Ponadto słowa podzięki za wczorajszy trud przy rozbiórce budynku kierujemy do Panów:  z Biskupic: Kazimierza Kulmy, Mirosława Juszczyka, Artura Kucharczyka, Bogdana Domonia, Pawła Mądrzyńskiego, Marka Prześlicy, Juliusza Kanarka, Damiana Szczudły, Kazimierza Pączka; z Zabłocia Jana Lebiesta i Dawida Lebiesta. Przy tej okazji serdecznie dziękujemy Panu Henrykowi Kubikowi z Przebieczan, który wczoraj i zawsze nie szczędzi czasu, gdy trzeba wykonać prace związane z elektryką przy naszym kościele. Bóg zapłać!

8. Z radością informujemy, że od najbliższego wtorku będzie czynna nowa kancelaria. Prowadzą do niej zewnętrzne schody budynku plebanii od strony drogi. Niedługo też pojawi się tablica informująca o godzinach otwarcia kancelarii.

9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej

Intencje mszalne: 11 – 17 X 

Poniedziałek:

630: + Michaliny Kubik.

        + Stanisława Klimy ( od sąsiadów Kowalskich ).

1700: + Zbigniewa Druszcza ( w 8 r. śmierci ).

Wtorek:

630: + Michaliny Kubik.

1700: + Edwarda Szpila – w 5 r. śmierci i na imieniny

           ( od rodziny Łyszczarzów i Wajmanów ).

Środa:

630: + Michaliny Kubik.

1700: + Edwarda Kmiecika.

Czwartek:

630: + Emila Domonia ( na imieniny ), jego rodziców, siostrę i braci, Stefana szwagra.

1700: + Michaliny Kubik.

Piątek:

630: + Stanisławy Kot ( w 1 r. śmierci ).

        + Franciszka Turchana, Krzysztofa.

1700: + zmarłych z rodziny Domoniów i Mamrów oraz ich dzieci.

Sobota:

630: + Tadeusza Skórskiego ( w 22 r. śmierci ), Józefy żony.

1700: + Tadeusza Magiery ( w 2 r. śmierci ).

          O beatyfikację Jana Pawła II.

Niedziela:

630: + Stanisława Ligęzy ( w 23 r. śmierci ).

930: + Stanisława Waśniowskiego ( w 4 r. śmierci ), Edwarda i Genowefy rodziców, Władysława i Anny teściów.

1100: + Edwarda Szpila ( od rodziny Pałków ).

K A P L I C E:

Wtorek –Zabłocie: + Grzegorza Czopa ( od Edwarda i Haliny Szotów ).

Środa –Trąbki: + Rafała Dudki, Franciszka Szwagrzyka ( na imieniny ).

Czwartek –Przebieczany: + zmarłe Członkinie z III Róży z Przebieczan.

Niedziela:

815 –Przebieczany: + Marii Wyrodek ( w r. śmierci ), Franciszka męża.

1230 –Zabłocie: Za Parafian.

1600 –Trąbki: + Józefa Ciastonia ( w 3 r. śmierci ), jego rodziców i teściów.