Ogłoszenia duszpasterskie na XXXII niedzielę zwykłą, 11.11.2012

– w poniedziałek wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa

– we wtorek wspomnienie świętego Jozafata

– w środę wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,   pierwszych męczenników Polski

1. Jutro w  naszej parafii obchodzić będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Marcina. Msze święte o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00 z procesją wokół kościoła. Odprawi ją i kazanie wygłosi ks. Mirosław Mężyński, proboszcz parafii Bańska Wyżna.

Dziękujmy św. Marcinowi za opiekę nad nami i prosimy Boga o potrzebne łaski za  wstawiennictwem naszego patrona.

2.  Dzisiaj w całej Polsce przeżywamy V  Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W sposób szczególny modlimy się w tym roku za mieszkańców Nigerii, najludniejszego kraju Afryki. Z ok. 160 mln mieszkańców 20 mln to katolicy, napotykający na prześladowanie i terror ze struny muzułmańskich bojówek.

3.  W najbliższy piątek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia z Mszą św. w intencjach podawanych przez czcicieli Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. ucałowanie relikwii św. Faustyny i  Koronka do Bożego Miłosierdzia. Adoracja będzie trwać do godz. 21.00.

4.  Dzieci z naszej scholki w dniu jutrzejszym przychodzą na próbę na godz. 10.00

5.  Ks. Michał zaprasza wszystkich zelatorów Róż Rożańcowych z listami członków na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 16.45

6. Raz w roku wspieramy budujące się nowe świątynie;  w przyszłą niedzielę, podobnie jak w roku ubiegłym ks. Franciszek Gruszka, głosząc kazania, będzie nas prosił o wsparcie budowy kościoła pw. bł. Jana Pawła II w Krakowie Ruczaju. Dlatego składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na ten cel.

7. W nadchodzącą sobotę na Mszę św. o godz. 16.00 i spotkanie serdecznie zapraszamy uczestników wrześniowej pielgrzymki na Litwę.

8.  Również w sobotę odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży gimnazjalnej przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Klasy I gimnazjum przychodzą na godz. 16.30 natomiast klasy II przychodzą na Mszę św. o 17.00 i potem zostają na spotkanie. Spotkania gimnazjalistów odbywać się będą przez 4 kolejne soboty, by zimą uniknąć trudności związanych z dojazdem do kościoła.

9.  Osoby, które nie uczęszczają na katechezę w szkole średniej lub mają zaległości w nieodbytej katechezie w tym zakresie zapraszamy w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. do salki katechetycznej. Przypominamy, że do sakramentu małżeństwa i bycia chrzestnym wymagana jest katecheza z zakresu szkoły średniej.

10. Św. Marcin jest znany jako człowiek wrażliwy na potrzeby biednych. W duchu troski o osoby będące w potrzebie, Panie ze Stowarzyszenia Pawie Pióro, z okazji jego święta  dzisiaj i jutro rozprowadzają przygotowane przez siebie rogale św. Marcina, by zgromadzić środki na paczki świąteczne dla potrzebujących z naszej parafii. Zachęcamy do zakupu smakołyków by w ten sposób pomóc tym, których dotyka niedostatek.

11. Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowania Kołu Gospodyń Wiejskich z Biskupic za udekorowanie naszej świątyni na piątkowe obchody Święta Niepodległości i jutrzejszą uroczystość odpustową. Bóg zapłać!

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Karola Boguś

z Trąbek. Polecajmy jego i naszych bliskich Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne:11 XI- 17 XI

Poniedziałek – Odpust ku czci Św. Marcina:

630 : + Władysława Domonia od brata Krystiana z rodziną

800:  + Mieczysława Lebiesta w 20 r. śm, żony Rozalii w 19 r. śm.

+ Karola Boguś od żony Zofii, córki Joli, męża Piotra

930: Dziękcz. w 80 r. ur. Józefa, w 76 r. ur. Janiny żony prośbą o bł. Boże, opiekę MB,

zdrowie od syna Pawła z rodziną

1100: Za parafian

630:    + Natalii Domoń w 21 r. śm, męża Kazimierza

+ Józefy Gawęda od pracowników Szpitala w Krakowie

630:    + Heleny, Józefa Gaczołów, Anny, Zdzisława Gaczołów, Władysława i Wiesława

Przybyszów

+ Adama Kosteckiego od syna Przemysława z żoną

1700: Stanisława Tracza i jego rodziców Marii i Władysława

630:   + Józefy Murzańskiej od chrześnicy Edyty z rodziną

1700: + Krystyny Kasprzyk od szwagra Adama z rodziną

+ Adama Zadaka w 2 r. śm.

630:    + Wacława Pilcha, jego rodziców od rodziny Pracuchów

+ Eugeniusza Augustynka od rodziny Górskich, Badurów, Krawczyków

+ Karoliny Janus od Stefanii Gołąbek prawnuczką Iloną

1700Msza Święta do Bożego Miłosierdzia

630:    + Elżbiety Waśniowskiej od Stanisławy Dziedzic

+ Doroty Paździerkiewicz od wujka Bogdana z rodziną

1700:  + Stanisława i Anieli Leśniaków, córki Ewy

+ Aliny, Bronisława Stelzel w 3 i 10 r. śm.

630:    Za parafian

930:    + Ireny Wicher w 29 r. śm. i jej Rodziców

1100:  + Leony Grochot w 11 r. śm, Zygmunta męża, ich rodziców

1800:  + Józefa, Józefy Kulma, Karoliny, Łukasza prawnuków

815– Przebieczany:+ Stanisława Kasiny w 14 r. śm.

1015– Trąbki:         + Piotra Kamisińskiego w 1 r. śm. od brata Mariusza z rodziną

1215 Zabłocie:      + Tadeusza Czopa (im)

Kaplice 12 XI – 14 XI:

Wtorek- Zabłocie:          + Za zmarłe członkinie z II Róży Kobiet  Zabłocia

+ Krystiana Lebiesta od Stanisławy Kulma z rodziną ze Szczygłowa

Środa- Trąbki:              + Za zmarłe członkinie z Róży Kobiet  z Darczyc

Czwartek- Przebieczany: + Marii Kaczor w 11 r. śm, Leona męża i syna Tadeusza

Msze święte do Bożego Miłosierdzia:

1.     + Heleny Nawalany w 1 r. śm, Wilhelma męża

2.     + Wojciecha Krystian, Wojciecha Tureckiego, żony Julii, Haliny Krystian, Mariana Pamuły

3.     + Cecylii Śliwy, Józefa Wrześniaka w r. śm.

4.     +Karoliny Łanoszka od wnuczki Iwony z rodziną

5.     +Danuty Kurzawa od prawnuków Norberta, Kuby i Bartka