Ogłoszenia duszpasterskie na 31 niedzielę zwykłą, 3.11.2013

Kalendarz liturgiczny:

–   dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu

–   w poniedziałek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa

–   w sobotę  Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

1. W najbliższy piątek 8.11  Wójt Gminy Biskupice serdecznie zaprasza na obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę będzie odprawiona w naszym kościele o godz. 17.00 a  po  niej  złożenie  kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Hitlerowskiego Terroru i pod pomnikiem Antoniego Pajdaka następnie  o godz. 18.15 Wieczornica patriotyczna w budynku OSP w Biskupicach. Serdecznie zapraszamy do udziału w powyższych uroczystościach.

2. Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominek jednorazowych.

3. Panie ze Stowarzyszenie Pawie Pióro ze Szczygłowa,  nawiązując do tradycji wypieku rogali św. Marcina w przyszłą niedzielę i w uroczystość odpustową 11. listopada po Mszach św. przy naszym kościele będą rozprowadzać przygotowane przez siebie smakołyki. Uzyskany dochód będzie przeznaczony na przygotowanie paczek świątecznych dla potrzebujących z naszej parafii.

5. Od najbliższej środy, codziennie  po wieczornej Mszy św. do 13 listopada włącznie  przyjmujemy zapisy na samolotową pielgrzymkę do Fatimy, Santiago de Compostella i południowej Hiszpanii z wpłatą 500zł.

Można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę do Częstochowy w najbliższą sobotę. Wyjazd jednego autokaru z Zabłocia o godz. 7.00 drugiego od kaplicy w Trąbkach również o 7.oo. Wyjazd spod remizy w Biskupicach  i przystanku w Przebieczanach o 7.15.

6..  Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy podczas kwesty na cmentarzu złożyli ofiary na ogrodzenie dolnego cmentarza. Wyniosły one 5860zł. Gorąco dziękujemy również Radzie Parafialnej, która była pomysłodawczynią zbiórki i i wszystkim, którzy brali udział w kweście  za trud zbierania ofiar . Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

Natomiast zebrane w ubiegłą niedzielę ofiary do puszek, wcześniejsze z Zabłocia i od I Róży z Darczyc oraz 2,5 tony ziemniaków wraz z innymi darami jesieni przekazaliśmy do naszego seminarium. Z tej okazji ks. Rektor przysłał do nas podziękowania.

 

Intencje mszalne:4 XI- 10 XI

Poniedziałek:

630 : + Genowefy Strojny w 18 r. śm i Józefa syna

        + Patryka Długi od ojca      

Wtorek:

630:    + Stanisława Kosteckiego od żony Aliny

          + Za zmarłe członkinie z V Róży Kobiet z Przebieczan

Środa:

630:    + Za zmarłych rodziców Anieli i męża Jakuba, syna Józefa; Augustyna i jego żony

             Zdzisławy, córki Stanisławy i jej męża Józefa

          +  Ryszarda Nowaka od siostry Józefy

1700:  + Anny i Wacława Lidwin

Czwartek:

630:   + Franciszka Świeży, Katarzyny żony

1700: O powołania kapłańskie, zakonne i misyjne z naszej parafii

         + Marii i Franciszka Tańculów,  Józefy i Franciszka

Piątek:

630:    + Karoliny Lebiest w 20 r. śm. i Franciszka Lebiesta w 11 r. śm.

          + Katarzyny Siudy, Władysława męża

1700Msza Święta za Ojczyznę

         + Za dusze zmarłych członkiń z I Róży z Sułowa

         O zdrowie i bł. Boże, wytrwanie w chorobie dla Stanisławy od I Róży Kobiet z Biskupic

Sobota:

630:    + Franciszka Górskiego w r. śm. i żony Rozalii

         + Wiesława /m /Kluzek od brata Ryszarda z rodziną

1700:  Dziękcz. w 13 r. ślubu Marty i Jarosława  z prośbą o bł. Boże, opiekę

             MB, i zdrowie, dla nich i ich dzieci

            Dziękcz. z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, i zdrowie dla pewnej rodziny

 Niedziela:

630:    + Karoliny Markut (im) męża Michała, wnuczki Iwonki, Marii, Józefa, Anny i Stanisława

930:    + Stanisława Jaszczyka  (im) i o Boże bł. dla Józefy

1100:  Za parafian

1800:  + Witolda Wąsika(im) od syna Romana z rodziną

Niedziela kaplice:

815– Przebieczany:+ Zygmunta Fliśnika jego rodziców Anny i Józefa,

                                  Adama Ćwierz w 9 r. śm.

1015– Trąbki:         + Za zmarłe członkinie z II Róży Kobiet z Trąbek

1215 Zabłocie:      + Krystyny Szyper w 6 r. śm.

Kaplice 5 XI – 7 XI:

Wtorek- Zabłocie:         + Leszka Wójtowicza od Bogumiły Juszczyk z rodziną

                                       + Anieli Kubik od wnuka Łukasza z rodziną

Środa- Trąbki:              + Antoniego i Franciszka Zawiślan

Czwartek- Przebieczany: + Franciszka i Barbary Juszczyk