Ogłoszenia duszpasterskie na XXXIII niedzielę zwykłą, 17.11.2013

–   w poniedziałek wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

–   we wtorek wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy

–   we środę wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana

–   w czwartek wspomnienie Ofiarowania NMP

–   w piątek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej.  W tym dniu naszym modlitwom polecamy Pana Piotra, naszego organistę, członków orkiestry, chóru scholki i wszystkich którzy muzyką i śpiewem chwalą Boga.

–   w sobotę św. Klemensa I, papieża i męczennika

–   w przyszłą niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego

1.  W naszej parafii gościmy dzisiaj ks. Franciszka Gruszkę, który prowadzi budowę kościoła pw. Bł. Jana Pawła II w Krakowie – Ruczaju. Wyrażamy serdeczne podziękowanie za głoszone Słowo Boże i życzymy dużo sił i błogosławieństwa Bożego w tym wielkim dziele. Wszystkim, którzy wsparli budowę nowego kościoła poprzez dzisiejszą składkę składamy również serdeczne Bóg zapłać!

2. Klub Honorowych Dawców Krwi Ochotniczych Straży Pożarnych przy Urzędzie Gminy w Biskupicach zaprasza mieszkańców gminy na akcję honorowego oddawania krwi

w nadchodzącą sobotę 23 XI w godz. 9.00 – 13.00 w budynku gminy w Tomaszkowicach.

3.  Wójt Gminy Biskupice w ramach Gminnej Akademii Seniora zaprasza na wykład pt. „Prześladowanie Chrześcijan – od starożytności do współczesności” w poniedziałek o godz. 17.00 w auli Urzędu Gminy.

4.  W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka o modlitwę i pomoc dla ofiar tajfunu Haiynan, z całym Kościołem w Polsce, przeżywamy dziś dzień modlitwy i duchowej jedności z cierpiącymi mieszkańcami Filipin, których nawiedził  tajfun zabijając tysiące ludzi i niszcząc dobytek 10 milionów mieszkańców. Caritas Polska dzięki ofiarności wiernych przekazała od razu 50 tys. Euro na wodę i doraźną pomoc żywnościową. W naszej parafii będzie można wesprzeć dotkniętych tragedią Filipińczyków w przyszłą niedzielę ofiarami do puszek.

5. W naszym kościele w każdą niedzielę o godz. 17.40 nieszpory a we środę po wieczornej Mszy św. nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

6.  W przyszłą niedzielę obowiązkowe spotkanie wszystkich kandydatów na ministrantów o godz. 16.00 a dzisiaj po wieczornej Mszy sw. spotkanie dla osób uzupełniających katechezę z zakresu szkoły średniej.

7.Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się do przygotowaniai rozprowadzenia rogali „św. Marcina”. Zebrano kwotę 4260 zł. Zgodnie z zapowiedzią złożone ofiary będą przeznaczone na paczki świąteczne dla potrzebujących. Niech Pan Bóg wynagrodzi hojność Waszych serc, a św. Marcin –patron ubogich wyprasza potrzebne łaski.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp.   Marię Kot  z Trąbek. Polecajmy ją i naszych bliskich zmarłych  Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne:18 XI- 24 XI

630 : + Władysława Dębowskiego w 11 r. śm, syna Władysława

+ Adama Zadaka od kuzyna Kazimierza Zadaka

+ Zofii Grabka od Danuty i Andrzeja Kasprzyków

630:    + Czesława Macha.

+ Zdzisława Domonia od rodziny Najdrów i Ochońskich

630:   + Władysława, Władysławy oraz Stanisława Jabcoń.

+ Roberta Satory w 1 r. śm

1700: O bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla Julii z okazji chrztu św.

630:   + Zofii Domał, Zofii Dębińskiej.

1700: + Andrzeja, Franciszki Czechów, ich synów Franciszka i Józefa

+ Franciszka Gaczoła, Anny żony, Franciszka Bugno, Romana Biela, Lucyny Łanoszka

630:    + Anny Łanoszka od wnuka Darka z rodziną

+ Wojciecha Kota od Stanisława i Marii Kot

1700:  + Zmarłych członków Orkiestry Dętej z Biskupic

+ Józefa Sosina od kuzynki Janiny z rodziną

630:    Dziękcz. w 50 r. ur. Bogdana z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla niego i całej rodziny

+ Franciszka Turchana od chrześniaka Adama

1700:  + Karoliny Janus

+ Marii Kot od syna Marka z rodziną

630:    + Katarzyny Szczudło w 10 r. śm. i im. Józefa męża, Anny córki od Stanisława

930:    + Józefa Łanoszki w 16 r. śm. jego rodziców Józefa i Katarzyny

1100:  + Andrzeja Dębowskiego (im)

1800:  + Józefy Murzańskiej od córki z rodziną

815– Przebieczany:+ Jana Limanowskiego w 13 r. śm.

1015– Trąbki:         + Józefy, Władysława Murzańskich od siostry Krystyny

z rodziną

1215 Zabłocie:      + Stanisławy Kot w 5 r. śm.

Kaplice 19 XI – 21 XI:

Wtorek- Zabłocie:   + Czesława Nosala, Grzegorza i Marka synów