Ogłoszenia duszpasterskie na V niedzielę zwykłą, 07.02.2016

1.  W dniu dzisiejszym rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W nawiązaniu do tradycji chrześcijańskiej, rozpoczyna się on w ostatnią          niedzielę karnawału. Głównym motywem jest wynagradzanie za grzechy popełniane w czasie zabaw karnawałowych, włączenie w  nurt przebłagania za pijaństwo i inne nałogi, a także wypraszanie łaski nawrócenia dla grzeszników.   

                                      

 2.  We czwartek, we wspomnienie NMP z Lourdes przypada XXIV Światowy Dzień         Chorego. Polecając w tym dniu modlitewnej pamięci wszystkich chorych informujemy, że w naszej parafii Dzień Chorych  będziemy  obchodzić w sobotę poprzedzającą Uroczystość Zesłania Ducha Św.                                                                                     

3.  Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.00 rozpoczynamy 40- godzinne nabożeństwo, które przygotowuje nas do przeżywania Wielkiego Postu. Adoracja Pana Jezusa w naszym kościele dzisiaj, trwać będzie do godz. 18.00.    Od godz.12.00 na modlitwę adoracyjną zapraszamy mieszkańców Biskupic,  o 14.00 adorację poprowadzą dzieci ze scholki, o 15.00 młodzież z Grupy Apostolskiej i o 16.00 Służba Liturgiczna. Od godz. 16.30 na adorację zapraszamy mieszkańców Szczygłowa i Zabłocia. Jutro adoracja od godz. 14.00 do 17.00 i zapraszamy na nią szczególnie mieszkańców Sułowa i Trąbek. Podobnie we wtorek adoracja od 14.00 do 17.00, czas przeznaczony zwłaszcza dla mieszkańców Przebieczan i Tomaszkowic. W poniedziałek i wtorek adorację zakończymy Mszą św. o 17.00              

4.    W najbliższą środę – Popielcową rozpoczynamy okres Wielkiego Postu, czas pokuty  i  nawrócenia. Msze święte z posypaniem głów popiołem w kościele o 6.30; 9.30 oraz po południu o 17.00 i 19.00; W Trąbkach Msza św. o 17.00, w Zabłociu o 18.00  i w Przebieczanach o 18.15. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Składka  ze Środy Popielcowej przeznaczona jest na jałmużnę postną.                                                                        

5.   W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o 17.00 i 19.00  oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 15.00. Po gorzkich Żalach w niedzielę dodatkowa Msza św.                                   

 6.   W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie rodziców           młodzieży z III klas Gimnazjum, przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. W tym roku będzie miało miejsce w niedzielę 3 kwietnia o godz. 18.00

7.  Również w przyszłą niedzielę, w Gdowie, Mszą   św. o godz. 14.00 rozpocznie się       kurs przedmałżeński i będzie trwał przez 4 kolejne niedziele. Zainteresowanych serdecznie zapraszamy.     

8. Dzisiaj po wieczornej Mszy świętej spotkanie organizacyjne dla chętnych na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej na salce katechetycznej.                                             

Intencje mszalne: 08– 14 II

Poniedziałek:

630: Dziękcz. w 10 r. ur. Marka  z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, dary Ducha Świętego i zdrowie

       + Janiny Wójcik

       + Ryszarda, Józefa i Ryszarda

1700: Karola Kozaka od Wioli i Marcina z rodziną

Wtorek:

630: + Anny Ciastoń, Józefa męża

      + Janiny Wójcik

      + Ireny, Rafała, Ireny

1700: + Wandy Kułagi w 21 r.śm.

Środa – Popielec:  

630:  + Stanisława Ciastonia

       + Janiny Wójcik

930: + Stanisława Kruszyny w 4 r. śm.

1700: + Teresy Ciastoń w r. śm. i Ludwika ojca

1900: O dar bł. Bożego dla Ewy w dniu ur.

Czwartek:   

630: + Janiny Wójcik

1700: W int. Chorych w naszej parafii

       + Józefa Ciastonia w 30 r. śm. Marii żony

Piątek:                                       

630:  Dziękcz. dla Józefa Ciastonia, Marii żony  z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

        + Janiny Wójcik

       + Franciszka i Marii Płonka

1740:+ Marii Turchan, Józefa męża w r. śm.

Sobota:

630: + Józefa Dubiela w 31 r. śm. Genowefy żony, Stefanii Kwaśny

       + Janiny Wójcik

1700:+ Rozalii i Franciszka Turchanów i Józefa Macha

         + Mieczysława Kopiniakaw 20 r. śm.

Niedziela:

630: + Janiny Wójcik

       + Józefa Włocha i Włodzimierza Michalczyka

930: + Stanisława Tomasika w 9 r. śm. zm. Rodziców i rodzeństwa

1100: Za Parafian

1600: + Genowefy i Stanisława Krawczyków oraz ich rodziców

1800: Dziękcz. w 7 r. ur. Jakuba  z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

 DPS: Za Parafian

Kaplice – Niedziela:

815 –Przebieczany: + Marii Cholewy

1015– Trąbki: + Władysławy Palonek w 5 r. śm.

1215 Zabłocie: + Konstantego Siudy i Janiny żony, Mieczysława syna

Kaplice – Popielec:

1700– Trąbki: + Marii Palonek w 2 r. śm. Henryka męża, Władysławy córki, Krzysztofa syna

1800– Zabłocie: + Roberta Kotaby od żony z dziećmi

1815 –Przebieczany: + Zbigniewa Petryli

Kaplice w tygodniu 09 – 11 II:

Wtorek – Zabłocie: + Mariana Czopa od siostry Urszuli z mężem

Czwartek – Przebieczany: + Marii Waśniowskiej od Antoniny Kasina