Ogłoszenia duszpasterskie na IV niedzielę zwykłą 31.01.2016

–  we wtorek Święto Ofiarowania Pańskiego, w Polsce Święto Matki Bożej Gromnicznej

–  w środę wspomnienie świętego Błażeja, biskupa i męczennika, na Mszy św. o 6.30 poświęcenie jabłek i błogosławieństwo św. Błażeja, które chroni nas przed chorobami gardła.

–  w piątek wspomnienie św. Agaty, patronki, która strzeże przed tragicznymi skutkami żywiołów; na Mszach św. poświęcenie chleba i wody

–  w sobotę wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i Towarzyszy

1. We wtorek,  Święto Matki Bożej Gromnicznej będziemy obchodzić Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona będzie na wsparcie zakonów klauzurowych. Msze święte w kościele o 6.30; 9.30; i po południu o 17.00. W Trąbkach o 17.00; w Zabłociu o 18.00 w Przebieczanach o 18.15. na Mszach św. poświęcenie gromnic.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek,  piątek i I sobota miesiąca. Godzina Święta w czwartek o 17.00 z udziałem uczniów klas II gimnazjum. Msze św. z nabożeństwami w piątek i w sobotę o 6.30 i 17.00. Spowiedź w  piątek od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w sobotę od 8.30

3.W sobotę po Mszy św. o 17.00 zmianka różańcowa a przed Mszą św. o 16.20 Róże Różańcowe zapraszają na wspólny różaniec.

4. Św. Jan Paweł II nauczał: „Usilnie zachęcam wiernych, by adorowali Chrystusa obecnego w Najświętszym Sakramencie Ołtarza, pozwalając Mu uzdrawiać nasze sumienia, oczyszczać nas, uświęcać i jednoczyć”- już dziś zapraszamy do udziału w adoracji Najświętszego Sakramentu w ramach  40-godzinnego nabożeństwa, które w polskiej tradycji poprzedza okres Wielkiego Postu. Nabożeństwo rozpoczniemy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 11.00  i  będzie trwać do g. 18.00  według porządku z lat poprzednich.

4. Spotkanie dla wszystkich ministrantów i lektorów w najbliższą sobotę po wieczornej Mszy Świętej.

5. Uczniów klas III gimnazjum zapraszamy w sobotę 06.01.2016 do salki katechetycznej na godz. 15.00 w ramach przygotowania do sakr. Bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy Świętej  spotkanie organizacyjne dla wszystkich zainteresowanych pielgrzymką do Ziemi Świętej  na salce katechetycznej.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Barbarę Porębską i Halinę Kurowską z Przebieczan, Roberta Kotabę ze Szczygłowa, ich i wszystkich naszych bliskich zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne: 01 – 07 II

630: + Janiny Wójcik

+ Jana Augustynka od syna Piotra z rodziną

+ Barbary Porębskiej od syna Grzegorza z rodziną

+ Stefana Sewiołło w 18 r. śm. zm rodziców Jana i Anny

Wtorek – Matki Bożej Gromnicznej:

630: + Franciszka Ciastonia w 14 r. śm. i zm. rodziców

+ Anny Szlapak od syna Jacka z rodziną

930: + Janiny Wójcik

1700: + Karoliny Konopki, Franciszka męża i Władysława syna

630:  + Jana Jaszczyka w 5 r. śm.

+ Janiny Wójcik

1700: + Marii Turchan (im) i Józefa męża

630: + Janiny Wójcik

1700: + Bolesława Kozaka w 2 r. śm.

+ Jana Turchana, Anieli żony, Henryka brata, Józefa Pajora, Anny żony, Antoniego brata

630:  + Janiny Wójcik

+ Władysława Pilcha od syna Tadeusza z żoną

+ Anny Szlapak i jej córki Doroty od Haliny Dębowskiej

1700:Dziękcz. w 10 r. ur. Artura  z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, dary Ducha Świętego i zdrowie

630: Dziękcz. w 18 r. ur. Bartosza Kruszyny  z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

+ Janiny Wójcik

1700:+ Doroty Paździerkiewicz (im)

+ Jana Kota w 20 r. śm. zm. rodziców i z rodziny

630: + Janiny Wójcik

+ Kazimierza Łanoszki, Karoliny

930: + Bronisława Fortuny żony 4 r. śm. i jego rodziców

1100: + Marii Kabaja w 4 r. śm.

1800: + Zofii Około  Kułak w 5 r. śm.

DPS: Za Parafian

Kaplice – Matki Bożej Gromnicznej:

1700 Trąbki: + Kunegundy Kot i Romana męża

1800 Zabłocie: + Juliusza Pilcha w 18 r. śm. Ryszarda syna, Władysława Kowala, Julii żony

1815 Przebieczany: + Tadeusza Wyrodka w r. śm.

Kaplice – Niedziela:

815 –Przebieczany: + Farida Tuahri i jego pradziadków

1015– Trąbki: + Stanisławy Szafraniec od rodziny Piechów

1215 Zabłocie: + Stanisława Lenarta i Zdzisławy córki

Kaplice w tygodniu 03 – 04 II:

Środa – Trąbki: + Dariusza Klimy od koleżanki żony Sabiny z rodziną

Czwartek – Przebieczany: + Konrada Kosteckiego od przyjaciółek Justyny, Magdy i Moniki