Ogłoszenia duszpasterskie na III Niedzielę Wielkiego Postu, 08.03.2015

W nadchodzącą sobotę  Ks. Bp Jan Zając rozpocznie wizytację kanoniczną naszej parafii. Biskup jako następca apostołów odwiedza naszą parafię, by spotkać się z wiernymi, wspólnie przeżywać radość chrześcijańskiej wiary umocnić ją i udzielić błogosławieństwa. Chciejmy jak najliczniej i jak najowocniej uczestniczyć w spotkaniach z księdzem Biskupem. Uroczyste przywitanie ks. Biskupa nastąpi w sobotę o godz. 17.45 przy bramie kościoła. Następnie o godz. 18.00 ks. Biskup odprawi Mszę świętą i udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Spowiedź dla młodzieży i ich bliskich w piątek o 16.00

1.W niedzielę Ks. Biskup będzie obecny na wszystkich Mszach św. i po nich będzie udzielał indywidualnego błogosławieństwa rodzinom dlatego ulega zmianie godzina Mszy św. w Zabłociu na 12.30 i w Trąbkach Msza św. o godz. 16.30. O 14.15 modlitewne spotkanie z Różami Różańcowymi na cmentarzu przy kościele. Po Mszy Św. po Gorzkich Żalach spotkanie z Radą Parafialną i Pracownikami Parafii. W poniedziałek 16 marca ks. Biskup odwiedzi szkoły, dwie rodziny naszej parafii i na zakończenie wizytacji odprawi Mszę Św. w DPS.

2.    Pragniemy gorąco podziękować  Różom Różańcowym za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu: II Róży Kobiet z Sułowa Dołków; Róży Nawiedzenia NMP z Darczyc; I i II Róży Kobiet z Trąbek i III Róży Kobiet z Przebieczan; Wszystkim składamy serdeczne – Bóg zapłać!

3. Wychodząc z kościoła zachęcamy do nabywania baranków wielkanocnych.  Ofiary składane przy ich nabywaniu będą przeznaczone na potrzeby Caritas archidiecezji krakowskiej i potrzebujących z naszej parafii. Za każdego baranka przekazujemy do Caritasu ofiarę w wys 5 zł.

4. Szkoła Podstawowa w Trąbkach ogłasza nabór do oddziału przedszkolnego i do klas pierwszych na rok 2015/2016. Wnioski do zapisu dzieci można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej.

5.W najbliższy czwartek o g. 19.30 w salce katechetycznej odbędzie się próba śpiewów dominikańskich na liturgię Wielkiego Tygodnia. Chętnych serdecznie zapraszamy.

6. Dzisiaj po Mszy Św. po Gorzkich Żalach spotkanie osób udających się w kwietniu na samolotową pielgrzymkę do Rzymu. Natomiast w zakrystii można się zapisać na  pielgrzymkę do Sanktuarium Boga Ojca do Kielc, na Święty Krzyż i Jędrzejowa która odbędzie się w sobotę 28 marca.  Koszt pielgrzymki 35 zł.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Józefę Grabowską z Tomaszkowic. Ją i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy miłosierdziu Bożemu!

Intencje mszalne: 09– 15 III

Poniedziałek:

630: + Franciszki Kubik i Władysława męża oraz rodziców i rodzeństwa

      + Adama Grabowskiego w 6 r. śm.

      + Zofii Godzik od wnuków Michała i Karoliny z mamą

Wtorek:

630: + Danuty Kurzawy w 2 r. śm. i Józefa męża (im).

      + Tadeusza Kasprzyka od Adama Matyszkiewicza z rodziną

Środa:  

630:  + Andrzeja Janusa od wnuka Ryszarda z rodziną

        + Wiesława Majdy od Małgorzaty i Tomasza Tracz

1700: + Mariana Michalczyka w 19 r. śm. jego rodziców Blandyny i Franciszka

Czwartek:                                       

630 + Stanisława Jaszczyka z Trąbek od sąsiadów Żaków

1700: + Kazimierza Radeckiego

        + Józefa Janusa w 11 r. śm. i Józefy żony

Piątek:                                       

630: + Józefa Włodarczyka od chrześniaka Kazimierza Palonka z rodziną

      + Teofilii Tańcula od chrześniaka Rafała Wrześniaka z rodziną  

1730: + Józefa Dzióbka (im) i Genowefy żony oraz Józefa syna

         + Krystyny Pilch i Jarosława męża (im)

 Sobota:

630: + Dziękcz. w 18 r. ur Anny z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, dary Ducha Świętego i zdrowie od rodziców

      + Józefy Anioł w 3 r. śm. i zm. synów

1700: O szczęśliwe rozwiązanie dla Karolinyny oraz o zdrowie i bł. Boże, opiekę MB dla rodziny

        + Katarzyny Filipowicz w 8 r. śm. i Władysława męża oraz Jana  syna

1800: Bierzmowanie

Niedziela:

630: Za Parafian

      + Krystyny Tańculi od wnuka Piotra z rodziną

930: + Władysława Fliśnika i Rozalii żony

1100: + Witolda Wąsika w 9 r. śm. i Władysława Domonia

1600: + Krystyny i Józefa Tańculów (im)

1800: + Krystyny i Józefa Traczyk (im)

Niedziela kaplice:

815 – Przebieczany: + Zofii Zadak w 1 r. śm. Antoniego męża i Romana syna

1630– Trąbki: + Stanisława Palonka w 28 r. śm.

1230 Zabłocie: + Kazimierza Kani, Konstantego i Anny żony

Kaplice w tygodniu 10–12 III:

Wtorek – Zabłocie: Dziękcz. w 90 r. ur. Marii Olchawskiej z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę MB od wnuczek Ani i Dominiki z rodziną

                                + Józefa i Zofii Rospond od rodziny Mlostków

Środa – Trąbki: + Kunegundy Kot i Romana męża i wychowawców

Czwartek – Przebieczany : Dziękcz. członkiń I Róży św. Jadwigi z Przeb. i Tom. Z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę MB dla nich i ich rodzin