Ogłoszenia duszpasterskie na 2 niedzielę Wielkiego Postu 01.03.2015

– w środę Święto Św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej

1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Msze św. z nabożeństwami o 6.30. Na Mszę św. i nabożeństwo we czwartek o 17.00 zapraszamy młodzież klas II Gimnazjum. Spowiedź w piątek od godz. 16.30 i podczas Drogi Krzyżowej. Odwiedziny chorych w sobotę od   8.30. W pierwszy piątek Komunia św. tylko w czasie Mszy św.

2.  W okresie Wielkiego Postu zapraszamy do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej w piątki o17.00 i 19.00 oraz na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu  o 15.00. Po Gorzkich Żalach Msza św. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. Informujemy, że rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczniemy w piątek 20 marca przed 5 niedzielą Wielkiego Postu a zakończymy we wtorek 24 marca.

4. W sobotę po Mszy Św. o 17.00 do naszego kościoła zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum. Informujemy, że sakrament bierzmowania zostanie udzielony naszej młodzieży w sobotę 14 marca na Mszy św. o godz. 18.00

5.  W przyszłą niedzielę po Mszy Św. po Gorzkich Żalach spotkanie osób, które udają się w kwietniu na pielgrzymkę do Rzymu z wpłatą drugiej części kosztów. Natomiast dzisiaj po Mszy po Gorzkich Żalach spotkanie rodziców młodzieży klas III Gimnazjum.

6. Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowania Państwu Kupcom z Sułowa za renowację i naprawę zegara z naszej świątyni natomiast panom Marcinowi Waśniowskiemu z Trąbek oraz Krzysztofowi Traczowi z Przebieczan  za wyczyszczenie   kinkietów w naszym kościele. Podziękowanie kierujemy także do pana Henryka Kubika z Przebieczan za naprawę tychże kinkietów. Wszystkie prace związane z renowacją zegara i kinkietów zostały wykonane bezpłatnie dlatego tym bardziej składamy serdeczne Bóg zapłać!

Intencje mszalne: 02– 08 III

630: + Albina Góreckiego (im)

+ Stefanii Wicher w 28 r. śm. Józefa męża i Ireny córki

+ Jana Kucia od ciotki Marysi z mężem

630: + Józefa Dubiela i Marianny żony oraz ich rodziców

+ Anny Chytroś od siostry Sabiny z rodziną

630:  + Kazimierza Ptaka  (im) i jego rodziców

+ Adama Nogi od wnuka Adama z żoną

1700: + Andrzeja Wilka w 2 r. śm.

630 + Norberta Łanoszki od sąsiadów Lebiestów

1700: + Andrzeja Wróbla w 5 r. śm.

+ Emilii Wcisło w 5 r. śm.

630: + Albina i Krystyny Nogów oraz Adama syna

+ Józefy i Franciszka Aniołów

+ Władysławy Grabka od rodziny Siudów z Przebieczan

1700: + Bolesława Kozaka od sąsiadów Królów

630: + Józefa Dubiela (im), Genowefy żony w 13 r. śm. oraz Stefanii Kwaśny

+ Czesława Borzęckiego od Anny Szlapak

1700: + Za zm członkinie I Róży św. Jadwigi z Przebieczan, Tomaszkowic i zm z ich rodzin

+ Wiesława Majdy w 1 r. śm. od żony i dzieci

630: + Kazimierza Filipowskiego i jego rodziców

+ Karola Kozaka od Doroty i Tadeusza Wilków

930: + Franciszka Fortuny w 60 r. śm. i Marii żony oraz Bronisława syna

1100:  Za Parafian

1600: + Genowefy i Stanisława Krawczyk i ich rodziców

1800: + Józefa Rosponda w 1 r. śm. i Zofii żony w 18 r. śm.

815 – Przebieczany: + Stanisława Szafrańskiego w 5 r. śm. i Beaty córki

1015– Trąbki: + Salomei Badura w 16 r. śm. jej rodziców Anny i Jana

1215 Zabłocie: + Józefa Tureckiego, Jadwigi żony i Zdzisława Stochla oraz Józefa syna (im)

Kaplice w tygodniu 03–05 III:

Wtorek – Zabłocie: O zdrowie, bł. Boże, opiekę MB dla Albiny od Dominika i Kamila

Dziękcz. z okazji im. dla Albiny z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

+ Kazimierza Filipowskiego i jego rodziców

Środa – Trąbki: + Stanisława Kubika od wnuka Łukasza z rodziną

Czwartek – Przebieczany : + Kazimierza Borzęckiego (im)