Ogłoszenia duszpasterskie na 30 niedzielę zwykłą, 27.10.2013

– w poniedziałek przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Dzień imienin Ks. Prał. Tadeusza Dąbrowskiego. Składając życzenia bł. Bożego i obfitych łask za wstawiennictwem świętego patrona polecamy modlitewnej pamięci naszego solenizanta

– w piątek Uroczystość Wszystkich Świętych

– w sobotę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych

– w przyszłą niedzielę po Mszach św. adoracja Najśw. Sakramentu a o 17.30 różaniec za zmarłych

1.  Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła. Z modlitewną wdzięcznością wspominamy tych wszystkich, którzy na przestrzeni wieków dbali o naszą świątynię

i  troszczą się o nią także dzisiaj. Kończy się także Tydzień Misyjny. Ofiarami do puszek wspieramy nasze Seminarium Duchowne w Krakowie.

2.  W piątek, w Uroczystość Wszystkich Świętych w naszym kościele Msze święte będą odprawione o godz: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. O godz. 14.30 zapraszamy do naszego kościoła na uroczyste nieszpory i procesję na cmentarz, podczas której będziemy się modlić za zmarłych i wysłuchamy okolicznościowego kazania. Po zakończenie procesji ok. g.16.00 będzie odprawiona Msza św. W tym dniu  nie będzie Mszy św. w kaplicach.

Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Odpust ten mogą uzyskać tylko raz w ciągu dnia odmawiając w czasie nawiedzenia świątyni Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwę w intencjach Ojca Świętego i przyjąć Komunie świętą. W dniach od 1 do 8.XI zyskujemy odpust za zmarłych nawiedzając cmentarz i spełniając zwyczajne warunki odpustu.

3.  W sobotę, w Dzień Zaduszny Msze św. w naszym kościele  jak w uroczystość Wszystkich Św. czyli o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. O godz. 9.15 odmówimy jutrznię, następnie po Mszy św. o godz. 9.30 uroczysta procesja na cmentarz połączona z czytaniem wypominek. Po południu o 16.30 Różaniec za zmarłych i o 17.00 Msza św. Zachęcamy wszystkich do modlitwy za zmarłych w nadchodzących dniach a także do skorzystania z sakramentu pokuty. Możliwość spowiedzi we wtorek, środę i czwartek podczas Mszy św. i różańca.
Na wypominki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii.

Prosimy także, by porządkując groby nie zaśmiecać terenu wokół cmentarza. Do koszy wrzucamy materiały ze szkła plastiku itp. Natomiast liście i gałęzie zostawiamy  obok koszy na śmieci.

4.  W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź w  piątek podczas Mszy świętych. Odwiedziny chorych w sobotę od  14.00.

5.  Dzisiaj po wieczornej Mszy św. w salce katechetycznej spotkanie dla chętnych na majową pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostella. Natomiast 9 listopada organizujemy parafialną pielgrzymkę do Częstochowy, Gidli i Leśniowa. Zapisy w zakrystii z wpłatą 35zł i podaniem nr PESEL.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Sławomira Kosteckiego z Przebieczan. Polecajmy jego i wszystkich naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne:25 X- 3 XI

630 : O bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla Zosi od Matki Chrzestnej

Dziękcz. z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie, opiekę Patrona dla
         ks. prał. Tadeusza  Dąbrowskiego na (im) od pracowników DPS-u

+ Bronisława Fortuny

17:  Dziękcz. w 50 r. ślubu Genowefy i Adama  z prośbą o bł. Boże, opiekę

MB i zdrowie od córki z dziećmi

630:    + Bronisława Fortuny

17:    + Mieczysława Kopiniaka i jego Rodziców

+ Anieli i Władysława Szlapak

630:    + Emila Domonia, jego rodziców i teściów, zmarłych z rodziny

Domoniów  i Jaszczyków

+ Katarzyny Michalczyk (im)

1700: O powrót do zdrowia, opiekę Bożą dla Ani od nauczycieli i uczniów

Gimnazjum ze Sławkowic

+ Bronisława Fortuny

630:   + Józefa Śliwy oraz Edwarda Kruszyny

1700: + Edwarda Kmiecika

+ Bronisławy Szwed w 22 r. śm. i Józefa męża w 2 r. śm.

Piątek – Uroczystość Wszystkich Świętych:

630:    + Michała Jaszczyka, Bronisławy i Józefa Szwed

800:    + Stanisława Porębskiego i jego teściów

930:    + Franciszka Jaszczyka, jego Rodziców, teściów, siostry, szwagrów,

Józefa Łanoszki, Katarzyny żony i ich dzieci

1100:  + Władysława Domonia i Witolda Wąsika (im)

1230:  + Józefa Dzióbka, Genowefy żony, Józefa syna, Jana Terczyńskiego,

Anny żony

1430Nieszpory

około1600:  Za parafian

Sobota- Wszystkich Wiernych Zmarłych:

630:    + Józefa Ciastonia w 6 r. śm.

800:    + Stanisława, Stefanii, Edyty Wrześniak, Franciszka, Anny, Józefa Wrześniak,  Władysława, Anny Nowak, Henryka Kasprzyka, Marii Kruszyny, Stanisława Waśniowskiego, Elżbiety Sochackiej

930:    + Franciszka Wichra w 24 r. śm. Agnieszki żony i zm. z tej rodziny oraz dawcy nerki

1100:  + Karoliny Janus i jej rodziców Wiktorii, Jana i teściów Barbary i Józefa

1230:  + Wiktora i Stefanii Woźniak, synów Adama, Mieczysława i Stanisława

1700:  + Józefy Anioł, Henryka, Marka i Andrzeja Rutka

630:    + Franciszka Ciastonia (im)

930:    + Adama Gasia i jego Rodziców

1100:  + Władysława Domonia w 18 r. śm. i Witolda Wąsika

1800:  + Edwarda Szpila w 8 r. śm. i Teresy Lebkuchen w 7 r. śm.

815– Przebieczany:   + Tadeusza Radwanka, Małgorzaty i Barbary córek

1015– Trąbki:          Dziękcz. w 15 r. ur. dla wnuczki  z prośbą o bł. Boże,

opiekę MB, i zdrowie, dary Ducha Świętego

1215 Zabłocie:        Dziękcz. w 75 r. ur. Stanisławy  z prośbą o bł. Boże,

opiekę MB, i zdrowie,

Kaplice 29 X – 31 X:

Wtorek- Zabłocie:            Za wszystkie członkinie Żywego Różańca o bł.

Boże i potrzebne łaski od I Róży Kobiet z Zabłocia

Środa- Trąbki:              + Ludwika Kruszyny w 8 r. śm. Władysława