Ogłoszenia duszpasterskie na 3 niedzielę adwentu, 14.12.2014

–  dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako  niedzielę „Gaudete” czyli radości, jesteśmy już bowiem za połową adwentu.

1.  Przez cały adwent w naszym kościele o godz. 6.30  odprawiamy roraty. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich a zwłaszcza tych, którzy w tym roku jeszcze w roratach  nie uczestniczyli.

2.  W najbliższy piątek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia. Tradycyjnie o 17.00 odprawimy Mszę św. w intencjach podawanych przez czcicieli Bożego Miłosierdzia. Po Mszy św. ucałowanie relikwii św. Faustyny i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Adoracja będzie trwać do godz. 21.00.

3.  Przypominając  słowa Pana Jezusa, który powiedział: „Cokolwiek uczyniliście jednemu

z tych braci Moich najmniejszych, Mnieście uczynili” zachęcamy do nabywania świec

w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Poprzez ofiary za świece wspomagamy dzieła Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Za każdą świecę odprowadzamy do „Caritasu”  5 zł. Pozostałe ofiary  przeznaczamy na rzecz potrzebujących w naszej parafii.

4.  W imieniu Pana Kościelnego i Pana Organisty składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przy okazji zanoszonych do domów opłatków złożyli na ich ręce ofiary jako wynagrodzenie za pracę na rzecz naszej wspólnoty parafialnej – Bóg zapłać! Opłatki można jeszcze nabyć w zakrystii.

5.  Wójt Gminy Biskupice zaprasza na wykład prof. Ryszarda Terleckiego pt. „Stan wojenny z perspektywy czasu”w ramach Gminnej Akademii Seniora który odbędzie się jutro o godz. 17.00 w auli Urzędu Gminy Biskupice.

6.  Starosta Wielicki informuje że w dniu jutrzejszym również w budynku Gminy Biskupice w  godz. od 15.00 do 18.00 mieszkańcy Gminy będą mogli zasięgnąć doradztwa dotyczącego między innymi zasiedzenia nieruchomości, nabycia praw do spadku, ustanowienia służebności, umów o pracę, obowiązków pracodawcy i pracownika oraz prawa rodzinnego.

7. W dniu wczorajszym w Niegowici odbyły się Mistrzostwa Piłki Nożnej Służby Liturgicznej naszego dekanatu. Z radością informujemy, że nasi Ministranci zajęli I miejsce,  a lektorzy 2 . Serdecznie gratulujemy sukcesu.

8.Całodniowa spowiedź przedświąteczna będzie we wtorek przed wigilią, natomiast wcześniej ze spowiedzi można korzystać podczas rannej i wieczornej Mszy Świętej.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Michała Domonia z Biskupic. Jego i wszystkich naszych bliskich zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu

Intencje mszalne: 14– 21 XII

1700: + Adama Nogi w 31 r. śm. rodziców Krystyny i Albina

630: + Józefa Włodarczyka od syna Piotra z rodziną