Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę adwentu, 07.12.2014

– w dniu dzisiejszym, z racji I niedzieli miesiąca po Mszach św. adoracja Najświętszego  sakramentu

– w poniedziałek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.  Msze św. w kościele

o  6.30; 9.30; 17.00; w Trąbkach o 17.00; w Zabłociu o 18.00; w Przebieczanach  o 18.15

– w sobotę wspomnienie św.Łucji

1. W poniedziałek, w Uroczystość Niepokalanego Serca NMP na godz. 17.00, do naszego kościoła zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.. Tradycyjnie w to święto zostaną poświęcone medaliki tym dzieciom. Dzisiaj natomiast,  po wieczornej Mszy św. spotkanie rodziców dzieci pierwszo komunijnych.

2. Przez cały adwent  o godz. 6.30  odprawiamy roraty, do udziału w których serdecznie zapraszamy.

3. Dzisiejszą niedziele przeżywamy jako dzień modlitwy i pomocy Kościołowi na Wschodzie. Składka z dnia jutrzejszego przeznaczona będzie na ten cel jak również na pomoc prześladowanym chrześcijanom w Syrii.

4. Zachęcamy do nabywania świątecznych świec w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

5. W ubiegłą niedzielę poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Mieszkańcom Biskupic, Szczygłowa,Zabłocia i Tomaszkowic dziękujemy za ofiary złożone na ręce Pana Kościelnego i Pana Organisty, którzy poświęcone opłatki  do nich zanieśli. W nadchodzącym tygodniu Pan Marian i Pan Piotr  udadzą się do Trąbek, Darczyc, Sułowa i Przebieczan.

6. Szkoła Podstawowa w Trąbkach  przygotowuje Szlachetną Paczkę dla Pani Ewy wychowującej samotnie trójkę dzieci. Wszystkich, którzy chcą dołączyć do tej akcji odsyłamy do informacji zamieszczonych na plakatach  i na stronach internetowych szkoły.

7. KGW w Biskupicach zaprasza na spotkanie kulinarne pn. „Kultywowanie tradycji staropolskich oraz zastosowanie nowatorskich rozwiązań  w pasteryzacji pożywienia” do remizy OSP w Biskupicach w najbliższą sobotę o godz. 16.00

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Stanisława Dulika z Tomaszkowic  polecajmy jego i naszych bliskich zmarłych  Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne: 08– 14 XII

Poniedziałek – Niepokalanego Poczęcia NMP:

630: Dla Zygmunta Ilnickiego o piekę Niepokalanego Serca NMP i  miłosierdzie Boże

+ Leona i Jana Jaszczyków, oraz ich pomordowanych kolegów

930:+ Marii Kanarek (im) Józefa męża i Andrzeja syna

1700: + Michaliny Czop od córki Krystyny z rodziną

Kaplice Poniedziałek – Niepokalanego Poczęcia NMP:

1700 -Trąbki:        + Witolda Waśniowskiego

1800– Zabłocie:     + Stanisława Szałasa od Janiny Krystian z rodziną

1815 – Przebieczany: + Krystyny Nogi od Małgorzaty i Stanisława Ptasznik z dziećmi

630: + Andrzeja i Franciszki Czechów, synów Franciszka i Józefa

+ Adama Juszczyka od siostrzenicy Anny z rodziną

+ Stanisława Dulika od żony, córek i syna

630:  + Krzysztofa Turchana w 10 r. śm.

+ Michała Jaszczyka od Iwony i Bogdana Batko

1700: + Anny Rzonca z Walterów w 25 r. śm.

630:  + Stanisława Jaszczyka ze Szczygłowa od Stanisławy Gaczoł i Heleny Pracuch z mężem

1700: + Norberta Łanoszki od kl II Gimnazjum z wychowawczynią

+ Marianny Kupis od pracowników Przedszkola Samorządowego w Biskupicach

630: + Zofii Grabka od mamy chrzestnej

+ Walerii Ciastoń od teściów z Iwanowic

1700: + Heleny Martyniak

+ Józefa Terczyńskiego od rodziny Pyrczaków i Franczaków

630: + Anieli Kasprzyk w 4 r. śm. Wincentego męża

+ Zygmunta Grochota od wnuka Krzysztofa z rodziną

1700: + Józefa Łanoszki w 16 r. śm.

+ Jana Grzywacza

630: + Genowefy Grochot od wnuków i prawnuków z Zabłocia, Bodzanowa i Pcimia

+ Adama Grochota od wnuczki Asi z mężem

930: + Józefa Kurzawy w 11 r. śm. Danuty żony i wnuka Bartłomieja

1100: Za parafian

1800: + Aliny Stelzel w 4 r. śm. Bronisława męża w 11 r. śm.

815 – Przebieczany: + Adama Kota (im)

1015– Trąbki:+ Zm. Członkinie z Róży Zwiastowania NMP z Darczyc i zm. z ich rodzin

1215 Zabłocie: + Stanisława Kubika od wnuków Sosinów z prawnukami

Kaplice w tygodniu 9 – 11 XII:

Wtorek – Zabłocie: + Janiny Nogi od syna Piotra z rodziną

Środa – Trąbki:+ Stanisława Jaszczyka ze Szczygłowa od rodziny Kmiecików