Ogłoszenia duszpasterskie na 23 niedzielę zwykłą 08.09.2013

– w poniedziałek wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

– w piątek wspomnienie św. Jana Chryzostoma, bpa i doktora Kościoła

– w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

1.   Łączymy się duchowo z uczestnikami pielgrzymki do Kalwarii Zebrzydowskiej,  którzy  dzisiaj, pod przewodnictwem ks. Kardynała modlą się w intencji rodzin naszej archidiecezji.

2.   Dzisiaj po adoracji, z racji święta Narodzenia NMP poświęcenie ziarna.

3.   W najbliższą czwartek po wieczornej Mszy św. do salki katechetycznej zapraszamy chętnych do nauki gry na gitarze.

4.   Wszystkie dzieci, które chcą chwalić Boga śpiewem w naszej parafialnej scholce zapraszamy do salki katechetycznej w sobotę na godz. 11.00.

5.   W najbliższy piątek w świetlicy środowiskowej w Szczygłowie od g. 16 do 18 będą przyjmowane wpłaty podatku od nieruchomości.

6.   W przyszłą niedzielę w ramach obchodów  kończącego się powoli jubileuszu konsekracji naszej świątyni, będziemy gościć  Siostry Duchaczki, które przez wiele lat  pracowały w naszej parafii i o których wdzięczna pamięć jest wciąż bardzo żywa. Wraz z siostrami będziemy się modlić o nowe powołania kapłańskie i zakonne i posłuchamy słów o pracy i charyzmatach Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego.

7.    Dzisiaj o 21.00 spod budynku OSP w Biskupicach wyjazd pielgrzymki na Litwę.

8.  W związku z przygotowaniami do  zakończenia obchodów  jubileuszu 350-lecia konsekracji naszego kościoła, zaplanowanych na 21 i 22 września, zwracamy się z prośbą do wszystkich Parafian o udostępnienie przechowywanych  w domowych zasobach i archiwach starych  fotografii obrazujących ważne wydarzenia z Waszego życia rodzinnego, dokumentujących życie poszczególnych wiosek, instytucji i organizacji w nich działających oraz  dotyczących przeszłości i ważnych wydarzeń z życia naszej parafii.  Ich  graficzne opracowanie, powiększenie i skompletowanie złoży się na  retrospektywną wystawę zatytułowaną „Parafia Biskupice na starej fotografii”, jaką w dniach jubileuszowych zaprezentujemy na murze okalającym naszą świątynię.

Wszystkich, którzy chcieliby udostępnić takie zdjęcia prosimy o ich przyniesienie do kościoła w następną niedzielę, 15 września  i przekazanie przed mszą, w której będą uczestniczyli, dyżurującym przed kościołem osobom.  Fotografie te będzie można odebrać, po ich zeskanowaniu, wychodząc z kościoła  po mszy. Deklarujemy ich kopiowanie z zachowaniem ostrożności  i  poszanowaniem dla ich dokumentalnej i sentymentalnej dla Was wartości oraz zwrot w niepogorszonym stanie. Istnieje również możliwość udostępnienia posiadanych fotografii w innym terminie i trybie. W takiej sytuacji prosimy o kontakt telefoniczny lub ich dostarczenie w dniach i godzinach pracy Kancelarii Parafii.

W minionym tygodniu, pożegnaliśmy śp. Józefę Gawęda z parafii w Sygneczowie. Polecajmy Ją i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne: 09 IX- 14 IX

630 :  + Marii Turchan

+ Barbary Przepolskiej

630:    + Marii Turchan

+ Marii Kupiec w r. śm. i Benedykta męża

630:    + Marii Turchan

1800:  Dziękcz. w 9 r. ślubu Elżbiety i Krzysztofa z prośbą o błog. Boże, opiekę MB, dary

Ducha Św. i zdrowie dla nich i ich dzieci

630:   + Marii Turchan

1800: Dziękcz. w 19 r. ur  dla Mateusza prośbą o błog. Boże, opiekę MB, dary Ducha Św. i zdrowie

+ Andrzeja Kalety w 11 r. śm.

630:   + Heleny Jaszczyk, Stanisława męża od Michaliny i Wandy Jaszczyk

1800: + Jerzego Musiała w 2 r. śm.

+ Marii Turchan

Sobota :

630:   + Marii Turchan

Z okazji złożenia ślubów wieczystych z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, dary

Świętego, zdrowie w życiu Zakonnym dla brata Krystiana

1800: Dziękcz. w 15 r. ur. Emilki z prośbą o błog. Boże, opiekę MB, dary Ducha Św. i zdrowie

+ Dariusza Wełny w 16 r. śm. Piotra Ochońskiego, Józefa syna

630:    + Agnieszki Wicher w 27 r. śm. i męża Franciszka

930:    + Edyty Wrześniak od kolegów i koleżanek ze szkoły Podstawowej

1100:  Do Bożej Opatrzności przez wst. MB Szkaplerznej, dziękcz. z okazji 35 r. ślubu Elżbiety

i Stanisława z prośbą o obfite bł. Boże dla nich i całej Rodziny

1800:  Dziękcz. w 45 r. ślubu Elżbiety i Stanisława z prośbą o błog. Boże, opiekę MB, dary  Ducha Św. i zdrowie