Ogłoszenia parafialne 29.07.2012

Ogłoszenia duszpasterskie na  XVII niedzielę zwykłą 29.07.2012
Kalendarz liturgiczny:

–       we wtorek wspomnienie świętego Ignacego z Loyoli, kapłana
–       w środę wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła
–       w sobotę św. Jana Marii Vianneya, kapłana

1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. z nabożeństwami
o 6.30 i 18.00. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.30. Odwiedziny chorych
w piątek od   8.30.

2. W minionym tygodniu nasza parafia przeżywała uroczystość nawiedzenia obrazu Miłosiernego Jezusa, relikwii św. S. Faustyny oraz bł. Jana Pawła II. Pragniemy wyrazić serdeczną wdzięczność wszystkim, dzięki którym mogliśmy przeżywać te niezwykłe chwile: Paniom Annie Piech i Jadwidze Szlachta z Trąbek za piękne dekoracje w naszej świątyni, tym, którzy organizowali i zdobili trasy przejazdu samochodu – kaplicy i swoje domy, młodzieży za dekoracje obejścia kościoła, służbie liturgicznej za pięknie przygotowaną asystę i procesje; strażakom za zaangażowanie niesienia obrazu, pilnowania porządku i pilotowania samochodu-kaplicy; niosącym relikwie i delegacjom, które wygłosiły przemówienia; Panu kościelnemu i organiście, Panu Kubikowi i wszystkim, którzy pomogli i przyczynili się do tego, że usłyszeliśmy wiele ciepłych słów uznania i wdzięczności za tak solidne przygotowanie. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!
 

3. Powoli kończymy prace przy  kaplicy w Zabłociu. Została ona rozbudowana na zewnątrz a w środku gruntownie odnowiona. Wymieniliśmy pokrycie dachu, założono nową instalację elektryczną i odgromową, nowe rynny, okna, drzwi; na dachu zamontowano nowy, okazały krzyż. Obecnie kończą się prace przy elewacji budynku – ocieplenie i malowanie. Wszystko to było możliwe dzięki ofiarności
i zaangażowaniu części mieszkańców Zabłocia. Na szczegóły przyjdzie jeszcze czas. Zamontowaliśmy też nowe nagłośnienie i zakupiliśmy nowe organy. Dlatego zwracamy się już teraz do wszystkich mieszkańców Zabłocia o ofiary na pokrycie kosztów nagłośnienia i organów, które wyniosły 12 tys. zł. Z podobną prośbą zwracaliśmy się do mieszkańców Trąbek, Tomaszkowic i Przebieczan, gdy wymienialiśmy nagłośnienie w pozostałych kaplicach. Wszystkich parafian zapraszamy do kaplicy w Zabłociu, by zobaczyli obecny wygląd kaplicy. Zostały jeszcze do wykonania podbitki i ławki na zewnątrz ale nastąpi to dopiero po zgromadzeniu środków. Kaplica w Zabłociu obchodzi w tym roku 30 lecie istnienia
Również zmienił się wygląd kaplicy w Trąbkach. Została ona przemalowana, zmieniła się ściana za ołtarzem. W najbliższym czasie będą wymienione niektóre okna
i zostanie zbudowana grota M. Bożej przed kaplicą. Również i tu na szczegółowe podziękowanie przyjdzie czas. Kaplica w Trąbkach obchodzi 25 lecie swego istnienia.
W Przebieczanach czekamy na gruz, który wyrówna parking przed kaplicą.  Może tutaj  uda się wykonać jeszcze w tym roku ogrodzenie. Przypominamy, że gruntowny remont kaplicy w Przebieczanach wykonamy jak Bóg pozwoli i ludzie nie zniechęcą w przyszłym roku.

4. Rada Sołecka wsi Biskupice organizuje 2 dniową pielgrzymkę do Lichenia w dniach 21 i 22.08.2012. Informacje i zapisy u P. Bogusława Domonia. Koszt 70 zł. Organizatorzy serdecznie wszystkich zapraszają.

5. Kto chciałby jeszcze nabyć film DVD z Peregrynacji Obrazu Miłosierdzia Bożego w   naszej parafii proszony jest o zapisanie się w zakrystii. Cena filmu 30zł. Przy zakrystii można jeszcze nabyć obraz Pana Jezusa Miłosiernego jako pamiątki  z nawiedzenia w cenie15 zł.

MSZE ŚWIĘTE 30.07 – 05.08.2012

Poniedziałek
6.30   Dziękczynna w 3 r. ślubu Anny i Józefa Waśniowskich z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie +Wacławy Jachymczak od chrześnicy Wacławy Juszczyk z rodziną

Wtorek
6.30    + Krzysztofa Turchana /imieninowa/
Dziękczynna w 90 r. urodzin Stanisławy z prośbą o bł. Boże, zdrowie i potrzebne łaski.

Środa
 6.30  + Anny i Antoniego Łanoszków, córki Michaliny, syna Zbigniewa
18.00  + Marii Limanowskiej w 10r śm. Marcina męża

Czwartek
 6.30   + Anny Turchan i jej córki Anny /imieninowa/
18.00   +  Zofii Kowalczyk i zmarłych z rodziny

Piątek
 6.30       + Michaliny Kubik od kuzynki Haliny w 2r śm.
18.00     + Jana Grabowskiego w 9r śm.

Sobota
6.30       + Józefa Ciastonia w 25r. śm.
18.00    Dziękczynna w 16 r. ślubu Anety i Michała z prośbą o bł. Boże, opiekę MB dla nich i dzieci.

NIEDZIELA 05.08.2012
6.30    + Stanisławy Wójcik, Władysława męża
9.30    Dziękczynna w  rocznicę ślubu Joanny i Andrzeja oraz Arlety i Marka
 z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie
11.00 +Józefa Tańculi w 14r śm.
18.00   Dziękczynna w 1 r. ślubu Renaty i Jacka z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie na dalsze lata małżeństwa