Ogłoszenia parafialne 22.07.2012

Ogłoszenia duszpasterskie na XVI niedzielę zwykłą 22.07.2012

Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy

– we wtorek wspomnienie św. Kingi

– w środę święto Św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie Św. Krzysztofa

– w czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP
 

1. W nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy czas nawiedzenia obrazu Jezusa Miłosiernego, relikwii św. S. Faustyny i bł. Jana Pawła II. Nawiedzenie odbywa się w ramach peregrynacji po kongresie Miłosierdzia Bożego, który miał miejsce w ubiegłym roku w Krakowie. Chciejmy jak najowocniej przeżyć nadchodzące historyczne chwile nawiedzenia. Pomoże nam w tym udział w Triduum, które prowadzi od dzisiaj znany nam już misjonarz, ks. Zygmunt Tokarz. Obraz i relikwie będziemy witać w nadchodzącą środę o godz. 16.30 a nabożeństwo pożegnania rozpoczniemy w czwartek o godz. 15.00.

2. Podczas nawiedzenia obrazu i relikwii będziemy gościć ks. bp Grzegorza Rysia a także kapłanów z całego dekanatu. Ażeby wydarzenia nadchodzących dni odbyły się w należytym porządku i powadze konieczne jest przeprowadzenie wcześniejszych prób. Dlatego prosimy rodziców o dopilnowanie, by ministranci, lektorzy i osoby z poszczególnych delegacji uczestniczyły w próbach w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św.

3. Dzisiaj z racji przypadającego we środę wspomnienia Św. Krzysztofa patrona kierowców po wszystkich Mszach Św. na parkingu przy kościele i kaplicach odbędzie się poświęcenie pojazdów z modlitwą o bezpieczne i szczęśliwe podróżowanie. Komisja Episkopatu Polski ds. Misji zwraca się przy tej okazji z prośbą o ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy.

4. Dzisiaj o godz. 14.00 na boisku sportowym w Sławkowicach odbędzie się Gminny Dzień Strażaka. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

5. Parom młodym z wczorajszego dnia dziękujemy za kwiaty do naszego kościoła.
 

W związku z peregrynacją obrazu i relikwii zwracamy się do wszystkich parafian z prośbą o udekorowanie z tej okazji domów i trasy przejazdu samochodu kaplicy. Proponujemy, by dekorować tylko prawą stronę drogi, czyli tę którą jedzie samochód-kaplica. Osoby mieszkające po lewej stronie drogi prosimy o pomoc tym, którzy mieszkają po prawej stronie. Ładnie prezentują się przybrane tyczki z czerwonymi lampionami- zniczami.

Trasa przejazdu wiedzie z Dobczyc przez Winiary, następnie w Kunicach samochód skręci w stronę Biskupic a więc szczególna prośba o dekorację drogi do mieszkańców Sułowai Biskupic. Przywitanie obrazu nastąpi na parkingu przy DPS około 16.45 a następnie w procesji udamy się drogą wzdłuż ogrodzenia do głównego wejścia w kościele. Prosimy zatem w środę i czwartek nie parkować w tych miejscach. Parkując przy kościele starajmy się wykorzystać cały parking, czyli bliżej podjeżdżać do skarpy i pamiętać, że inni też chcą zaparkować.

Materiały do dekoracji domów można nabywać przy zakrystii dzisiaj i w najbliższe dni.

W czwartek obraz Pana Jezusa pojedzie do parafii w Łazanach. Trasa będzie wiodła z naszego kościoła przez Pacówki a następnie drogą gdowską przez Trąbki. A zatem mieszkańców Pacówek i Trąbek również prosimy o dekorację prawej strony drogi.

W środę, po Mszy św. na przywitanie, będzie można z kościoła zabrać ogień miłosierdzia od zapalonej przez ks. biskupa świecy i zanieść do domów. W tym celu będzie można w kościele nabyć przygotowane lampiony. Niech świecą się w oknach naszych domów na znak łączności z naszą świątynią, w której gościmy Pana Jezusa , Św. Siostrę Faustynę i bł. Jana Pawła II.

Na czas obecności naszej w kościele, trzeba wzmóc czujność, gdyż niestety zdarzają się kradzieże w domach.

Na czas nawiedzenia życzymy wszystkim głębokich przeżyć i odnowy duchowej w życiu osobistym i rodzinnym
 

MSZE ŚWIĘTE 23.07 – 29.07.2012

Poniedziałek

6.30 +Jakuba i Anieli Skowrońskich i ich dzieci: syna Józefa; syna Augustyna żony Zdzisławy; córki Stanisławy męża Józefa

Dziękczynna w 51 r. ślubu Anny i Stanisława z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie

18.00 + Melanii Kumorek /urodzinowa/

+ Władysława Konopki w 15r śm. i jego rodziców Franciszka i Karoliny

Wtorek

6.30 + Wacławy Jachymczak od rodziny Klusków z Biskupic

+ Anny Pajor, Józefa męża, synów, synowych, wnuczki Bernadetty; Jana Turchana Anieli żony, Henryka Turchana

8.00 + Agnieszki Permus w 11 r. śm.

18.00 + Anny Terczyńskiej /imieninowa/ Jana męża, Stanisława syna

Środa

6.30 Dziękczynna z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Elżbiety i Jerzego Kubik w 18r. ślubu

+ Wacława Kubika, Franciszki żony ich rodziców i rodzeństwa

+ Andrzeja Wróbla od Stefana i Joanny Jaszczyków

17.00 W intencji PARAFIAN

22.00 O POWOŁANIA kapłańskie i zakonne z naszej parafii

Czwartek

6.30 + Stefana Sewiołło w 14r. śm

+ Anny Turchan /imieninowa/ Władysława męża, Jana syna

8.00 + Tadeusza Kurzawy i syna Antoniego

10.00 W intencji CHORYCH z naszej parafii

15.00 W intencji PARAFIAN

18.00 + Agaty Kasprzyk od Kaletów z Przebieczan

Piątek

6.30 + Anny Ochońskiej /imieninowa/

+ Szczepana Szczurka od Marzeny i Rafała Tomczak z rodziną i od rodziny Fortunów

18.00 + Grażyny Grabowskiej /imieninowa/

Sobota

6.30 + Anny Wicher /na imieniny/ Franciszka męża Piotra syna

+ Doroty Lenik od koleżanki Jadwigi Filipczuk z rodziną

18.00 + Ryszarda Paździerkiewicza w 3r. śm. od syna Mikołaja

NIEDZIELA 29.07.12

6.30 + Jana Jaszczyka w 17r. śm. i Stanisławy żony w 9r. śm.

9.30 W 5 r ślubu Emilii i Jerzego dziękczynna z prośbą o zdrowie bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej na dalsze lata małżeństwa

11.00 W 15 r ślubu Urszuli i Marcina dziękczynna z prośbą o zdrowie bł.Boże

potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej dla nich i dzieci

18.00 + Józefa Traczyka w 3r. śm, żony Krystyny

Przebieczany 8.15 + Katarzyny Tracz w 30r. śm, Henryka męża, Tadeusza

i Albina synów

Trąbki 10.15 + Tadeusza Olchawskiego w 1r. śm.

Zabłocie 12.15 + Janiny Siuda od wnuczki Moniki z mężem
 

W NADCHODZĄCYM TYGODNIU NIE BĘDZIE MSZY ŚW. W KAPLICACH!!