Ogłoszenia parafialne 28.10.2012

Ogłoszenia duszpasterskie na XXX niedzielę zwykłą, 28.10.2012

Kalendarz liturgiczny:

– dzisiaj przypada Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. 
Dzień imienin Ks. Prał. Tadeusza Dąbrowskiego. Składając życzenia bł. Bożego i obfitych łask za wstawiennictwem    świętego patrona polecamy modlitewnej pamięci naszego Solenizanta

– we czwartek Uroczystość Wszystkich Świętych

– w piątek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych

– w przyszłą niedzielę po Mszach św. adoracja Najśw. Sakramentu a o 17.30 różaniec za zmarłych.

1. Dzisiaj obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła. Z modlitewną wdzięcznością wspominamy tych wszystkich, którzy na przestrzeni wieków dbali o naszą świątynię i  troszczą się o nią także dzisiaj. Kończy się także Tydzień Misyjny. Zbiórką ofiar do puszek wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne. Dzisiaj także w naszym kościele i kaplicach odbywa się liczenie wiernych uczestniczących we Mszach św.

2. We czwartek, w Uroczystość Wszystkich Świętych w naszym kościele Msze święte będą odprawione o godz: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00 i 12.30. O godz. 14.30 zapraszamy do naszego kościoła na uroczyste nieszpory i procesję na cmentarz, podczas której będziemy się modlić za zmarłych i wysłuchamy okolicznościowego kazania. Po zakończenie procesji ok. g.16.00 będzie odprawiona Msza św. W tym dniu  nie będzie Mszy św. w kaplicach.
Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę publiczną w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny mogą uzyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Odpust ten mogą uzyskać tylko raz w ciągu dnia odmawiając w czasie nawiedzenia świątyni Ojcze nasz, Wierzę w Boga, modlitwę w intencjach Ojca Świętego i przyjąć Komunie świętą. W dniach od 1 do 8.XI zyskujemy odpust za zmarłych nawiedzając cmentarz i spełniając zwyczajne warunki odpustu.

3. W piątek, w Dzień Zaduszny Msze św. w naszym kościele  o godz. 6.30 , 8.00 i 17.00. O godz. 7.40 odmówimy uroczystą jutrznię, następnie po Mszy św. o godz. 8.00 uroczysta procesja na cmentarz połączona z czytaniem wypominek. W Trąbkach Msza św. o godz. 17.00 w Zabłociu o godz. 18.00 i w Przebieczanach o g. 18.15. Zachęcamy wszystkich do modlitwy za zmarłych w nadchodzących dniach a także do skorzystania z sakramentu pokuty. Możliwość spowiedzi w ciągu tygodnia podczas Mszy św. i różańca. Na wypominki prosimy składać w zakrystii lub kancelarii.

4.  W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. z nabożeństwami
w sobotę o 6.30 i 17.00.  Spowiedź w  piątek od godz. 16.00. Odwiedziny chorych w piątek
od  9.30.

5.  W nadchodzącą sobotę na godz. 17.00 do kościoła zapraszamy młodzież klas I Gimnazjum w ramach spotkań przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. Już po raz drugi „Sanepid” wezwał nas do wykonania ogrodzenia dolnego cmentarza. Ostateczny termin to 30.11 przyszłego roku zaczynamy więc zbierać środki na ogrodzenie, którego długość będzie wynosić ok. 800 metrów. Z tej racji w uroczystość Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu Rada Parafialna będzie przeprowadzać kwestę  na ten cel. Prosimy o ofiary na ogrodzenie cmentarza dolnego.

7.  Pojawił się już drugi numer czasopisma dla młodzieży Droga. Pilotażowo otrzymujemy 10 egzemplarzy tego dwutygodnika. Chcemy serdecznie zachęcić młodzież do jego lektury. W czasach chaosu informacyjnego niech to będzie źródło prawdziwej wiedzy o życiu i naszej religii. W najnowszym numerze ciekawy artykuł o religii katolickiej na tle innych wyznań. Koszt dwutygodnika wynosi 4 zł. Przy tej okazji zachęcamy wiernych do lektury innych czasopism religijnych, które są dostępne w naszej parafii. Tygodnik Gość Niedzielny ma największy nakład spośród wszystkich tygodników ukazujących się w Polsce o czym mało kto wie, gdyż media takich wiadomości nie podają.

8. Parom Młodym z wczorajszego dnia serdecznie dziękujemy za udekorowanie naszego     kościoła.

Intencje mszalne: 29 X- 4 XI
Poniedziałek:
630 : + Jana Turchana, Anieli żony oraz Józefa Pajora, Anny żony
        + Józefy Kruszyna w 3 r. śm. i męża Józefa
1700 + Tadeusza Ochońskiego, brata Leopolda; Stanisława Ciastonia

Wtorek:
630:  O zdrowie, bł. Boże i potrzebne łaski dla Bronisława w 77r. urodzin od żony
        + Stanisława Olchawskiego od Marii Łanoszka
1700  + Bronisławy Szwed w 21 r. śm.

Środa:
630:    + Józefa Śliwy w 13r. śm. i Edwarda Kruszyny
1700:  + Mieczysława Kopiniaka i jego Rodziców

Czwartek- Uroczystość Wszystkich Świętych
630:   Za zmarłych z rodzin Grabowskich i Porębskich
800:   + Stanisława Porębskiego, Marii i Władysława Grabowskich
930:   + Franciszka Wichra w 23 r. śm, Agnieszki żony i wszystkich zmarłych z tej rodziny
1100:  + Franciszka Jaszczyka, jego rodziców, teściów, siostry szwagrów, Józefa Łanoszki,
             Katarzyny żony i ich dzieci
1230:  + Stanisława Ochońskiego od sąsiada Domonia i Woźniaków
1600:  Za parafian
Piątek- Dzień Zaduszny

630:   +  Jerzego Merwarta od córki Izabeli z rodziną
         +  Józefa Palonka od syna Krzysztofa z rodziną
800:   + Michała Jaszczyka, jego rodziców, teściów i rodzeństwa
1700: + Edwarda Szpil, Heleny Mikołajek i męża Edwarda

Piątek- KAPLICE
1700-:Trąbki         + Kazimierza  Zawiślana,  Genowefy  żony,  Józefa  i     Tadeusza synów, Marii  i Władysławy córek
1015-: Zabłocie      + Ryszarda Pilcha w 3r. śm., ojca Juliusza
1215 Przebieczany:+ Krystyny Kosteckiej

Sobota:
630:   + Aliny Stelzel w 2r śm i męża Bronisława w 9 r. śm
         + Józefa Satory od córki Danuty z rodziną
1700: + Franciszka i Agnieszki Wichrów w r. śm.
         + Józefa Godzika i jego rodziców Józefa i Karoliny

Niedziela:
630:    + Franciszka Nogi (imienin), Marii żony
930:    + Władysława Domonia w 17r. śm. i Witolda Wąsika (imienin)
1100:  + Karoliny Janus (na imieniny)
        Za parafian
1800:  Aliny Stelzel w 2 r. śm. i męża Bronisława

Niedziela kaplice:
815- Przebieczany:   + Władysława Kurzawy w r. śm.
1015- Trąbki:            + Władysława Kota, Karoliny żony w r. śm. i Marii Waśniowskiej,
                              Romana męża
1215 Zabłocie:          + Czesława Kota w 18 r. śm.

Kaplice 30 X – 31 X:
Wtorek- Zabłocie:                Za zmarłe członkinie z I róży niewiast z Zabłocia
Środa- Trąbki:  + Ludwika Kruszyny w 7 r. śm., Karoliny i Władysława Olchawskich
                                + Elżbiety Waśniowskiej od brata Stanisława z żoną Władysławą