Ogłoszenia parafialne 04.11.2012

Ogłoszenia duszpasterskie na XXXI niedzielę zwykłą,  4.11.2011

–       dzisiaj, z racji I niedzieli miesiąca, po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu
–       w piątek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
–       w sobotę św.  Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

1.      W przyszłą niedzielę 11 XI przypada Narodowe Święto Niepodległości. Prosimy wtym dniu o modlitwę za naszą Ojczyznę jak również zachęcamy do dekorowania domów flagami na znak naszej jedności, przywiązania i miłości do Ojczyzny.

Również w niedzielę, w naszej parafii, będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci św. Marcina. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę, uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00 z procesją wokół kościoła przewodniczył jej będzie i kazanie wygłosi ks. Kazimierz Krzywda, nasz rodak, obchodzący w tym roku 30 lecie swojego kapłaństwa. Na Mszę św.
o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, osoby niosące sztandary
i feretrony! Chciejmy jak najliczniej uczestniczyć w uroczystościach odpustowych aby podziękować św. Marcinowi za opiekę nad nami i prosić Boga o potrzebne łaski za  wstawiennictwem naszego patrona.

2. W najbliższy piątek 9.11  Wójt Gminy Biskupice serdecznie zaprasza na obchody Święta Odzyskania Niepodległości. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę będzie odprawiona w naszym kościele o godz. 12.00 a  po  niej  złożenie  kwiatów pod Pomnikiem Ofiar Hitlerowskiego Terroru. Serdecznie zapraszamy do udziału w powyższych uroczystościach.

3. W przyszłą sobotę do naszego kościoła na godz. 17.00 zapraszamy młodzież klas
II Gimnazjum w ramach spotkań przygotowujących do przyjęcia s. bierzmowania.

4.  Dzisiaj o godz. 17.30 zapraszamy na różaniec za zmarłych z wypominek jednorazowych.

5.  Zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów, oraz kandydatów w najbliższy poniedziałek o godz. 17.00. Obecność obowiązkowa ze względu na zbliżający się odpust parafialny!

6. Urząd Gminy informuje, że w dniu 9 XI odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odpady należy wystawić w tym dniu najpóźniej do godz. 8.00 przy trasach zamieszczonych na mapie dostępnej na stronie internetowej gminy (www.biskupice.pl/urząd-gminy/ochrona-srodowiska) oraz na tablicach ogłoszeń sołectw naszej gminy i u sołtysów.

7. Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy podczas kwesty na cmentarzu złożyli ofiary na ogrodzenie dolnego cmentarza. Wyniosły one 7900zł. Gorąco dziękujemy również Radzie Parafialnej, która była pomysłodawczynią zbiórki i  za trud zbierania ofiar . Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Henryka Piwka
z Sułowa, polecajmy jego i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu

Intencje mszalne: 5 XI- 11 XI
630 : + Jana Kurzawy od żony
+ Jerzego Kowalskiego od córki Małgorzaty z rodziną
630:  O zdrowie i bł. Boże, opiekę MB w dalszym życiu dla Ewy
+ Józefa Szweda od Michała i Anety Jaszczyków z rodziną
630:    + Katarzyny Siuda, Władysława męża
+ Katarzyny Juszczyk od Pauliny z mężem
1700:  + Zygmunta Kozaka i jego żony Eugenii
630:   + Stefana Zająca od rodziny Banasiów
1700: + Mieczysława Juszczyka od chrześniaka z rodziną
+ Józefa Dziubka, Genowefy żony i Józefa syna
630:   + Franciszka Górskiego w 9 r. śm.
1200: Msza Święta za Ojczyznę
1700: + Franciszka Turchana
+ Heleny i Józefa Gaczoł, Anny i Zdzisława Gaczoł,Władysławy i Wiesława  Przybysz
630:   + Janiny Kot od rodziny Kotów
+ Barbary Przepolskiej od chrześnicy Olgi Kuzyk
1700: + Edwarda Szpil w 7 r. śm.
+ Anieli Kubik od syna Tadka, Haliny synowej wnuka Kacpra
630:    + Stanisława Cichego od syna z żoną i dziećmi
930:    + Józefa Kulmy, żony Józefy, zięcia Jana, prawnuków Karoliny i Łukasza
1100:  Za parafian
1800:  + Natalii Domoń w 20 r. śm. i męża Kazimierza

815- Przebieczany:   + Katarzyny Juszczyk w 1 r. śm., jej rodziców Marii i Józefa
1015- Trąbki:            + Witolda Waśniowskiego w 17 r. śm.
1215 Zabłocie:          + Stanisławy Kot w 4 r. śm.

Kaplice 6 XI – 8 XI:
Wtorek- Zabłocie:        + Stanisława Jaszczyka od Zofii Braś  z siostrami i braćmi
+ Czesława Nosala od wnuków Tomka i Dawida z rodzicami
Środa- Trąbki:  + Tadeusza Tomasika (imieninowa)
Czwartek- Przebieczany: + Antoniego Majdy od sąsiadów Traczów