Ogłoszenia parafialne 15.07.2012

Ogłoszenia duszpasterskie na XV niedzielę zwykłą, 15.07.2012

– w poniedziałek liturgiczne wspomnienie NMP Szkaplerznej

– w piątek wspomnienie bł. Czesława, kapłana

1. Dzisiaj w naszej Parafii obchodzimy Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Porządek odprawiania Mszy św. jak w każdą niedzielę. Uroczysta suma odpustowa o godz. 11.00. Na wszystkich Mszach Świętych głosi do nas Słowo Boże nasz rodak ks. Adam Domoń świętujący srebrny jubileusz swojego kapłaństwa. Księdzu Jubilatowi serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia na naszą odpustową uroczystość i składamy gratulacje z okazji jubileuszu z najlepszymi życzeniami obfitego błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Szkaplerznej na dalsze lata posługi kapłańskiej.

2. W przyszłą niedzielę, z racji przypadającego 25.07 wspomnienia Św. Krzysztofa patrona kierowców po wszystkich Mszach Św. na parkingu przy kościele i kaplicach odbędzie się poświęcenie pojazdów z modlitwą

o bezpieczne i szczęśliwe podróżowanie. Komisja Episkopatu Polski

ds. Misji zwraca się przy tej okazji z prośbą o ofiary do puszek na środki transportu dla misjonarzy.

3. W najbliższy piątek zapraszamy na nabożeństwo ku czci Bożego Miłosierdzia.

O 17.45 przeczytamy fragment Dzienniczka św. S. Faustyny następnie odprawimy Mszę św. w intencjach podawanych przez czcicieli Bożego Miłosierdzia a także za zmarłych z ogłoszonych intencji pogrzebowych. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia i ucałowanie relikwii św. S. Faustyny. Następnie adoracja Najśw. Sakr.

w intencji Ojczyzny, która trwać będzie do 21.00. Zakończymy ją Apelem Jasnogórskim.

4. Zromadzenie Sióstr Sługi Jezusa serdecznie zaprasza młodzież żeńską do Bukowiny Tatrzańskiej na „Wakacje z Jezusem” w dniach od 19 do 26.08. Szczegóły wyjazdu na plakatach.

5. Wójt Gminy Biskupice wraz z Prezesami Straży Pożarnej zapraszają na Gminny Dzień Strażaka, który odbędzie się w przyszła niedzielę w Sławkowicach na boisku sportowym o godz. 14.00

6. W najbliższy czwartek Świetlica Środowiskowa w Szczygłowie organizuje wyjazd do Sanktuarium w Czernej. Zapisy w świetlicy do wtorku lub telefonicznie pod numerem 250 06 51.

7. Parze młodej z wczorajszego dnia składamy serdecznie podziękowanie za ofiarę na kwiaty do naszego kościoła a Pani Annie Piech, Józefie Dąbrowskiej i Panu Henrykowi Kubikowi dziękujemy za wykonanie dekoracji w naszym kościele.

8. Powoli zbliża się czas nawiedzenia Obrazu Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II w naszej parafii. Przypominamy, że będzie ono miało miejsce w dniach 25 i 26 lipca. Poprzedzi je Triduum przygotowujące nas do tego ważnego wydarzenia. Dlatego w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach Świętych wygłosi do nas słowo Boże ks. Zygmunt Tokarz, który w kwietniu głosił nam misje.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Annę Łanoszka ze Szczygłowa. Polecajmy ją i naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu.

MSZE ŚWIĘTE 16.07 – 22.07.2012

6.30 O szczęśliwe rozwiązanie, bł. Boże i potrzebne łaski dla Katarzyny

+ Benedykta i Marii Kupiec /imieninowa/

6.30 + Władysława Dębowskiego w 2 r śm., Władysława ojca

6.30 O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Mariusza

18.00 O bł. Boże, dary Ducha św. zdrowie i opiekę M. Bożej dla Kubusia w 6r . urodzin

6.30 + Czesława Augustynka w 10r śm.

18.00 O szczęśliwe rozwiązanie, bł. Boże i potrzebne łaski dla Elżbiety

6.30 + Czesława Augustynka w 10r śm. /imieninowa/

18.00 Do Miłosierdzia Bożego

6.30 + Krzysztofa Rączki na imieniny

18.00 + Anny Kowalik / na imieniny/ Józefa męża

NIEDZIELA 22.07

6.30 + Marii Poznańskiej / na imieniny/

9.30 W 25 r ślubu Elżbiety i Marka dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej

11.00 W 20 r ślubu Marty i Bogumiła Antys dziękczynna z prośbą o bł. Boże, potrzebne łaski i opiekę Matki Bożej

18.00 + Marii Pajdak, Józefa męża i Józefa syna

Przebieczany 8.15 + Zygmunta Fliśnika w 30r śm. i rodziców Anny i Józefa

Trąbki 10.15 Za zmarłych z rodziny Kamisińskich

Zabłocie 12.15 + Józefa Siudy w r śm. jego rodziców, braci, siostry,

+ Konstantego

Wtorek Zabłocie + Józefa Kulmy w 26r śm.

Środa Trąbki O szczęsliwe zbiory, zachowanie od klęsk żywiołowych nieszczęść dla mieszkańców z Trąbek od II Róży Kobiet z Trąbek

Czwartek Przebieczany + Anny Lidwin, Wacława męża

Msze św. do Miłosierdzia Bożego – Piątek 20.07.2012

1. + Natalii i Jana Rzeszut; ich rodziców Walerii i Franciszka, Zofii