Ogłoszenia parafialne 22.05.2011

Ogłoszenia duszpasterskie na  5 Niedzielę Wielkanocną 22.05.2011

– we wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych
– w czwartek wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana

1.  W naszej parafii przeżywamy dzisiaj uroczystość I Komunii Świętej.  Dzielimy radość z dziećmi klas II i życzymy Im, by dzisiaj i przez całe swe życie Pan Jezus był ich największą Radością.  Otoczmy serdeczna modlitwą dzieci i ich rodziny.             I komunia Św. na Mszy św. o godz. 11.00.
Od jutra dzieci przeżywać będą swój „Biały Tydzień”.  Zapraszamy je wraz rodzinami na nabożeństwo majowe o godz. 17.30 i po nim na Mszę św.  Biały Tydzień zakończymy w sobotę, pielgrzymując z dziećmi i ich rodzicami do Sanktuarium Matki Bożej w Ludźmierzu i Zakopanem na Krzeptówkach. Rodzicom dzieci pierwszo komunijnych składamy serdeczne podziękowanie za dar ołtarza jest nim pozłocenie puszki do przechowywania Najświętszego Sakramentu oraz kapa liturgiczna w kolorze czerwonym używana zwłaszcza podczas nabożeństwa Gorzkich Żali.
Dziękujemy również za wystrój naszego kościoła, do którego przyczyniła się także wczorajsza Para Młoda – Bóg zapłać !

2.  Z Bożą pomocą, w najbliższą środę rozpoczniemy remont dachu naszego kościoła.  Według przewidywań prace potrwają ponad 3 miesiące.  Apelujemy
do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności na terenie przykościelnym
i dostosowanie się do znaków które zostaną umieszczone w trosce o nasze bezpieczeństwo.  Składamy podziękowanie wszystkim, którzy finansowo
i modlitewnie wspierają to dzieło – Bóg zapłać!

3.  Otrzymaliśmy wiadomość pocztą e-mailową z Brazylii następującej treści: Wielebny Księże Andrzeju!  Szczęśliwie dotarliśmy do Rio!  Dziękujemy za miłe przyjęcie na parafii, życzliwość, serdeczność, hojność i ofiarność parafian.  Prosimy o modlitwy za nas i naszą parafię przed figurką Matki Bożej Aparecidy, którą zostawiliśmy na Waszej parafii.  My z naszej strony zapewniamy u nas          w modlitwie przed Jezusem w Eucharystii.  Pozdrowienia dla wszystkich: Szczęść Boże.  Ks. Bogusław i parafianie.
Informujemy, że w ubiegłą niedzielę do puszek, jako dar dla parafii w Rio de Janeiro złożyliśmy ofiary w wysokości 3.510 zł.  Przyłączamy się do podziękowań ks. Bogusława – Bóg zapłać!

4.  W piątek o godz. 19.30 na plebanii modlitewne spotkanie grupy biblijnej.

5.  Szkoła Podstawowa w Trąbkach zaprasza na Festyn Rodzinny, który odbędzie się przy szkole w Trąbkach w przyszłą niedzielę w godz. od 15.00 do 19.00.

6.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym poruszający artykuł o Caterinie Socci – Włoszce, która przez półtorej godziny nie żyła a teraz przykuta do łóżka nawraca i czyni cuda.
Zachęcamy także do nabycia miesięcznika List, który w całości poświęcony jest tajemnicom, pięknu i skarbom Ziemi Świętej do której chcemy się udać z piel-grzymką w listopadzie w tym roku.  Są jeszcze wolne miejsca na tę pielgrzymkę, może więc lektura tego pisma zainspiruje do udania się na szlak pielgrzymkowy po Ziemi Świętej.  List można nabyć w zakrystii w cenie 8 zł.
W zakrystii można  jeszcze nabyć obrazki z bł. Janem Pawłem II, który może służyć jako prezent pierwszo komunijny.

Intencje mszalne:  23 – 29 V

630: + Piotra i Józefy Kruszyna, Edwarda syna.
+ Anny Juszczyk ( od córki Krystyny z mężem ).
1800:  Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i dalszą opiekę
Bożą dla Ali w 80 urodziny i jej dzieci z rodzinami.

630: + Jana i Stanisławy Jaszczyk ( na imieniny ).
1800: + Franciszka Wichra ( w 23 r. śmierci ), Anny Wicher, Piotra syna.

630: + Zuzanny Domoń, Eugeniusza Ochońskiego, Jakuba syna, Anny wnuczki.
1800: + Piotra Kolbusza ( od kolegów i koleżanek ze Szkoły Podstawowej ).

630: + Stanisława Porębskiego, Stanisława Fortuny.
1800: + Tadeusza Świeżego ( w r. śmierci ), Stanisławy żony ( na imieniny ).

630:  Dziękczynna za wiarę, nadzieję i miłość.
+ Franciszka Sali i jego rodziców.
1800: + Genowefy Korta ( od męża w 1 r. śmierci ).
W 16 r. ślubu Niny i Juliusza: dziękczynna z prośbą o błogosław.
Boże, potrzebne łaski i zdrowie dla całej rodziny.

630: + Rozalii, Franciszka i Albina Górskich ( w r. śmierci ).
+ Antoniego Majdy ( od sąsiadów Limanowskich ).
1800: + Zofii Kostrz ( od Ani i Łukasza ).

630:  Za Parafian.
930: + Jana Rzeszuta, Natalii Rzeszut.
1100: + Marii Kowalskiej ( od bratowej z Łazan i rodziny Gajek ).

K A P L I C E:

Wtorek  –Zabłocie: + Tadeusza Czopa ( od chrześnicy Basi z rodziną ).

Środa  –Trąbki : + Doroty Lenik ( od kuzyna Artura z rodziną ).

Czwartek  –Przebiecz.: + Heleny Chuchla ( na imieniny ).

815 –Przebiecz.: + Józefa Pajdaka, Marii żony ( w 27 r. śmierci ).
1230 –Zabłocie: + Stanisławy i Mieczysława Nowaków ( w r. śmierci ).
1700 –Trąbki:  O potrzebne łaski i zdrowie dla Zofii ( na urodziny i imieniny ).