Ogłoszenia parafialne 29.05.2011

– we wtorek Święto Nawiedzenia NMP
– w piątek wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
– w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. W poniedziałek, wtorek i środę, w miejsce dawnych „Dni krzyżowych” , będziemy przeżywać dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. O godz. 6.15 ze śpiewem litanii do Wszystkich Św. udamy się w tradycyjnej procesji z naszego kościoła do trzech krzyży. Zachęcamy do licznego udziału w tej modlitwie.

2. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 11.00 dzieci z klas III Szkół Podstawowych będą przeżywać uroczystość Rocznicy I Komunii św. Trzeciokla-sistów, przed tą uroczystością, zapraszamy na próbę, która odbędzie się w środę o godz. 16.00 w naszym kościele.

3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Msze św. z nabożeń-stwami o 6.30 i o 17.30. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00. Prosimy
by ze spowiedzi skorzystały zwłaszcza dzieci z klas III szkół podstawowych i ich bliscy z okazji rocznicy I Komunii św. Odwiedziny chorych w piątek od 8.30.

4. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe a od środy na nabożeństwa
czerwcowe, które tak jak majówki odprawiać będziemy przez cały czerwiec
o godz. 17.30 a po nich wieczorna Msza Św.

5. W przyszłą niedzielę przy kościołach w całej Polsce zbiórka ofiar do puszek
na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

6. Sołtys i Rada Sołecka Szczygłowi, we współpracy ze Świetlicą Środowiskową w Szczygłowie zapraszają na Festyn Rodzinny w sobotę, 4 czerwca o godz. 16.00 przy świetlicy w Szczygłowie.

7. Jak zawsze zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedziel-nego i Źródła a także miesięcznika List poświęconego tajemnicom Ziemi Świętej.

W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Helenę Olchawską z Trąbek i Mariannę Kruszyna z Biskupic. Polecajmy je i wszystkich naszych bliskich miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne: 30 V – 05 V I

630: + Mariana Wytrwała, Marii żony i zmarłych z rodzin: Wytrwał i Przetacznik
+ Kazimierza Lebiesta ( od siostry Stanisławy z mężem ).
1800: O zdrowie dla Andrzeja.

630: + Franciszka Sali i jego rodziców.
1800: + Franciszka Wichra, Agnieszki żony i wszystkie dusze z tej rodziny.

630: + Władysława Dębowskiego ( w 14 r. śmierci ) i jego żony Janiny.
1800: + Tadeusza Magiery.

630: + Tadeusza Magiery.
1800: W intencji Ameli, Jagody i Oskara oraz ich rodziców: dziękczynna z prośbą o błogosław. Boże i potrzebne łaski.

630: + Marii Skórskiej ( w 12 r. śmierci ).
+ Tadeusza Magiery.
1800: + Marianny Kruszyna ( od córki Józefy z rodziną ).

630: + Tadeusza Magiery.
1800: + Edwarda Kmiecika ( w 8 r. śmierci ).
+ Józefa Tańculi ( w 1 r. śmierci ).

630: + Tadeusza Magiery.
930: + W 29 r. śmierci Władysława Króla, Stanisławy żony.
1100: W intencji dzieci obchodzących I rocznicę Komunii.

K A P L I C E:

Wtorek –Zabłocie: + Grzegorza Czopa ( od Darka z żoną dla kolegi ).

Środa –Trąbki : + Heleny Olchawskiej ( od siostrzeńca z rodziną ).

Czwartek –Przebiecz.: O błogosław. Boże dla członkiń 2 Róży Kobiet z Przebieczan i ich rodzin.

815 –Przebiecz.: + Anny Kot, Józefa męża, córek: Antoniny i Anieli, zięciów: Józefa, Franciszka, Antoniego.
1230 –Zabłocie: Za Parafian.
1700 –Trąbki: O dobre urodzaje i zachowanie od wszelkich nieszczęść dla Darszyc.