Ogłoszenia parafialne 15.05.2011

Ogłoszenia duszpasterskie na 4 Niedzielę Wielkanocną 15.05.2011

Kalendarz liturgiczny
– dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako Światowy Dzień modlitw o Powołania i rozpoczęcie kwartalnych dni modlitw w tej intencji
– w poniedziałek święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski
– w sobotę św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika.

1.  W naszej parafii gościmy dzisiaj ks. Bogusława Batkiewicza, misjonarza z Rio de Janeiro.  Dziękujemy za obecność, modlitwę i wygłoszone słowo Boże. Ofiarami do puszek prosimy o wsparcie działalności misyjnej w parafii ks. Bogusława. Ks. Bogusław będzie również dzisiaj przewodniczył uroczystej sumie odpustowej w Trąbkach o godz. 10.00 dlatego Msza św. w naszym kościele o 11.00 opóźni się o 15 minut.

2.  W przyszłą niedzielę w naszej parafii na Mszy św. o godz. 11.00 przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii Świętej.  Serdecznie prosimy wszystkich o modlitwę w intencji dzieci pierwszo komunijnych i ich rodzin. Spowiedź dla dzieci z klas II ich rodziców, chrzestnych  i bliskich w sobotę od godz. 9.00.  Nie ulega zmianie porządek odprawiania Mszy św. w naszym kościele natomiast gorąco prosimy wszystkich, którzy nie są związani bezpośrednio z I Komunią św., by wybrali inną porę uczestniczenia we Mszy św. aniżeli  o godz. 11.00.

3.  Już dziś gorąco dziękujemy rodzicom dzieci z klas II za wykonane wczoraj generalne sprzątanie naszego kościoła – Bóg zapłać !

4.  W środę i czwartek o 16.00 ostatnie próby dla dzieci pierwszo komunijnych.

5.  Przez cały miesiąc maj nabożeństwo majowe odprawiamy w dni powszedni o 17.30 a w  niedzielę po Mszy św. o 11.00.  Gorąco zachęcamy wszystkich
zwłaszcza dzieci do uczestniczenia w majówkach.

6.  Od ubiegłego poniedziałku posługę organisty pełni w naszej parafii Pan Piotr Godzik z Sułowa.  Dotychczasowemu organiście Panu Markowi Konarskiemu składamy serdeczne podziękowanie za wieloletnią grę na organach w naszym kościele – Bóg zapłać! Powody, dla których nie skorzystamy z dalszej posługi Pana Marka są znane Radzie Parafialnej a także Archidiecezjalnej Komisji ds. Muzyki Kościelnej przy Kurii Metropolitalnej w Krakowie.

7.  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy już odpowiedzieli na prośbę o pomoc finansową na rzecz remontu dachu naszego kościoła. Przypominamy, że sugerowana kwota na ten cel dla każdej  rodziny z naszej parafii w tym roku wynosi 200zł.  Wymienioną kwotę można rozłożyć na raty najlepiej po 50 zł na kwartał wówczas dla wielu rodzin ta kwota będzie łatwiejsza do zaplanowania w wydatkach domowych. Przy tej okazji pragniemy gorąco podziękować Państwu Antoniemu i Józefie  Dąbrowskim ze Szczygłowa i ich firmie DAN za przygotowanie i wydruk listów, które były dostarczone do naszych domów jak również wszystkim, którzy te listy dostarczali zwłaszcza sołtysom, którzy organizowali ich kolportaż – Bóg zapłać!

8.  Parze młodej z ubiegłej soboty dziękujemy za ofiarę i kwiaty do naszego kościoła

9.  Zachęcamy do lektury prasy katolickiej zarówno dorosłych jak i dzieci a w zakrystii można jeszcze nabyć obrazki z bł. Janem Pawłem II.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp.: Annę Juszczyk i Antoniego Majda z Przebieczan polecajmy ich i naszych bliskich Miłosierdziu Bożemu!

Intencje mszalne:  16 – 22 V

Poniedziałek:
630: + Zofii Brożek, Franciszka męża, Józefa i Wandy.
+ Stanisława i Stanisławy Kot ( na imieniny ).
1800: + Stanisława Terczyńskiego ( w 16 r. śmierci ).

Wtorek:
630: + Józefa, Marcina Dubiela ( od kuzynostwa z Huciska ).
1800: + Zofii Kruszyna ( na imieniny ), Henryka męża i rodziców.

Środa:
630: + Michała i Ludwiki Jaszczyk.
1800: + Stanisława Nalepy, Rozalii żony.

Czwartek:
630:  O błogosław. Boże i potrzebne łaski dla ks. Proboszcza ( od pewnej rodziny z Sułowa ).
1800: + Zofii i Wojciecha Kurzawów, Stanisławy córki.

Piątek:
630: + Józefa Kosteckiego ( w 8 r. śmierci ).
1800: + Katarzyny Łanoszka ( w 26 r. śmierci ), Józefa męża, Józefa i Stanisława synów.
+ Andrzeja Kanarka ( w 6 r. śmierci ).

Sobota:
630: + Anny Wicher, Emila Domonia ( od chrześniaka ).
O szczęśliwą operację.
1800: + Jana Sykały ( w 20 r. śmierci – od żony Krystyny  ).

Niedziela:
630:  O błogosław. Boże dla Anieli w 80 urodziny ( od dzieci, które dziękują za rodzicielski trud ).
930: + Józefa Godzika ( w 3 r. śmierci ).
1100:  W intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodzin.

K A P L I C E:

Wtorek  –Zabłocie: + Stanisława Lenarta ( na imieniny od córki i zięcia ).

Środa  –Trąbki :  O szczęśliwe rozwiązanie.

Czwartek  –Przebiecz.: + Stanisława Szafrańskiego ( na imieniny ).

Niedziela:
815 –Przebiecz.: + Adama Kota i jego rodziców i teściów.
1230 –Zabłocie: + Józefa Siudy ( w r. śmierci ), jego rodziców, braci i siostrę.
1700 –Trąbki:  Za Parafian.