Ogłoszenia duszpasterskie na 21 niedzielę zwykłą, 23.08.2015

–   w poniedziałek Święto Św. Bartłomieja Apostoła

–  w środę Uroczystość Najśw. Marii Panny Częstochowskiej

–  w czwartek wspomnienie  św. Moniki

–  w piątek wspomnienie św. Augustyna, bp i doktora Kościoła

–  w sobotę wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela

1.  W najbliższą sobotę ks. kardynał zaprasza młodzież do wzięcia udziału w  43 Pielgrzymce Służby Liturgicznej i Ruchu Światło Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wyjazd młodzieży z naszej parafii w sobotę o 8.00 spod budynku OSP w Biskupicach. Koszt 5 zł.

2. Klub Honorowych Dawców Krwi  zaprasza na jedenastą już akcje honorowego oddawania krwi a także akcję rejestracji Dawców Szpiku Kostnego. Odbędą się one w przyszłą niedzielę (30.08) w godzinach od 9.00 do 13.00 w budynku Gminy w Tomaszkowicach. Wszystkim krwiodawcom zapewniony zostanie posiłek regeneracyjny.

3. KGW w Szczygłowie, w dniach 13 i 14. września organizuje wyjazd do Lichenia. Szczegółowe informacje na plakatach.

4. Dzisiaj na Mszy św. o 11.00 pragniemy podziękować Księdzu Markowi za 3 lata posługi duszpasterskiej pośród nas.. Księże Marku niech Pan Bóg wynagrodzi wszelki trud i wysiłek głoszenia Ewangelii a także zaangażowanie w pracę z młodzieżą i dziećmi w naszej parafii. Niech Maryja – Matka Kapłanów wyprasza potrzebne łaski na dalsze lata posługi kapłańskiej. Bóg zapłać! Od przyszłej niedzieli Ks. Marek podejmie obowiązki duszpasterskie w parafii w Regulicach koło Alwerni a my przywitamy Jego następcę ks. Jakuba Mateję, który przyjdzie do nas z parafii w Rudawie.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Henryka Dubiela z Dobranowic. Polecajmy jego i naszych bliskich zmarłych miłosierdziu Bożemu!

Natomiast w poniedziałek pożegnaliśmy 3 letnią Milenkę z Trąbek. W tradycji Kościoła nie spotykamy się z modlitwą za zmarłe dzieci, gdyż wolne od jakiegokolwiek grzechu są już zbawione. Natomiast serce wzywa nas do modlitwy za rodziców i bliskich zmarłych dzieci. Prośmy więc za tych, którzy  cierpią po stracie małej Milenki jak również za bliskich tragicznie zmarłej 10 letniej dziewczynki spod księgarni w Kamiennej Górze – o siły i mocną wiarę! Pod Twoją obronę…. Pocieszycielko strapionych – módl się za nami!!

Intencje mszalne: 24 – 30 VIII

630: O siły i mocną wiarę, błog. Boże dla rodzców zmarłej Milenki Nitka od sąsiada Marcina

z rodziną

+ Władysława Grabowskiego w 19 r. śm.

+ Janiny Jaszczyk od córki Jadwigi z rodziną

Poza Parafią: + Janiny Jaszczyk od kuzynki Marii

630: Dziękcz. w 47 r. ślubu Stanisławy i Tadeusza z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie dla nich i  całej rodziny

W intencji rodziny i o szczęśliwy powrót do domu dla Anii