Ogłoszenia duszpasterskie na 22 niedzielę zwykłą, 30.08.2015

– we wtorek wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy                                              – w czwartek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

1.W dniu jutrzejszym kończą się wakacje. We wtorek rozpoczynamy nowy rok szkolny. Zapraszamy więc dzieci, rodziców i nauczycieli na Msze św. inaugurujące kolejny rok nauki: w Biskupicach o godz. 8.15;  Trąbkach i Przebieczanach o godz. 9.00 . Młodzież uczestniczy we Mszach św. organizowanych przez szkoły, do których uczęszcza.

2.W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Msze św. z nabożeństwami o 6.30 i 18.00. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.30.  Odwiedziny chorych w sobotę od  8.30. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedzi na progu nowego roku szkolnego.

3. W najbliższy czwartek na  godz. 18 zapraszamy młodzież, zwłaszcza z Grupy Apostolskiej, lektorów, scholę,  ministrantów i kandydatów na Mszę św. inaugurującą nowy rok formacyjny. Po Mszy św. jak w każdy I czwartek czuwanie modlitewne przed ŚDM następnie agapa przy altanie . Serdecznie zapraszamy! Równocześnie informujemy,  że lektor Michał Malinowski z Biskupic w dniu wczorajszym na Kalwarii został pobłogosławiony przez ks. Kardynała do posługi animatora liturgicznego w naszej parafii. Gratulujemy!

4.  W  sobotę po Mszy o 18.00 zmianka różańcowa. O 17.30 wspólny różaniec.

5. Z dniem 28.08 ks. Kardynał skierował do posługi kapłańskiej w naszej parafii Ks. Jakuba Mateję  pochodzącego z Suchej beskidzkiej. Przez trzy lata ksiądz Jakub pracował w Parafii Rudawa koło Krzeszowic. Nasza parafia jest więc Jego drugą placówką. Witamy Go pośród nas z wielką radością i  życzymy  zadowolenia i satysfakcji z podejmowanej w naszej parafii posługi kapłańskiej, sił, darów Ducha Św. i opieki Matki Bożej i równocześnie polecamy osobę ks. Jakuba modlitewnej pamięci.

Intencje mszalne: 31 VIII – 06 IX

630: O łaskę powrotu do zdrowia dla Dawida

+ Józefa Pławeckiego od syna Marka z rodziną

+ Józefa Rosponda od chrześnicy Zofii

630: + Andrzeja Janusa od wnuczki Anny z rodziną

+ Bronisława Konarskiego (im)

+ Stefanii Kwaśny (im) Józefa Dubiela i Genowefy żony

630:  + Zofii Godzik , Emila męża od rodziny Godzików

+ Stefana Sewiołło (im)

1800: Dziękcz. w 20 r. ślubu Joanny i Adama z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie dla

nich, ich dzieci

630: + Stefana Kmiecika (im)

1800: + zm członkinie II Róży MB Saletyńskiej z Sułowa Dołków i zm z ich rodzin

+ Barbary Przepolskiej od męża

630: Dziękcz. z okazji im. dla Rozalii Ptak z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie

+ Jana Poznańskiego od wnuka Tomasza z rodziną

+ Janiny Noga od Stanisławy Kulma ze Szczygłowa

1800: Dziękcz. w 30 r. ślubu Jolanty i Mariana z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie dla

nich i całej rodziny

630: Dziękcz. w 30 r. ślubu Grażyny i Józefa z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie

Dziękcz. dla Janiny  z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie i w intencji  Bogu wiadomej

1800: Dziękcz. w 40 r. ślubu Ewy i Józefa z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie  dla nich

i całej rodziny od dzieci i wnuków

630: Dziękcz. w 34 r. ślubu Janiny i Stanisława z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie dla nich, ich dzieci i wnuków

+ Michała Kupca w r. śm. Stefanii żony i ich rodziców

930: + Stefanii Król (im), Władysława męża i Kazimierza Siudy

1100: + Julii i Benedykta Czop i ich rodziców

Dziękcz. w 35r. ślubu Elżbiety i Wiesława z prośbą o bł. Boże, opiekę MB i zdrowie

1800: + Stefanii Ochońskiej (im), Piotra męża i Józefa syna

815 –Przebieczany + Kunegundy Kurzawy, Władysława męża, Józefy Kasprzyk

1015– Trąbki: + Piotra Kamisińskiego w 3 r. śm.

1215 Zabłocie: + Stanisława Szałasa od Andrzeja Jaszczyka z Trąbek z rodziną

Kaplice w tygodniu 01 – 03 IX:

Wtorek – Zabłocie: + Stanisława Jaszczyka ze Szczygłowa od sąsiadów Dziurdziów

Środa – Trąbki: + Antoniego Zawiślana i Franciszka