Boże Ciała i oktawa – zapraszamy na procesje

Przygotowanie do Bożego Ciała – to sprawdzian naszej troski o sprawy Boże w tej parafii. Zapraszamy chcących pomóc przygotować ołtarze i trasę do współpracy. Potrzebne są ręce i serce do budowania i dekorowania ołtarzy, oraz do koszenia, grabienia, zamiatania trasy (inni też tego za nas nie zrobią).
Prace rozpoczynamy w środę o g. 16.00 należy przyjść pod kościół można zabrać swoje narzędzia.
I OŁTARZ – na parkingu obok domu parafialnego odpowiedzialni mieszkańcy ZABŁOCIA i SZCZYGŁOWA
II OŁTARZ – przy pomniku bohaterów odpowiedzialni mieszkańcy Biskupic
III OŁTARZ – przy posesji Pani Śliwowej – każdy może pomóc od lat przygotowuje to Pani Śliwowa z rodziną
IV OŁTARZ – przy kościele – wejście od cmentarza i parkingu odpowiedzialni mieszkańcy TOMASZKOWIC i PRZEBIECZAN.

Prosimy także o zorganizowanie osób do njesienia feretronów.

Od piątku przeżywać będziemy oktawę uroczystości Bożego Ciała, codziennie o g. 17.00 adoracja NS, o 17.30 procesja wokół kościoła z litanią do Serca Pana Jezusa i o g. 18.00 Msza św.

Prosimy aby osoby chętne w czasie procesji niosły baldachim, krzyż, kandele, oraz feretrony i chorągwie.

Harmonogram pomocy przy procesji poszczególnych sołectw:

Piątek – Sułów,
Sobota-Szczygłów,
Niedziela – Tomaszkowice,
Poniedziałek – Zabłocie,
Wtorek – Trąbki,
Środa – Przebieczany,
Czwartek – Biskupice,
Piątek – wspólnie wszystkie wioski – zakończenie oktawy.

Koło głównych drzwi wystawiony jest pojemnik na kwiaty które możemy przynosić aby posłużyły dziewczynkom do sypania podczas procesji.