Pielgrzymka do Ziemi Świętej sobota-sobota 2.04 – 9.04.2016 wylot z Katowic o 9.00, powrot o 16.

banner-ziemia-swieta

Pielgrzymka do Ziemi Świętej   

                                                                                                              dni

        Program ramowy                              opłata:  690 € + 200 $       

1 Dzień:

Oddanie bagaży godz…   Msza Św. na rozpoczęcie pielgrzymki, wyjazd na lotnisko, odprawa lotniskowa. Wylot, kolacja na pokładzie samolotu….

2 Dzień:

Śniadanie. Zwiedzanie Betlejem: Bazylika Bożego Narodzenia, Msza św.  Grota Mleczna, przejazd na pola winnic Cremissan, Kościół Małej Arabki – wspólnota Karmelitańska, Pole Pasterzy. Wyjazd do Ain Karem: Kościół Narodzenia Jana Chrzciciela, Kościół Nawiedzenia św. Elżbiety przez Maryję, obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

3 Dzień:

Śniadanie. Nawiedzenie Bazyliki Przemienienia Pańskiego na Górze Tabor. Msza św. Przejazd w okolice Jeziora Galilejskiego: Tabgha – kościół rozmnożenia chleba, kaplica Prymatu. Kafarnaum – miasto Jezusa i dom św. Piotra. Góra Błogosławieństw. Rejs po Jeziorze Galilejskim. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

4 Dzień:

Śniadanie. Przejazd do Cezarei i Hajfy – nawiedzenie sanktuarium Stella Maris. Msza św., Przejazd                  i nawiedzenie Nazaretu – Bazylika Zwiastowania i kościół św. Józefa – Żywiciela. Przejazd do Kany Galilejskiej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Obiadokolacja i nocleg.

5 Dzień:

 Śniadanie. Wyjazd do Jerozolimy. Góra Syjon – kościół św. Piotra in Gallicantu, Wieczernik chrześcijański – Msza św.,  Grób Dawida, Bazylika Zaśnięcia NMP, dzielnica żydowska Starego Miasta (Ściana Płaczu). Lithostrotos, kościół św. Anny i sadzawka Betesda, przejście do Bazyliki Bożego Grobu, czas wolny na prywatną refleksję. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

6 Dzień: 

Śniadanie, wyjazd do Jerozolimy. Nawiedzenie Góry Oliwnej: Betfage, Msza św.,  Sanktuarium Wniebowstąpienia, klasztor Pater Noster, panorama Jerozolimy, Dominus Flevit, Bazylika Konania i ogród Getsemani, Bazylika Wniebowzięcia NMP, grota snu Apostołów, Dolina Potoku Cedron, Stare Miasto – Droga Krzyżowa, Bazyliki Grobu Pańskiego. Czas na własną refleksję. Obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

7 Dzień:

Śniadanie, wyjazd do Yad va Shem, Menora, Kneset, Betania – kościół św. Łazarza, Msza św.,   pustynia judzka – Wadi Qelt, Jerycho – Drzewo Zacheusza, Góra Kuszenia, starożytności Jerycha. Przejazd i kąpiel nad Morzem Martwym, powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg w Betlejem.

8 Dzień: Śniadanie, odwiedziny Polskiego Domu, Msza św.  i wyjazd na lotnisko. Odprawa lotniskowa i wylot. Posiłek w samolocie Przylot, po odprawie powrót do miejsca zakończenia pielgrzymki.

*********

  • W opłatę wliczono:  Przelot samolotem. Opłaty lotniskowe, wstępy do wymienionych obiektów, opłatę taxi na Górę Tabor,  6 x zakwaterowanie z wyżywieniem / śniadania i obiadokolacje /  w hotelach  z 2, 3,   osobowymi pokojami z łazienkami, przejazdy klimatyzowanym autokarem, bilety wstępów, statek po jeziorze i zwyczajowe napiwki. Wyjazd jest przygotowany jako pielgrzymka – przewodnikiem jest ksiądz biblista.
  • Kolejność zwiedzanych miejsc może ulec zmianie.

Są jeszcze miejsca. Spotkanie z ks. prof. Łabudą (biblistą) – przewodnikiem 07 lutego w naszym kościele po wieczornej Mszy Świętej.

                                                                               Z a p r a s z a m y !