Ogłoszenia duszpasterskie na 2 niedzielę zwykłą, 17.01.2016

– we wtorek wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

– w czwartek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

– w przyszłą niedzielę św. Franciszka Salezego biskupa i doktora kościoła

1. Dzisiaj, w naszej archidiecezji  rozpoczyna się Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan pod hasłem: „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana”. Zachęcamy wszystkich do modlitewnej pamięci  o jedność chrześcijan.

2. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach 3-10.04 tego roku. Spotkanie z ks. Biblistą przewodnikiem odbędzie się 7.02 po wieczornej Mszy św. Więcej informacji na stronie parafialnej i w zakrystii.

3. Wójt Gminy Biskupice serdecznie zaprasza na spotkanie Gminnej Akademii Seniora które odbędzie się jutro o godz. 17.00 w auli Urzędu Gminy.

4. Zakończyliśmy tegoroczną wizytę duszpasterską w rodzinach naszej parafii. Pragniemy z serca podziękować za obecność podczas kolędy, serdeczne przyjęcie, gościnność i życzliwe słowa. Ufamy, że wszyscy pamiętamy o słowach Pana Jezusa wypowiedzianych do Apostołów: „Kto was przyjmuje Mnie przyjmuje, a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał”(Mt 10,40). Spotkania kolędowe dla nas duszpasterzy są niezwykle ważne, gdyż pozwalają z bliska spojrzeć na problemy rodzin, poszczególnych osób a także naszej parafii i objąć je wszystkie modlitwą. Równocześnie chcemy serdecznie podziękować za ofiary składane przy okazji wizyty. Część z nich jest wynagrodzeniem dla księży za pracę na rzecz naszej parafii a określona przez biskupa część przeznaczona jest na Dzieła Caritas, UPJP II, misje oraz fundusz emerytalny dla księży. Wszystkim za każdą ofiarę składamy gorące i wielkie Bóg Zapłać.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Władysława Pilcha z Zabłocia, Dariusza Klimę z Trąbek i Annę Kurzawa z Biskupic ich i wszystkich naszych bliskich zmarłych polecajmy Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne: 18 – 24 I

630: + Władysława Pilcha od syna Mariana

+ Jana Kurzawy w 4 r. Sm. od córki Beaty z rodziną

930: + Marii Fortuny w 11 r. śm. Franciszka męża i Bronisława syna