Pielgrzymka do Grecji śladami św. Pawła (8 dniowa)

 

PIELGRZYMKA LOTNICZA DO GRECJI Śladami św. Pawła Apostoła – 29.06 – 07.07.2020

Ateny – Korynt – Mykeny – Epidauros – Nafplio – Delfy Meteory – Filippi – Kavala – półwyspu Athos – Saloniki

1 dzień – spotkanie z pilotem na lotnisku w Krakowie/Balicach, odprawa, odlot o godz. 07:10. Przylot do Atenna godz. 13:40 (lot z przesiadką przez jeden z portów europejskich). Następnie przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – po śniadaniu całodniowe zwiedzanie Aten: Akropol ze słynną świątynią Ateny (Partenon), Areopag(miejsce spotkania św. Pawła z uczonymi ateńskimi), świątynie bizantyjskie, Parlament ze zmianą warty,spacer po dzielnicy Plaka, stary stadion olimpijski. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – po śniadaniu przejazd do Koryntu i zwiedzanie ruin starożytnego Koryntu (Agora, na której przemawiał św. Paweł, świątynia Apolla i studnia Peirene). Msza św. Następnie przejazd i zwiedzanie

Argolidy: Mykeny – jedno z najważniejszych miejsc dla naszej kultury, zwiedzanie ruin pałacu królewskiegooraz Skarbca Atruszy zwanego Grobem Agamemnona. Epidauros z doskonale zachowanym teatremantycznym. Weneckie Nafplio z cytadelami i fortami, spacer po starówce. Powrót do hotelu na obiadokolację inocleg.

4 dzień – po śniadaniu wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień – po śniadaniu przejazd przez masyw Parnasu do Delf. Zwiedzanie: Sanktuarium Apollina, miejsca,gdzie zasiadała na swym trójnogu Pytia, najważniejsza wyrocznia w starożytnym świecie. Omfalos – pępekświata wg starożytnych, znakomicie zrekonstruowany Skarbiec Ateńczyków, Święta Droga. Następnieprzyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień – po śniadaniu przejazd do jednej z najbardziej znanych atrakcji Grecji wpisanej na listę UNESCO -Meteorów – zespołu wiszących klasztorów prawosławnych, usytuowanych na szczytach skalnych. Następnieprzejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień – po śniadaniu przejazd do Filippi – najważniejszego miasta Filipa II, gdzie św. Paweł założył pierwszą gminę chrześcijańską w Europie, udamy się także do miejsca chrztu św. Lidii- pierwszej chrześcijanki w Europie, która sakrament otrzymała od św. Pawła. Przejazd do Amfipoli – antycznego miasta założonegoprzez Ateńczyków słynącego z cudownych mozaik i jedynego w Europie wczesnochrześcijańskiego kościoła w specyficznej zabudowie. Następnie przejazd do Kavali (dawne Neapolis) – miasta portowego, gdzie św. Paweł postawił swe pierwsze kroki na kontynencie europejskim. Powrót hotelu, obiadokolacja, nocleg.

8 dzień – po śniadaniu przejazd do Ouranopolis, skąd rozpocznie się rejs wokół półwyspu Athos – panorama malowniczych monasterów usytuowanych na stromych zboczach półwyspu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

9 dzień – po śniadaniu przejazd do Salonik, miasta związanego z pobytem św. Pawła. Zwiedzanie rzymskich, greckich, bizantyjskich i tureckich zabytków miasta: Biała Wieża, Rotunda, Łuk Cesarza Galeriusza, kościół Demetriusza, następnie transfer na lotnisko, odprawa, odlot o godz. 16:05. Przylot do Krakowa/Balic na godz. 21:25 (lot z przesiadką przez jeden z portów europejskich).

Termin: 29.06 – 07.07.2020 Cena: 1 800 zł + 420 €

Świadczenia: przelot na trasie: Kraków/Balice – Ateny, Saloniki – Kraków/Balice (lot z przesiadką)

Ø przejazd autokarem na całej trasie zwiedzania Ø opieka pilota Ø opieka duszpasterza Ø zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach, pok. 2,3 os. Ø wyżywienie: 9 śniadań, 9 obiadokolacji Ø ubezpieczenie: KL i NNW Ø turystyczny fundusz gwarancyjny

Uwagi:

* Sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, miejscowych przewodników, taksę klimatyczną, zestawy słuchawkowe – ok. 130 €, * kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Istnieje możliwość wykupienie dodatkowych ubezpieczeń: * ubezpieczenie od chorób przewlekłych * ubezpieczenie od kosztów rezygnacji