Pielgrzymka lotnicza Lourdes – Fatima

lourdes-fatima

Termin: 18.05 – 28.05.2014 lub 25.05 – 04.06.2014  

Lourdes – O’Cebreiro – Santiago de Compostella – Braga – Fatima  

Avila – Toledo – Saragossa – Montserrat – Barcelona

 

  1 dzień – spotkanie z pilotem na  lotnisku wKatowicach/Pyrzowicach o godz. 10:00, odprawa, odlot o godz. 12:00, lądowanie na lotnisku w Barcelonieo godz.14:45. Następnie przejazd do Lourdes, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.                                     

 

2 dzień – po śniadaniu, pobyt w Lourdes(urokliwym pirenejskim miasteczku) i na terenie Sanktuarium: Grota Masabielska, Bazyliki (Górna, Różańcowa, Piusa X). Obiadokolacja, udział       w Procesji Światła. Powrót do hotelu na nocleg.                                     

 

3 dzień – po śniadaniu całodzienny przejazd do Santiago de Compostella w trakcie przejazdu doO’Cebreiro – nawiedzenie sanktuarium Cudu Eucharystycznego. Przyjazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.     

 

4 dzień – po śniadaniu pobyt w Santiago de Compostella, nawiedzenie grobu Świętego Jakuba, zwiedzanie Katedry, Msza Święta. Następnie przejazd na obrzeża miasta Bragi – dawnej siedziby Prymasa Portugalii. Nawiedzenie Sanktuarium Dobrego Jezusa na Górze, gdzie szczególnie uroczyście obchodzone są Święta Wielkanocne. Przyjazd do Fatimy, zakwaterowanie hotelu, obiadokolacja, udział w nabożeństwie wieczornym, nocleg.     

 

5 dzień– po śniadaniu pobyt wFatimie: Droga Krzyżowa i zwiedzanie rodzinnej wioski Hiacynty, siostry Łucji i Franciszka – Adjustrel. Zwiedzanie Bazyliki, czas wolny na modlitwę w Kaplicy Objawień ze słynną figurką Fatimskiej Madonny (w koronie znajduje się kula podarowana przez Ojca Świętego Jana Pawła II). Powrót na obiadokolację i nocleg.

 

6 dzień – po śniadaniu przejazd do Batalha miasteczka znanego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku ze wspaniałymi witrażami. Następnie przejazd do Alcobaca i zwiedzanie:  klasztoru Santa Maria wpisanego na listę UNESCO z gotyckimi grobowcami króla Pedro I i Ines de Castro – bohaterów najsłynniejszej historii miłosnej Portugalii oraz Salę Królów z posągami wszystkich władców Portugalii. Po południu przejazd do Nazaredawnej uroczej wioski rybackiej i starego Sanktuarium Maryjnego, dziś najbardziej znanego kurortu w tej części wybrzeża, odpoczynek nad Oceanem Atlantyckim. Powrót do Fatimy, obiadokolacja, udział               w nabożeństwie wieczornym, nocleg.

 

7 dzień – po śniadaniu przejazd do Toledo:spacer po Starym Mieście wokół najpiękniejszych zabytków: Biała Synagoga z 1180r, późnogotycki Klasztor Franciszkanów, św. Jana od Królów, zwiedzanie gotyckiej katedry – najważniejszej świątyni hiszpańskiego Kościoła i miejsca spoczynku większości królów Kastylii. Kościół Santo Tome – ze słynnym obrazem El Greca – Pogrzeb Hrabiego Orgaza. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

8 dzień–po śniadaniu przejazd doSanktuarium Matki Bożej w Saragossie,następnie przejazd na Costa Brava, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

9 dzień – po śniadaniu wyjazd do Sanktuarium Czarnej Madonny w Montserrat następnie przejazd do Barcelony i zwiedzanie: Pomnik Kolumba, Ramble, Dzielnica Gotycka z Katedrą Św. Eulalii        i inne zabytki. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

 

10 dzień– po śniadaniu czas wolny, wypoczynek nad morzem, obiadokolacja, nocleg.

 

11 dzień– po śniadaniu transfer na lotnisko w Barcelonie, odprawa,odlot o godz. 15:20, lądownie  na lotnisku w  Katowicach/Pyrzowicach o godz. 18:10. Zakończenie pielgrzymki.   

 

Termin: 18.05 – 28.05.2014 lub 25.05 – 04.06.2014   Cena: 1.350 zł + 460 €

 

Świadczenia:

  • przelot samolotem na trasie: Katowice/Pyrzowice – Barcelona – Katowice/Pyrzowice
  • transport autokarem na całej trasie zwiedzania
  • zakwaterowanie: 10 noclegów, pok. 2,3 os.,  wyżywienie: 10 śniadań,  10 obiadokolacji
  • opieka pilota  opieka duszpasterza  ubezpieczenie: KL, NNW, bagaż

 

Uwaga:* sugerowane kieszonkowe na bilety wstępu, miejscowych przewodników, taksę miejską: ok. 55 €

* dopłata za bagaż w samolocie * kolejność zwiedzania może ulec zmianie