Ogłoszenia parafialne 30.12.2012

Ogłoszenia duszpasterskie na niedzielę w oktawie Narodzenia Pańskiego, 30.12.2012

– w poniedziałek wspomnienie św. Sylwestra I, papieża

– we wtorek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

– w środę wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy jako Święto Świętej Rodziny. Msza św. o godz. 9.30

w intencji małżeństw świętujących srebrny jubileusz i w intencji rodzin naszej parafii.

2. W poniedziałek o godz. 16.00 zapraszamy na uroczyste nieszpory na zakończenie roku kalendarzowego i zaraz po nich na Mszę św.

3. We wtorek, w pierwszy dzień Nowego Roku, Msze święte jak w każdą niedzielę. W tym dniu będziemy przeżywać kolejny Światowy Dzień Pokoju pod hasłem: „Błogosławieni pokój czyniący”.

4. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca . Msze św. z nabożeństwami o 6.30 i 17.00. Spowiedź w piątek od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w piątek od 8.30. W I czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii a także w intencji kleryków i kapłanów pochodzących z naszej parafii. Po Mszy św. ucałowanie relikwii bł. Jana Pawła II. Na nabożeństwo zapraszamy szczególnie młodzież klas II gimnazjum.

5. Pragniemy wyrazić serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do wystroju naszego kościoła na Święta Bożego Narodzenia: rodzicom dzieci z klas drugich ze szkoły Podstawowej w Trąbkach, którzy wraz z ks. Markiem wykonali w kościele szopkę, Panu Michałowi Domoniowi ze Słomianej za piękną jodłę przy ołtarzu. Ze szczególnym podziękowaniem zwracamy się do mieszkańców Sułowa, którzy w tym roku, pod dowództwem Pani Sołtys przygotowali okazałą choinkę witająca nas, gdy wchodzimy na plac przy kościele a także ofiarowali choinki do świątyni. Serdecznie dziękujemy strażakom za przygotowanie „watry” i parkingu w noc wigilijną, Panom grającym na akordeonach za akompaniament, gdy śpiewaliśmy kolędy, Michałowi Kanarkowi za hejnał na rozpoczęcie pasterki, Panu Kościelnemu z synem, oraz Panu Henrykowi Kubik. Składamy też podziękowanie wszystkim, którzy dekorowali i przygotowywali do Świąt nasze kaplice wyjazdowe.

6. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. oraz w Nowy Rok po Mszach św. zapisy na samolotową pielgrzymkę do Włoch w kwietniu 2013 roku z wpłatą 850zł. Mamy już zapisanych 25 osób z innej parafii zatem chętnych na wyjazd od nas prosimy o pilne zgłaszanie się.

7. Przy zakrystii do nabycia kalendarze ścienne z widokiem naszego kościoła.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej śp. Macieja Stonawskiego z Tomaszkowic. Polecajmy jego i naszych bliskich Miłosierdziu Bożemu.

8. Porządek kolędy znajduje się na stronach internetowych naszej parafii. Natomiast kolęda na nadchodzący tydzień przedstawia się następująco:

Kolęda

31 XII poniedziałek

8.30    ZABŁOCIE –od P. Pilchów strona prawa do granicy Szczygłowa     ks. Michał

8.30    SUŁÓW –Dołki; dokończenie       ks. Marek

2 I środa

14.00 TOMASZKOWICE – (od Antoniego Leśniaka od głównej drogi i dalej do Zbigniewa Zadaka) ks. Proboszcz

3 I czwartek

14.00 RYMARÓWKA (od państwa Dziubków), ZAPANKI( Od Sławomira Kubika do Cecylii Kubik) ks. Proboszcz

8.30    BISKUPICE –od P. Zająców do P. Domoniów oraz domy od. P. Kanarków do P.Jaszczyków   ks. Michał

14.00 PRZEBIECZANY- przy E4 (od P. Rybotyckich do P. Kołaczyków ks. Marek
4 I piątek

10.30   PRZEBIECZANY –„Stary Gościniec” ks. Proboszcz

10.30    TRĄBKI –od „Wietroka” ( od P. Ochońskich ); następnie cała prawa

strona do szkoły ( do P. Kubowiczów )         ks. Michał

11.00   PODRYJE –dokończenie: od Walerii Ciastoń do remizy i dalej do P. Klimy   ks. Marek

5 I sobota

8.30    DARSZYCE –od P. Salów strona prawa w kierunku kaplicy oraz domy z lewej strony od P. Hojołów do P. Liszkowskich ks. Proboszcz

8.30    DARSZYCE –od P. Grabowskich strona lewa do P. Wilków     ks. Michał

13.30   PRZEBIECZANY –„Wielopole”       ks. Marek

Intencje mszalne: 31XII- 6 I

630 : + Witolda Sali w 1 r. śm.

+ Janiny Kot od wnuka Bartosza z rodziną

+ Barbary Przepolskiej od Mariusza Bochenka z rodziną

1600: Nieszpory

1630: + Melanii Kumorek (imienin) i Jana męża

Wtorek: Bożej Rodzicielki-Nowy Rok

630: + Mieczysława Grochota (imienin) Heleny żony, Marka syna i Tadeusza i Czesława zięciów

930: + Mieczysława Juszczyka na imieniny

1100: + Mieczysława Ochońskiego (imienin) i jego rodziców Stanisławy i Jana

1800: + Arkadiusza Grabowskiego w 2 r. śm. od rodziców

815– Przebieczany: + Stanisława Garyckiego w 14 r. śm.

1015– Trąbki: + Mieczysława (imienin) i Józefa, Marii rodziców

1215 Zabłocie: + Mieczysława i Genowefy Siudów (imienin)

630: + Zdzisława Domonia od Michała Domonia z rodziną

+ Wojciecha Kot od wnuka Bartosza z rodziną

1700: + Genowefy Krawczyk (imienin) i męża Stanisława

630: + Emila Domonia, Stefana Dubiela, siostry Wandy, Rodziców i braci

+ Józefa i Walerii Leśniaków i ich rodziców, Heleny Leśniak, Kazimierza Leśniaka

1700: + Stanisława Ciastonia w 14 r. śm. i rodziców Franciszka i Anny

630: Dziękczynna dla Władysławy z prośbą o bł. Boże opiekę MB i zdrowie

+ Czesława Nosala od rodziny Markowskich

+ Janiny Siuda i Konstantego męża od sąsiadów Monczników

1700: + Aleksandry Grabowskiej

Sobota :

630: + Józefa Dubiela, Genowefy żony (imienin) i Stefanii Kwaśny

+ Anieli Kubik od wnuczki Moniki z rodziną

+ Stanisława Jaszczyka od sąsiadów Kubików z córkami

1700: + Adama Wróbla, Antoniego i Anieli Dybel

Niedziela: Objawienie Pańskie

630: + Zofii i Stanisława Tańcula w r. śm.

930: + Mieczysława Masiora w 25 r. śm. (imienin)

1100: + Zdzisława Domonia od żony i od syna z rodziną

1800: W 1 r. ur. Ani Ligęzka z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

815– Przebieczany: + Marii Wyrodek i Franciszka męża