Ogłoszenia parafialne 09.12.2012

Ogłoszenia duszpasterskie na II niedzielę adwentu, 09.12.2012

Kalendarz liturgiczny:
–       we środę wspomnienie NMP z Guadelupe.
–       we czwartek wspomnienie św. Łucji
–       w piątek św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła

1.  Przez cały adwent w naszym kościele o godz. 6.30  odprawiamy roraty. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich, zwłaszcza dzieci z lampionami i młodzież.
2.      Od dzisiaj w naszym kościele i kaplicach można nabywać tradycyjne, świąteczne świece w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Nabywając świece wspieramy dzieła organizacji Caritas, która  pomaga i wspiera najbiedniejszych i najbardziej potrzebujących. Natomiast przed kościołem zapowiadana zbiórka ofiar do puszek na potrzeby kościoła prześladowanego w Egipcie i na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
Na ołtarzu MB Częstochowskiej kolorowe „rózgi” wykonane przez Panie ze Stowarzyszenia Pawie Pióro ze Szczygłowa. Można je nabyć za dowolną ofiarę, którą Stowarzyszenie przekaże na rzecz potrzebujących.
3. Dzisiaj po wieczornej Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się doI Komunii św.
4.Wydział Duszpasterstwa Dzieci i młodzieży po raz kolejny organizuje, dla tegorocznych maturzystów 3 dniowe rekolekcje zamknięte: dla chłopców w Seminarium Duchownym w Krakowie zaś dla dziewcząt w domach zakonnych również w Krakowie. Serdecznie zachęcamy maturzystów z naszej parafii do przeżycia takich rekolekcji. Jest to jedyna okazja w życiu by przeżyć 3 dni bez kontaktu ze światem zewnętrznym a także  zastanowić się co ma do powiedzenia młodemu człowiekowi w dzisiejszym świecie, na progu dorosłego życia, Pan Bóg. Rekolekcje nie mają charakteru powołaniowego. Bliższych informacji udzielamy my duszpasterze. Termin rekolekcji dla chłopców 27-30.12.2012 zaś dla dziewcząt 14-17.01.2013.
5. W ubiegłą niedzielę poświęciliśmy opłatki na stół wigilijny. Mieszkańcom Biskupic, Szczygłowa, Zabłocia i Tomaszkowic dziękujemy za ofiary złożone na ręce Pana Kościelnego i Pana Organisty, którzy poświęcone opłatki  do nich zanieśli. W nadchodzącym tygodniu Pan Marian i Pan Piotr zakończą Szczygłów i udadzą się do Trąbek, Darczyc, Sułowa i Przebieczan.
6.  W nadchodzącą sobotę na godz. 17.00 do naszego kościoła zapraszamy młodzież klas III Gimnazjum w ramach spotkań przygotowujących do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
7.  Urząd Gminy Biskupice informuje mieszkańców Biskupic-Bukowca oraz Sułowa, że 11.12, we wtorek w godz. 9.00-12.00 będzie przerwa w dostawie wody z powodu wykonywanych prac przy sieci wodociągowej.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Cecylię Śliwaz Przebieczan, Bogumiłę Łanoszka z Zabiela, Albinę Strojny z Sułowa oraz Jana Augustynka i Walerię Ciastoń z Trąbek; polecajmy ich i naszych bliskich zmarłych  Miłosierdziu Bożemu.

 

 

Intencje mszalne: 10XII- 16 XII

Poniedziałek:

630 : + Grażyny Pajor od kuzynki Staszki z rodziną

+ Wacława Pilcha od rodziny Grochotów

+ Piotra Kolbusza od kuzynki Anety i Kuzyna Jarka z rodzinami

Wtorek:

630: + Katarzyny Michalczyk (imien), Władysława brata i ich rodziców

+ Józefa Kowalika od chrześniaka Tadeusza ze Sławkowic

Środa:

630: + Marianny Kruszyny od wnuczki Elżbiety z Michałem i prawnuczkami

+ Michała Jaszczyka od Bożeny i Janusza Cherchelów z rodziną

1700: O zdrowie i bł. Boże, opiekę MB w Rodzinie

Czwartek:

630: + Eugeniusza Augustynka od syna Roberta i córki Jadwigi

1700: + Cecylii Śliwa od córki Władysławy z rodziną

+ Józefy Pasek od synowej z rodziną

Piątek:

630: + Doroty Paździerkiewicz od siostrzenicy Honoraty z mężem

+ Stanisława Olchawskiego od sąsiadów Kaletów

1700: + Anieli Kasprzyk w 2 r. śm. i męża Wincentego

+ Stanisława Ochońskiego od rodziny Płatków

Sobota :

630: + Zofii Kamisińskiej w 12 r. śm. Franciszka męża, Józefy córki i Jana Gaczoła

+ Włodzimierza Juszczyk od wnuczki Bożeny z mężem

1800: + Dziękczynna w 70 r. ur. Marii z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

+ Elżbiety Waśniowskiej od rodziny Kamisińskich

Niedziela:

630: + Czesława Augustynka, jego rodziców, teściów i szwagrów

930: + Adama Gasia w r. śm. i z okazji imienin

1100: + Augustyna Kupiec w 15 r. śm.

1800: Za parafian

Niedziela kaplice:

815– Przebieczany: + Marii Pajdak, Józefa męża, Józefa syna

1015– Trąbki: + Wiktora Woźniaka, Stefanii żony, synów Adama, Mieczysława,

Stanisława

1215 Zabłocie: + Kazimierza Markowskiego w 2 r. śm., zmarłych rodziców Jana i Anny

Markowskich

Kaplice 11 XII – 13 XII:

Wtorek- Zabłocie: + Jana Dębowskiego od rodziny Nogów

+ Czesława Nosala od wnuczki Pauliny z rodziną

Środa- Trąbki: + Daniela Nitki w 3 r. śm. od mamy z rodzeństwem

Czwartek- Przebieczany: + Antoniego Majda