Ogłoszenia parafialne 02.12.2012

Ogłoszenia duszpasterskie na I niedzielę adwentu, 02.12.2012 

Kalendarz liturgiczny:

– w poniedziałek wspomnienie  św. Franciszka

Ksawerego, biskupa

– w czwartek wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

– w piątek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła

– w sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP; porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę


1. Przez cały adwent w naszym kościele o godz. 6.30  odprawiamy roraty. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich, zwłaszcza dzieci z lampionami i młodzież. Niech obecność na roratach będzie wyrazem naszego czuwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia.

2. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca . Msze św. z nabożeństwami
w piątek o 6.30 i 17.00.Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 16.30. Odwiedziny chorych w piątek od 8.30. W I czwartek po Mszy św. o godz. 17.00 odprawimy nabożeństwo z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii a także w intencji kleryków i kapłanów pochodzących z naszej parafii. Po Mszy św. ucałowanie relikwii bł. Jana Pawła II. Na nabożeństwo zapraszamy szczególnie młodzież klas II gimnazjum.

3. W sobotę, w Uroczystość Niepokalanego Serca NMP na godz. 18.00, do naszego kościoła zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii św.. Tradycyjnie w to święto zostaną poświęcone medaliki tym dzieciom. Natomiast w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy św. spotkanie rodziców dzieci pierwszo komunijnych.

4. W sobotę po wieczornej Mszy św. spotkanie formacyjnie dla młodzieży klas II gimnazjum.

5. W przyszłą niedziele prosimy o ofiary do puszek na prześladowanych  braci w wierze w Egipcie jak również na Kościół będący w potrzebie na Wschodzie.

6. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00  poświęcimy opłatki na stół wigilijny, które Pan Kościelny i Pan Organista w najbliższym czasie zaniosą do naszych domów. Niech ofiary, które złożymy nabywając opłatki będą wyrazem naszej wdzięczności za pracę, jaką wykonują w naszej świątyni.  Ceńmy sobie troskę Pana Mariana o nasz kościół i jego otoczenie zwłaszcza w zimie kiedy musi wcześnie rano odśnieżać zarówno w dni powszednie jak i święta.  Doceńmy również piękno i serce jakie Pan Piotr wkłada w śpiew i grę na organach. Dzięki nim nasze modlitwy stają się milsze Panu Bogu. Dziękujemy Panu Piotrowi także za szkołę gry na gitarze dla naszej młodzieży i dzieci.  W tym tygodniu Pan kościelny uda się z opłatkami do mieszkańców Zabłocia i Tomaszkowic a Pan organista do Biskupic i Szczygłowa.

7. W minionym tygodniu na dolnym cmentarzu, w alei drzew, na samym końcu zostały ścięte 3 wielkie akacje. Przepraszamy za trudne do uniknięcia odpady z drzew rozsypane po grobach ale dzięki wycince, w tym miejscu będzie już bezpieczniej i bez śmieci z drzew. Z drugiej strony dziękujemy Bogu, że bezpiecznie udało się drzewa ściąć. Serdeczne podziękowania za pomoc przy ścince i użyczenie ciągników kierujemy do Pana Czesława Króla i Juliusza Kanarka. Bóg zapłać

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Genowefę Wysocką z Sułowa; polecajmy ją i  wszystkich naszych bliskich zmarłych  Miłosierdziu Bożemu.

Intencje mszalne: 3 XII- 9 XII

Poniedziałek:

630 : + Barbary Trojańskiej, Barbary Mucha

+ Kazimierza Markowskiego od Teresy Dańda

z rodzina

+ Genowefy Wysockiej od syna Stanisława

z żoną

Wtorek:

630: + Barbary Radwanek, Małgorzaty siostry

i Tadeusza ojca

+ Władysława Turchana, Anny żony, Jana syna

Środa:

630: + Stefanii Augustynek od sąsiadów Kowalskich

+ Arkadiusza Grabowskiego od Ewy i Roberta

Sochackich

1700: + Barbary Przepolskiej (imienin) od wnuków

Czwartek:

630: + Józefa Kołodzieja od Lucyny i Leszka Tomasików

1700: + Mieczysława Ochońskiego od Józefy

Wrześniak

Piątek:

630: + Marii Kowalskiej od Janiny i Michała

Jaszczyków z rodziną

+ Stanisława Kozłowskiego od Anny i Daniela

Kubisz

+ Władysławy Palonek od rodziny Chytrosiów

ze Szczygłowa

1700: + Stefana Szczudło i jego Rodziców

Sobota – Niepokalane Poczęcie NMP:

630: + Leona i Jana Jaszczyków i ich kolegów

pomordowanych w czasie II Wojny Światowej

i upamiętnionych na miejscowym pomniku

930: + Heleny Martyniak

1100: + Antoniego Kota i jego Rodziców Anny

i Antoniego, teściów Janiny i Władysława Zapiórów

1800: +Heleny Chuchla

Sobota kaplice– Niepokalane Poczęcie NMP:

815– Przebieczany: + Jana Limanowskiego, Jana

Kasiny, Jadwigi żony, Alicji wnuczki

1015– Trąbki: + Józefa Łanoszki w 35r. śm.

i Katarzyny żony

1215 Zabłocie: + Kazimierza Lebiesta od rodziny

Fortunów z dziećmi

Niedziela:

630: + Zofii i Stanisława Turchanów i rodziców w r. śm.

930: + Zmarłych z rodziny Zuzków

1100: Za parafian

1800: + Krzysztofa Turchana

Niedziela kaplice:

815– Przebieczany: + Franciszka Rutki w 14r. śm.

Rodziców Józefa i Katarzyny, teściów

Józefa i Anny Kotów, Jana Szewczyka

i Marii Wagner

1015– Trąbki: + Anny Łanoszki od wnuczki Ani

z rodziną

1215 Zabłocie: + Zofii Rospond, Mikołaja

Rosponda, Marii żony, Marii drugiej żony,

córek Anny, Zofii, Marii, syna Mikołaja

Kaplice 4 XII – 6 XII:

Wtorek- Zabłocie:+ Franciszka Nogi od sąsiadów Kubików ze Szczygłowa

+ Tadeusza Czopa od Boguśki

i Ryśka z Zabłocia

Środa- Trąbki: + Stanisława Satory w r. śm.

Czwartek- Przebieczany: + Janiny i Władysława Łanoszków

+Marii Kowalczyk od sąsiadek Anny, Ewy, Zofii, Ewy