Ogłoszenia duszpasterskie na XXII niedzielę zwykłą, 01.09.2013

  Kalendarz liturgiczny:

–   z racji odczytywanego dziś listu Episkopatu adoracja Najświętszego Sakramentu w przyszłą niedzielę.

–   we wtorek wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

–   w przyszłą niedzielę Święto Narodzenia NMP po Mszach św. o poświęcenie ziarna

1. W dniu dzisiejszym kończą się wakacje. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny.  Zapraszamy więc dzieci, rodziców i nauczycieli na Msze św. inaugurujące kolejny rok nauki: w Biskupicach o godz. 8.15;  Trąbkach o godz. 9.00 i w Przebieczanach o 9.15 . Młodzież uczestniczy we Mszach św. organizowanych przez szkoły, do których uczęszcza.

2.  W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i I sobota miesiąca. Msze św. z nabożeństwami o 6.30 i 18.00. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.30. Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania ze spowiedzi na progu nowego roku szkolnego. Ze względu na inny rozkład katechezy w szkołach od września odwiedziny chorych odbywać się będą w pierwsze soboty miesiąca od godz 8.30.

W czwartek na godz. 18.00 do naszego kościoła przychodzi młodzież, która 22 września przyjmie sakrament bierzmowania a więc z III klas gimnazjum i I szkół średnich. Po modlitewnym czuwaniu będzie próba ustawienia i obrzędów przyjęcia tego sakramentu zatem obecność obowiązkowa.

  3.  W najbliższą sobotę, na wieczornej Mszy św. odbędzie się uroczysta inauguracja roku   formacyjnego dla Scholi, Ministrantów, Lektorów oraz Grupy Apostolskiej. Na Mszę św. bardzo serdecznie zapraszamy także wszystkich rodziców zwłaszcza, że po jej zakończeniu, w kościele, odbędzie się  spotkanie rodziców ministrantów i  lektorów natomiast  spotkanie rodziców dzieci ze scholi  odbędzie się w  salce katechetycznej.

4.  „W Roku Wiary chcemy uświadomić sobie, że Bóg przemawia do nas przez znaki czasu, głos sumienia i przez Słowa Pisma świętego. Chrześcijanin na ten głos może być zamknięty, wskutek trosk doczesnych i grzechów.” Tymi słowami nasz ks.  Kardynał  zaprasza na XXI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę, pod hasłem: „Pozwól Bogu mówić”. Droga Krzyżowa o 9.00. o 11.00 Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza.

5.  W Łagiewnickim Sanktuarium codziennie, całonocne czuwanie modlitewne przeżywa inna parafia naszej diecezji. Do adoracji w najbliższą środę od godz. 21 zaproszenie otrzymała nasza parafia. Serdecznie więc prosimy osoby chętne na tę modlitwę o zapisy w zakrystii dzisiaj  po Mszach św. Jednorazowo w kaplicy może przebywać 40 osób zatem nasze czuwanie dzielimy na dwie grupy: od godz.  21.00 do 2.00 i od 2.00 do 6.00. Wyjazd w środę o 20.15 od remizy w Biskupicach i w nocy o 1.30

     Mamy jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę na Litwę od przyszłej niedzieli. Serdecznie zapraszamy. Informacje i zapisy w zakrystii.

6.  Spotkanie Grupy Apostolskiej w piątek po wieczornej Mszy św.,  bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach młodzież po 6 klasie SP.

 

 

Intencje mszalne: 2 IX- 8 IX

Poniedziałek:

630 :  + Marii Turchan

         + Danuty Kurzawy od wnuczki Katarzyny z rodziną

         + Stefanii Kwaśny /im./ Józefa Dubiela, Genowefy żony

Wtorek:

630:   + Marii Turchan

        + Zdzisława Domonia od chrześniaka Marcina

        + Józefy Anioł od Barbary i Dariusza Szwed z rodziną

Środa:

630:    + Stefana Sewiołło (im)

1800:  + Stefanii Mamro, męża Józefa i z rodziny Mamrów

         + Antoniego Kota w 13 r. śm., zmarłych z rodziny

Czwartek:

630:   + Marii Turchan

1800: Dziękcz. w 70 r. ur. Wandy Kozłowskiej    z prośbą o bł. Boże, opiekę

           MB, dary Ducha  Świętego, zdrowie i potrzebne łaski

           Dziękcz. w 18 r. ur Wiktorii z prośbą o bł. Boże, opiekę MB, dary Ducha

          Świętego, zdrowie i potrzebne łaski

Piątek:

630:   + Marii Ciastoń w 13 r. śm.

         + Zofii Grabka od Andrzeja Grochota z rodziną

         + Stanisława Kruszyny od córki Eweliny z rodziną

1800: + Marii Turchan

Sobota:

630:   + Marii Turchan

         + Jana Sykały, Zuzanny, Franciszka Domoniów

1800: + Juliana Waśniowskiego w 12 r. śm żony Zofii

         Dziękcz. w 1 r. ur. Liliany i w intencji Ignasia z prośbą o bł. Boże, opiekę

         MB, dary Ducha św., zdrowie i potrzebne łaski

Niedziela:

630:  + Jana Pawlika w 22 r. śm.

930:  + Marii Turchan

1100: Za parafian

1800: Dziękcz. w 10 r. ślubu Janusza i Angeliki z prośbą o bł. Boże, opiekę

            MB, dary Ducha,  zdrowie dla nich i ich dzieci

Niedziela:

815– Przebieczany:Dziękcz. w 40 r. ślubu Grażyny i Adama z prośbą o bł

        Boże, opiekę MB, dary Ducha, zdrowie dla nich i ich dzieci

1015– Trąbki:          + Piotra Kamisińskiego w 1 r. śm. od rodziny

1215 Zabłocie:        + Kazimierza Markowskiego, rodziców Anny i Jana,

                                    wnuka Marka oraz  braci  Henryka i  Edwarda 

                                    od bratowej Krystyny

Kaplice 3 IX – 5 IX:

Wtorek- Zabłocie       + Genowefy Siuda od Albiny Kulma

Środa- Trąbki:          + Marii Turchan

Czwartek-Przebieczany: + Marii Tracz w 5 r. śm.