Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą 19.06.2016

– we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi

– w piątek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

1.Codziennie o godz. 17.40 odprawiamy nabożeństwo czerwcowe, na które serdecznie zapraszamy.

2. W czwartek  na Mszę św. o godz. 18.00, z okazji zakończenia  roku szkolnego i formacyjnego, zapraszamy młodzież, ministrantów, lektorów, Grupę Apostolską oraz scholę wraz z rodzicami, ażeby podziękować Bogu za wszelkie dobro i prosić o błogosławieństwo na wakacje. Po Mszy św. na wspólne świętowanie zapraszamy do altany.

3.  Na tę Mszę św. zapraszamy również młodzież klas I i II gimnazjum  z uzupełnionymi katechumenatami.

4. W nadchodzący piątek kończą się zajęcia dydaktyczne  w szkołach . Msze św.  na zakończenie roku szkolnego będą odprawione: w Biskupicach   o 8.15, w Trąbkach o 8.30  i  w Przebieczanach o  8.30.  Zachęcamy dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pokuty, by mogły  w pełni uczestniczyć we Mszy św. dziękczynnej za miniony rok, zwłaszcza, że w następnym tygodniu jest już Pierwszy Piątek. Możliwość skorzystania ze spowiedzi św. we wtorek, środę i czwartek podczas wieczornej Mszy św.

5. W okresie wakacyjnym spowiedź św. w tygodniu przed Mszą św.

Wójt Gminy Biskupice serdecznie zaprasza dzisiaj o godz. 16.00 na Artystyczne Powitanie Lata do Parku Kultury i Wypoczynku  w Tomaszkowicach.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj szczególnie polecamy biuletyn Chrystus i Ty, w którym znajduje się szczegółowy program ŚDM. Informujemy także, że dla osób chętnych na spotkanie  z papieżem Franciszkiem na Brzegach, po 10 lipca będziemy  rozprowadzać  karty wstępu do sektorów. Więcej informacji o rejestracji do udziału w ŚDM na  stronie www.krakow2016.com

7. Parze Młodej z wczorajszego dnia serdecznie dziękujemy za udekorowanie naszej świątyni – Bóg zapłać!

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy śp. Helenę Ciastoń z Biskupic oraz Marię Ciastoń z Przebieczan. Polecajmy je i wszystkich naszych bliskich zmarłych Miłosierdziu Bożemu

Intencje mszalne: 20 – 26 VI

+ Heleny Ciastoń od córki Lucyny z mężem i synem

1800: + Janiny Jaszczyk (im), Franciszka męża

+ Franciszka Jaszczyka w 30 r. śm.

+ Jana Terczyńskiego (im) i Anny żony

630: + Franciszka Jaszczyka w 30 r. śm. Michała brata w 5 r. śm.

+ Bronisławy Szwagrzyk

1800: + Michała Jaszczyka w 5 r. śm.

630: + Władysława Kubika, Franciszki żony, ich rodziców i rodzeństwa

+  Marii Ciastoń od córki z mężem

1800: + Bronisławy Szwagrzyk

630: + Jana Dębowskiego z Biskupic (im), jego rodziców Anny i Jana

1800: + Władysława Pajdaka, Marii żony, Stanisława syna

+ Józefy Kruszyny w 49 r. śm. i Piotra męża

1800: + Antoniego Wyrodka, Kunegundy żony, synów Antoniego i Józefa

+ Jana Filipowicza w 57 r. śm. i jego rodziców

630: + Władysława Króla, Stefanii żony, Kazimierza Siudy

1800:+ Genowefy Krawczyk w 7 r. śm. Stanisława męża

Poza parafią: + Karola Kozaka od rodziny Biegunów z Grajowa

630: + Bronisławy Szwagrzyk

+ Jana Jaszczyka (im), Stanisławy żony, Ludwika Michalczyka w r. śm. i Janiny żony

930: + Lucyny Łanoszki (im) od męża i dzieci

1100: Dziękcz. w 15 r. ślubu Elżbiety i Marka o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie

1800: Dziękcz. w 9 r. ślubu Agnieszki i Sławomira o bł. Boże, opiekę MB, zdrowie dla nich i dzieci Frania oraz Marysi

DPS: + Józefa Baca

Poza parafią:  Za Parafian

Kaplice – Niedziela:

815 –Przebieczany: + Jana Terczyńskiego (im), Anny żony

1015– Trąbki: Dzięcz. dla mieszkańców Darczyc z prośbą o Bł. Boże, opiekę MB, o szczęśliwe    zbiory, zachowanie od klęsk żywiołowych od Róży Nawiedzenia NMP z Darczyc

1215 Zabłocie:+ Tadeusza Czopa w 6 r. śm.

Kaplice w tygodniu 21 – 23 VI:

Wtorek – Zabłocie: + Jana Czopa i Jana Dębowskiego

Środa – Trąbki: + Ryszarda Chorążego w 13 r. śm. i jego rodziców i teściów

Czwartek – Przebieczany: + Jana Piątkowskiego (im)